KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: KATALOG

Postprzez Barb » 2009-12-05, 21:35

Gratulacje i podziękowania za wspaniały pomysł i Waszą pracę!
Wpisałam już naszego Żartego Żurka :lol: Jeszcze tylko rodowód i zdjęcie, a później wyniki badań, bo to dopiero będziemy robić w przyszłym roku. Niestety w pierwszej kolejności do badań są pańci chore kości
:lol:
Avatar użytkownika
Barb
 
Posty: 953
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-31, 12:21
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
psy: Hector (Żarty Żurek "Majowy Skarbiec")

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-05, 23:53

Aniu musimy to naprawić - jak wrzuci się za małe zdjęcie, to system ma je w nosie i nie wyświetla :roll:
Bardzo dziękuję za miłe słowa, od razu nam lepiej ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-09, 22:19

(post przeniesiony z wątku klub-nowe podejście - dorciaj)

Droga Kresko....
Ja nie chce nikogo zmuszać do dopisywania się do katalogu czy też do wpisywania chorób/przyczyn zgonu. Jeżeli ktoś będzie chciał to się dopiszę, nie to nie. Czy przez to uzyskamy pogląd połowiczny nie wiem, jednak liczę na to, że z każdym dniem będą przybywali chętni do dopisania się dzięki czemu za kilka lat uzyskamy prawdziwie wartościową bazę danych.
Katalog ma być spisem, dostępnym dla każdego. Nie tylko dla hodowców, ale także dla osób które chcą mieć po prostu berneńczyka. Ja nie dziele nikogo na lepszych i gorszych... Jedyne co chce to stworzyć bazę w której będą wiarygodne dane na temat polskich bernów.

Powiedz mi jaką Ty miałaś wizję katalogu :?: Szkoda że ten temat został tu poruszony, bo robi się bałagan :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Szam » 2009-12-09, 22:53

Ode mnie co do wystaw:
- brakuje CACów
- brakuje miejsca na wpisywanie innych Champ., tytułów typu Mł.Zw.Pl., Zw.Pl. i inne takie
Czy jest mozliwosc dopisania czegos takiego?? Byloby super !
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Klub Rasy - nowe podejście.

Postprzez AT » 2009-12-09, 22:59

(post przeniesiony z wątku klub-nowe podejście - dorciaj)
Dorotko przepraszam, chcę tylko jeszcze kilka słówek a nie mam nerwów wertować innych wątków ;-) (jak coś to poproszę przenieść mojego posta do adekwatnej dyskusji)
Kresko katalog jest bazą psów w Polsce. Ma on tyle wspólnego z hodowlami, że hodowca jest posiadaczem na ogół jednego lub kilku psów i dane na temat swoich psów może tam umieszczać jakie uważa za stosowne... Natomiast właścicielem psów, które wyhodował i potem sprzedał już nie jest i wpływ na to jakie informacje umieszczą na temat psa z jego przydomkiem jego właściciele ma żaden. Trudno tu mówić o jakiejś promocji jednych hodowli i dyskredytowaniu innych...Być może za kilkadziesiąt lat katalog da nam możliwość jakiejś ,,weryfikacji" danych przydomków pod jakimś względem; na przykład, choćby długości życia czy osiągnięć wystawowych lub sportowych... Ale to jest pieśń dalekiej przyszłości i zależy od nas wszystkich, moim zdaniem nawet bardziej od ,,zwykłych" posiadaczy psów bo jednak większość czworonogów żyje poza hodowlami (czy będzie nam się chciało solidnie wpisywać informacje na temat naszych psiaków, zwłaszcza te zdrowotne)
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-09, 23:01

Czy to inne takie można bardziej zdefiniować :?: :->
Wszystko jest możliwe ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Szam » 2009-12-09, 23:16

CAC - to tak jak CWC, miejsce na ilosc.
Inne widzialabym tak:
Champion i tutaj pole do wpisania
Mł.Champ. i pole do wpisania
Pozostałe tytuly (z wylaczeniem moze 3 x bdb, 12 x doskonala itd ;-)

Moze tytuly wyszkolenia? Ale na podstawie dyplomow z oficjalnych egzaminow.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: KATALOG

Postprzez Busola » 2009-12-09, 23:23

i ten numer rodowodu też by sie przydał :lol:

a szkolenie - koniecznie :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-09, 23:28

Kasiu, wprowadzimy to :-) Co do numeru rodowodu i szkoleń też to dorobimy, ale musicie nam dać czas. Cały czas nad czymś pracujemy :roll:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Szam » 2009-12-09, 23:30

Natalia, pewnie :) Ja tak tylko na biezaco przy wprowadzaniu psow :)
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: KATALOG

Postprzez Busola » 2009-12-09, 23:37

Natalia i Galwin napisał(a):Kasiu, wprowadzimy to :-) Co do numeru rodowodu i szkoleń też to dorobimy, ale musicie nam dać czas. Cały czas nad czymś pracujemy :roll:


No pewnie :->
cierpliwośc popłaca :-P
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez Drixon » 2009-12-10, 08:08

wg mnie dane o ilość Championatów, tytułów to każdy zainteresowany danym osobnikiem na stronie hodowli sobie znajdzie, nie potrzeba kolejnego katalogu Zwycięzców - chyba przede wszystkim o bazę długości życia i chorób chcemy mieć, a może się mylę :?:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: KATALOG

Postprzez annasm » 2009-12-10, 09:16

Ale wyszkolenie - dyplomy z PT, praca w dogo czy IPO pośrednio świadczą o charakterze psa a to myślę są bardzo istotne dane. Bo szukając zdrowych bernów fizycznie nie możemy zapominać o tym że zależy nam na psychice równie bardzo - żeby nie rozmnażac osobników lękliwych i agresywnych.
A przy okazji pare tytułów nie zawadzi. ;-)
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-12-10, 13:45

Aniu Drixowa - poniekąd masz rację... Ale tak sobie myślę, że też nie zawsze i nie wszystkie psy/repro/hodowle mają swoje strony.

Mam prośbę - niebawem zamieszczę tutaj wszystkie skróty występujące przed nr rej. w ZK różnych krajów typu: PKR, LOSH czy ROI. Będę Was prosiła o uzupełnienie tej listy, by Paweł miał pełen obraz.

Co jakiś czas będziemy Was też informować o zmianach - np. wczoraj dostaliśmy sygnał, że wszak w katalogu rejestruje się też psiaki, które jeszcze nie mają określonego statusu czy są hodowlane, czy nie. W związku z tym w tym miejscu prawdopodobnie pojawi się też do "zakropkowania" opcja: ZA MŁODY.

Właśnie takie uwagi są dla nas cenne i bardzo jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Dziękujemy.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez Anirysova » 2009-12-10, 14:40

Szam napisał(a):Moze tytuly wyszkolenia? Ale na podstawie dyplomow z oficjalnych egzaminow.


Ale tu bym uwzględniała tylko te organizowane przez ZK, bo jest dużo różnych szkółek wątpliwej jakości, które tez wydaja dyplomy, tak samo z dogo, nie da się tego z weryfikować :->

CAC traktowałabym tak samo jak CWC, bo to to samo, tylko z zagranicy
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: KATALOG

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-12-12, 17:07

A dlaczego nie wpisać np pies pracujący.Trochę mi przykro .Spartek pracował pracuje przeszło 5 lat z dziecmi.Są na to dyplomy podziękowania fundacji ,podziekowania z urzedów szkół, ,przedszkoli.Odwiedziny spartka i sary zostały uznane przez społecznosc i radnych miasta za wydarzenie roku jednej z gmin a tu słyszę od pasjonata bernenczyków ze nie da sie tego zweryfikować.Czy to znaczy ze berneczyk to tylko CWC ,Championaty .Wiesz dla mnie dużo wieksza wartosc ma jego praca ,oddanie dzieciom i ludziom potrzebujacym pomocy niż ich championaty który powiesilam na scianie. /I nie chce broń Boże urazić żadnego bernusia championa/Bardzo przepraszam moze to zbyt osobiste ale dla mnie berneczyk to obraz psa niosącego pomoc i myslę ze własnie takie psy zasłuzyły sobie na odrobine pamięci-tu myslę o Saruni która całe życie poswięcila pracy z dziecmi i okazuje sie ze to tak niewiele znaczy :-|
Ostatnio edytowano 2009-12-12, 17:51 przez Alicja i Spartki, łącznie edytowano 9 razy
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: KATALOG

Postprzez iwona_k1 » 2009-12-12, 17:11

Jeżeli są na to certyfikaty to świadczy o cudownym charakterze psa,więc może warto to jakoś weryfikować?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-12, 18:02

Pani Alicjo - stworzymy taki dział. Nie wiem jeszcze jak będzie on dokładnie wyglądał, ale na pewno będzie. Kiedy dokładnie nie mogę niestety określić.
Bardzo proszę nie brać tak bardzo do siebie tego, że taki dział jeszcze nie powstał - stworzenie tego całego katalogu to były długie miesiące pracy, a przed nami kolejne. Dokonaliśmy wyboru, że wpierw powstaną takie działy nie ze względu na to że są ważniejsze, tylko łatwiejsze do stworzenia.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez AT » 2009-12-12, 18:07

Problem z dogo/kynoterapią w naszym Kraju jest jeden. Jest cała masa osób, które twierdzą, że pracują ze swoim psem jako terapeuci jednak te psy i ich właściciele nie mają zdanych żadnych testów ani egzaminów. I w sumie można powiedzieć no bo po co, jednak wśród nich są przypadki psów, które z uwagi na różne wady charakteru nigdy nie powinny pracować w ten sposób a jednak... Z fundacjami tego typu też jest różnie - wystarczy poczytać. Są takie, które faktycznie przeprowadzają dosyć rzetelną selekcję wśród swoich psów a są takie gdzie ta selekcja praktycznie nie istnieje...
Może kiedyś w tej materii w Polsce zrobi się jakiś większy porządek a puki co można by ogólnie pisać ,,dogoterapeuta" czy coś w tym stylu a już każdy zainteresowany jakimś psem sam sobie może ,,dążyć" co to w konkretnym przypadku oznacza.
Z psami ,,sportowymi" lub ratowniczymi nie ma takich wątpliwości bo te żeby otrzymać ,,certyfikat" muszą zdać egzaminy przed zazwyczaj niezależną komisją. W dodatku regulaminy tych egzaminów są ogólnie dostępne i każdy może sobie sobie sprawdzić co oznacza, że pies ma na przykład IPO FH - to w każdym przypadku będzie oznaczać to samo. A już tytuł pies terapeuta pierwszego bądź drugiego stopnia w zależności od organizacji może oznaczać coś zupełnie innego... A twórcom katalogu zależy na rzetelności czyli jako takiej ,,sprawdzalności i porównywalności danych"
Jednak wiadomo, możliwość umieszczania info o wyszkoleniu/pracy psa musi być ;-)
------------------------------------
:lol: tak sobie pomyślałam, że jak Pani Alicja zarzuci skanami podziękowań za pracę swoich psów Twórców katalogu to pewnie przeklną dzień w którym wpadli na pomysł, żeby na wszystko zbierać potwierdzenia ;-) :lol:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: KATALOG

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-12-12, 18:17

At bardzo przepraszam nikogo nie zarzuce,niczym chodziło mi tylko o to ze sa psy które pracują. Ja swoich jeszcze nie dodałam do katalogu więc nikogo niczym jeszcze nie obciążyłam,a napisałm tylko dlatego ze spotkałam się ztwierdzeniem pies p[racujący.bardzo pzrepraszma za zamieszanie.
ps
Natalia ja wiem i rozumiem dlatego nie pcham się z rozpędem rozumiem ze i tak macie urwanie głowy.jestem cierpliwa i wcale nie znaczy ze cos takiego musi być napisane.
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości