średnia wieku

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: średnia wieku

Postprzez Agama » 2009-10-30, 19:08

To bardzo ssmutne ,ale na pocieszenie dodam ,że liczba uzytkowników forum ciągle się zwiększa stąd większa ilośc informacji
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: średnia wieku

Postprzez iwona_k1 » 2009-10-31, 01:18

Chyba tak jest...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: średnia wieku

Postprzez do_rota » 2010-01-19, 20:28

Witam!
Zajrzałam do tego wątku i przeżyłam szok. Tak niska średnia wieku :cry: ?
Nasz maluch ma 9-miesięcy i liczymy na co najmniej 10-12 lat . Może jesteśmy naiwni,ale chyba wolimy w to wierzyć. Mimo, że jego psoty mocno zachodzą nam za skórę, słodkie spojrzenie powoduje, że ciężko się na niego gniewać. Pocieszamy się wiekiem jego matki i babki.
Babka ma 13 lat
http://hodowlapsow1.webpark.pl/bernensk ... _suki.html
Avatar użytkownika
do_rota
 
Posty: 26
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-01, 07:03
psy: berneński pies pasterski

Re: średnia wieku

Postprzez annasm » 2010-01-19, 23:57

do_rota może parę zdjęć w galerii, pleaaase!
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: średnia wieku

Postprzez 4mala » 2010-01-21, 12:48

do_rota, w takim razie mamy maluchy w tym samym wieku, ja też wierzę, że będzie z nami długie lata :-)
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: średnia wieku

Postprzez Alaska2 » 2010-01-25, 12:38

Witam, już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, czy sposób żywienia, głównie suchą karmą, nie wpływa na skrócenie długości życia naszych czworonoznych przyjaciół? Jesteśmy ciagle zasypywani zapewnieniami producentów, że ich karma jest naj, zbilansowana, itd., jedzenie przygotowane przez nas jest be, bo trudno zbilansować i różne takie tematy. Zerknęłam kiedś na strone hodowli owczarków niemieckim dawnego znajomego, i byłam w szoku, że psy które znałam odeszły mając średnio 10 lat, a byłam przekonana że owczarki żyją dłużej - karmione oczywiście polecanymi karmami z wyższej półki, czyli problem krótszego zycia dotyczy różnych ras, nie tylko bernów. Mój, a właściwie mojego taty pierwszy owczarek niemiecki nie widział na oczy suchej karmy, zawsze karmiony ugotowanym jedzeniem, odszedł w wieku 13 lat na zawał serca, spowodowany dużym stresem (bał sie burzy), a poza jednym zapaleniem płuc nie chorował, do konca był w super kondycji. 5 lat temu moja siostra kupiła rottkę od hodowczyni, która swoje psy karmiła surowym mielonym mięsem z ryżem i warzywami, psy w super kondycjach, próbowała karmić również suchą, ale stwierdziła, że psy lepiej się mają i żyją na mięsku z ryżem; siostry młoda też dorastała na takim żywieniu. Jeszcze nie wiem kiedy i czy będę mieć kolejnego psiaka (nasza Sara odeszła za Tęczowy Most), ale myślę, że szczeniak od początku pobyty u mnie będzie dostawał gotowane, suche może jako nagroda, sama zresztą zobacze. Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Alaska2
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-30, 18:37
Lokalizacja: Kraków
psy: Sara

Re: średnia wieku

Postprzez izu » 2010-01-25, 17:23

Nasz Łobuz ma 8,5 roku, dobrą kondycję ( puk, puk w niemalowane ) i większość życia spędził na suchej karmie. Dużo biegał, teraz dużo chodzi, jest na dworze, dzielnie znosi i mróz i upały, raz zranił go w lesie dzik i w ostatniej chwili dotarł do lekarza - przetrzymał :-> Oby jak najdłużej! Myślę, że jednak największe znaczenie maja geny...
Avatar użytkownika
izu
 
Posty: 988
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-01, 01:21
Lokalizacja: Dębiec k. Wielunia
psy: Łobuz(*)2001-2013 , Demi, Hiko(chin) i Szelma

Re: średnia wieku

Postprzez Luśka » 2010-04-06, 22:11

berneńczyk Holm v Haus Mielke żył 17 lat (!!!)
tego długowiecznego bernusia znalazłam w rodowodzie Jasanki z Gemerskiej Polomy :-D
Było by bajecznie gdyby wszystkie bernusie tyle żyły :roll: :-(
Avatar użytkownika
Luśka
 
Posty: 41
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-03, 22:11
psy: ARLA Górski Żywioł, BRENDA Trójbarwne Marzenie

Re: średnia wieku

Postprzez iwona_k1 » 2010-04-06, 22:12

Póki co mamy forumową średnią ok 6 lat jak ktoś wyliczył...chyba Karolina :-(
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: średnia wieku

Postprzez Zuzanda » 2010-04-06, 22:17

Luśka napisał(a):berneńczyk Holm v Haus Mielke żył 17 lat (!!!)
tego długowiecznego bernusia znalazłam w rodowodzie Jasanki z Gemerskiej Polomy :-D
Było by bajecznie gdyby wszystkie bernusie tyle żyły :roll: :-(

To tak jak się zdarza ,że ludzie żyją po 120 lat
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: średnia wieku

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-04-06, 22:27

Ja liczylam srednia.. jest nizsza niz 6 lat..
Ale np Jo,ktora jest mama Eryczka, ma sie calkiem,calkiem i skonczyla w styczniu chyba 15 lat :mrgreen:
Poza tym jest pare kochanych przeze mnie stron,gdzie pokazuje weteranow,takie slodkie pysie siwe :-D
Wiekszosc klubow zreszta chwali sie swoimi weteranamii organizuje im specjalne parady.
Poza tym, berner-iwg postawila sobie za cel doprowadzenie sredniej bernenskiego zycia do 10 lat.. Wydaje mi sie, ze przy takim duzym psie to calkiem dobre zalozenie..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: średnia wieku

Postprzez Cefreud » 2010-04-07, 07:42

ja bym się już cieszyła,gdyby przedział był pomiędzy 8-10 tak jak jest napisane w starych książkach o molosach(czy o rotkach,czy o bernach)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: średnia wieku

Postprzez Anirysova » 2010-04-07, 10:08

Nie będzie wyższa, bo bernusie są coraz większe i cięższe :-?
Nie wiem czy wiedzieliscie taką tabelkę u veta porównującą długość życia psów (do ludzkiego) w zależności od wagi i wielkości; przy bardzo ciężkich psach (powyżej 55 kg) starzenie zaczyna się już w wielu 6,5 roku i pies w wieku 10 lat to tak jakby miał 100 lat.
Zresztą na ringach w klasie weteranów jeszcze nie widziałam biegających potężnych psów :->
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: średnia wieku

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-04-07, 10:21

Ania,swiete slowa..
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: średnia wieku

Postprzez Kasiulka » 2010-04-07, 15:54

Alaska2 - mój pies był całe życie żywiony suchą karmą - rózne rodzaje - pod koniec miesiąca skończy 10 lat.Na pewno jakaś zalezność między długością życia a czynnikami środowiskowymi, w tym żywieniem - jest, prowadzone są badania w tym temacie.
Kasiulka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: średnia wieku

Postprzez iwona_k1 » 2010-04-07, 18:20

Nie wiem,z pewnością jest jakaś korelacja między wagą i długością życia.Jeżeli jednak rasę dziesiątkują nowotwory to raczej wysunęłabym wniosek,że linie są coraz słabsze lub po prostu teraz więcej się o tym mówi,doba internetu,przepływ informacji i w ogóle... :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości