KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: KATALOG

Postprzez AT » 2009-12-12, 18:58

Pani Alu to żart był proszę nie brać do siebie. Wydaje mi się, że akurat ja jestem jedną z największych orędowniczek psów pracujących w taki czy inny sposób na tym forum i uważam, że bez takich informacji w przyszłości katalog byłby niepełny więc moim zdaniem właśnie takie informacje muszą być napisane ;-) (bo katalog ma być też pomocą dla tych którzy szukają psa tylko ,,do kochania" albo psa do pracy właśnie a przecież u takiego zdecydowanie ważniejszy jest berneński charakter niż berneńska uroda ;-) )
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: KATALOG

Postprzez Anirysova » 2009-12-12, 19:17

Alu, nikt nie deprecjonuje Twoich zasług, tu chodzi o to żeby rozwiązac problem techniczny.
Przyszło mi do głowy, że można by wpisywac, że pies ukończył kurs dogo i np. wpisywac nazwę organizacji, która wydała certyfikat. :->
Współczuję twórcom katalogu ;-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-12-12, 19:24

A możę faktycznie odhaczać "Pies pracujący" i tak - pierwsza rozwijka to hasła typu - IPO, ratownik wodny, lawinowy, dogo itd. I możliwość dodania certyfikatu/ów z danymi szkoły/fundacji/organizacji szkolącej. Wtedy każdy sam mógłby we własnym zakresie rozważać "za" i "przeciw", mógłby weryfikować informacje.

Wszak - jeśli katalog np. miałby służyć dla kogoś z zagranicy np. do wyboru hodowli czy repro, to to byłby pierwszy kontakt, reszty dowie się i tak od właściciela; sam oceni psa....
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez Alicja i Spartki » 2009-12-12, 20:53

Aniu ja też im współczuję poważnie.Kiedys na forum była dyskusja żeby rozmawiać o powsatniu katalogu jak to widzimy jakie mamy propozycje co byśmy chcieli żeby zawierał tak przynajmniej zrozumiałam -pewnie jak zwykle zle zrozumiałam ale mniejsza z tym.Tyle razy toczono na forum dyskusje o psach pracujacych.Zachwycamy się pieskami włoskimi i z innych krajów bo to czy tamto a przecież mamy wiele fajnych we własnym kraju.Nie chodziło mi o to zeby pochwalić sie osiągnięciami włąsnych-przytoczyłam je jedynie jako przykład po to żeby pokazać ze jeżeli pies pracuje w jakis tam sposób i robi to dobrze ma to też w jakiś tam sposób udokumentowane. To naprawde nie jest moja wina ze u nas w kraju wszelkie fundacje stowarzyszenia toczą boje czy przepychanki kto lepszy i najchętniej krytykujemy wszystkie
i wszystko.
Wiecie swoje psy szanuję własnie za to ze jest im zupełnie obojętne pod jakim szyldem jak to się mówi wystepują, ale dla kogo i że widzą w tym zupełnie inny cel jak my ludzie .Pozdrawiam i obiecuje ze nie dam sie juz wciagnąć w żadne dyskusje.Prawo głosu zostawię młodszym :-)
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: KATALOG

Postprzez AT » 2009-12-12, 21:18

Pani Alu ja nie piszę postów w kontrze do Pani - a odnoszę wrażenie, że tak je Pani odczytuje :-(
Jak dla mnie to w tej kwestii nie ma zbyt dużego pola do dyskusji ;-) - w końcu wszystkim nam (z tego co wiem twórcom katalogu też) zależy żeby właśnie była możliwość odznaczania faktu, że pies jest pracujący.
Zastanowić się tylko trzeba, tak jak napisała Ania, jak ,,technicznie" rozwiązać ten problem żeby to było w miarę jasne i czytelne dla wszystkich, którzy będą szukać informacji w katalogu (również dla osób spoza granic naszego pięknego Kraju).
Asiu myślę, że Twoja propozycja jest jakimś rozwiązaniem.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2009-12-12, 21:57

alicja napisał(a):Kiedys na forum była dyskusja żeby rozmawiać o powsatniu katalogu jak to widzimy jakie mamy propozycje co byśmy chcieli żeby zawierał tak przynajmniej zrozumiałam -pewnie jak zwykle zle zrozumiałam ale mniejsza z tym.

Super Pani zrozumiała!!!
Bardzo się cieszymy z wszystkich propozycji - dla nas to także znak, że NASZ WSPÓLNY katalog budzi pozytywne uczucia i wszyscy chcemy, by był dopracowany!!! :-)
Zachwycamy się pieskami włoskimi i z innych krajów bo to czy tamto a przecież mamy wiele fajnych we własnym kraju.

Bez przesady, sporo naszych jest na porównywalnym poziomie... :-)
Nie chodziło mi o to zeby pochwalić sie osiągnięciami włąsnych

A szkoda! Należy chwalić się swoimi psami! ;-)
Prawo głosu zostawię młodszym :-)

A młodzi chcą się uczyć od starszych!!! :-P

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Mam prośbę - niebawem zamieszczę tutaj wszystkie skróty występujące przed nr rej. w ZK różnych krajów typu: PKR, LOSH czy ROI. Będę Was prosiła o uzupełnienie tej listy, by Paweł miał pełen obraz.


Po spędzeniu kilku nocy nad listą znalazłam:
http://www.fci.be/circulaires/47-2009.pdf
Teraz proszę - zerknijcie w swoje rodowody i powiedzcie mi ilucyfrowe numery macie po tych literkach i w jakiej postaci np: SHSB 111/11 i SHSB 11111/11. Napiszcie mi w mailach lub tutaj, dziękuję. By uwzględnić ilość miejsc po literkach i sposób zapisu. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-13, 21:41

Wygląda na to, że opcja "za młody by stwierdzić" działa ;-) Więc zapraszam do zmiany u "małolatów" statusu hodowlanego ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Roxanka » 2009-12-14, 14:01

U Roxy wpisałam niehodowlana, bo nie mamy wpisanego do rodowodu. Ale warunki ma spełnione /wystawy, prześwietlenie/. Jak powinno się wpisywać w takiej sytuacji?
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: KATALOG

Postprzez dorciaj » 2009-12-14, 15:03

Czy ktoś byłby chętny żeby napisać jakąś krótką notatkę, którą Irek wysłałby do wszystkich użytkowników Forum informującą o planach powstania Klubu i o deklaracjach Tak żeby jak najwięcej osób tu zajrzało.
Ja niestety w pisaniu jestem cienka


Marta w wątku dot. klubu wstawiła powyższą informację. Myślę, że moznaby było powiązać to z info o katalogu.
Co Wy na to?
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: KATALOG

Postprzez Anirysova » 2009-12-14, 15:14

Jestem za, ale u mnie teraz krucho z czasem :->
Jeśli chodzi o hodowlankę, to moim zdaniem powinno się wpisywac tylko te potwierdzone pieczątką z ZK.
Asia, ja mam powpisywane nr rodow na naszej stronie.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-12-14, 20:46

Wg mnie hodowlane to takie, które mają wbite uprawnienia do rodowodu ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Roxanka » 2009-12-14, 22:53

W sumie też tak uważam dlatego wpisałam niehodowlana. :->
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: KATALOG

Postprzez Drixon » 2010-01-25, 10:19

nie działa katalog :-?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-25, 10:32

Niestety mamy awarię serwera... Mam nadzieje, że niedługo Paweł się z nią upora.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-25, 11:03

Już działa, ale na razie mogą pojawiać się problemy...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Drixon » 2010-01-25, 11:04

dzięki! ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: KATALOG

Postprzez Hekate » 2010-01-25, 11:29

właśnie zajrzam do katalogu psów w spisie wydaje się dużo, ale tak naprawde większość dodaje się automatycznie gdy występuje w rodowodzie. Z rozmowy z Natalią dowiedziałam się że jest wpisanych i uzupełnionych może 60-70 psów na 115 zarejestrowanych urzytkowników. Myślałam że uzupełnianie katalogu jako naszego wspólnego dobra lepiej pójdzie, zwłaszcza ze patrząc na liczebność forum jest to liczba naprawde mała.
Przecież Natalia z Pawłem, Sagankami i pewnie jeszcze paroma pomocnikami, poświęcili sporo czasu, pieniędzy (bo mogli w tym czasie co innego robić) oraz nerwów by stworzyć katalog.
Teraz już reszta zależy od nas, no może nie ode mnie, bo ja nie mam kogo dodać :roll:
Ale tym co o katalogu już zapomnielio to przypominam by się dodali ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-25, 11:42

Aniu w bazie mamy 1251 psów, ale wygląda na to że potwierdzonych jest 48.
No cóż...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Barbapapa » 2010-01-25, 19:00

Coooooooooooooo????????????????? o rany! :-/
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: KATALOG

Postprzez Anirysova » 2010-01-25, 20:02

Szkoda, może by tak każdy kto ma swoją stronę www umieścił baner w linkach. Nie wiem jak by mozna jeszcze zareklamować ten katalog, bo warto :->


A czy Halinka wie, że jej hodowla "Szumiąca Knieja" wg. mapy z katalogu znajduje się w Australi? :shock:


:-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości