KATALOG Berneńskich Psów Pasterskich

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-25, 20:34

Hihi nie ma to jak mapy google :-P

Prawdę powiedziawszy myślałam, że to się samo nakręci.. Wpierw dodadzą się forumowicze (swoje aktualne psy, jak również te które odeszły za TM), potem pościągają swoich znajomych... A tu się okazuje, że nawet wielu forumowiczów nie chciało się dodać... Czemu to pozostaje dla mnie zagadką :-(
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Halina » 2010-01-25, 20:49

A czy Halinka wie, że jej hodowla "Szumiąca Knieja" wg. mapy z katalogu znajduje się w Australi?


Nie wiedziałam, ale przy najbliższej bytności w lesie, znaczy jutro , rozejrzę się za kangurami
:-)

A na poważnie, to ja też myślałam, że się katalog nakręci, poprzez forumowiczów szybciej. Ania ma rację trzeba powrzucać link z bannerem na swoich stronach. Może to coś da. Ja zaraz wkładam na moją stronę.
Avatar użytkownika
Halina
Moderator
 
Posty: 6570
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 07:48
Lokalizacja: Dargiń
psy: Karo, Sotella,Ofra, Kora[*], Bora[*], Berni[*]
Hodowla: Szumiąca Knieja

Re: KATALOG

Postprzez Busola » 2010-01-25, 20:57

Przykre :-?
Jak tylko mogę przypominam komu trzeba :roll:

Kojki nadal nie wpisałam - jesli mam to zrobić chcę od razu ...porządnie, a niestety ... zbyt dobrze schowałam rodowód :roll: :oops:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-25, 22:33

Knieja powróciła do Polski ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez anula » 2010-01-25, 22:37

faktycznie, nie pomyślałam żeby wrzucić w linkach :oops:
już mam :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-01-27, 23:15

Chciałam tylko dodać, że w tej chwili tłumaczymy katalog na kilka innych języków, bo już mamy chętnych znajomych i przyjaciół Królika, którzy zadeklarowali się do dodania. Muszę też powiedzieć, iż ja osobiście (może dlatego, iz mój mail jest pierwszy) dostałam kilka zapytań o kilka polskich repro, hodowli oraz innych - właśnie na mail swissowy. Nie wszyscy mamy strony, nie wszyscy mamy strony w obcych językach, nie wszyscy spoza granic mówią po polsku - czasem to może być fajna wizytówka, tym bardziej, iż mamy tam szansę dodać namiary na siebie.

W planach mamy języki: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski :-) , rosyjski. Chyba wystarczy, co?
Dodatkowo pomalutku zaczyna działać czytelnia - trzeba kliknąć na nagłówek "O RASIE" i zjechać na dół, gdzie na pomarańczowo podświetlone są 4 (na razie) działy czytelni:

Działy czytelni (dostępne po zalogowaniu):

O zdrowiu
O hodowli
Aktywny pies
O rasie... mniej lub bardziej

Aktualnie najbardziej polecam ten artykuł (jest dla nas na czasie): http://www.swissdogsworld.pl/static/article/cid/2/id/12

Mam nadzieję niebawem wkleić zaproszenia do kilku artykułów, z których jestem szczególnie dumna i zadowolona, ale "naczelny dodawacz" artykułów na razie się feriuje :-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez iwona_k1 » 2010-01-27, 23:23

Moim zdaniem,na wszystko potrzeba trochę czasu....nie od razu Kraków zbudowano...Uważam,że to i tak nie najgorszy wynik.... :->
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: KATALOG

Postprzez Cefreud » 2010-01-27, 23:56

a ja zapomniałam hasła :oops:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: KATALOG

Postprzez Wydra » 2010-01-28, 00:26

A ja nie potrafię tego zrobić :-( Czy może to ktoś zrobić za mnie :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: KATALOG

Postprzez kruszon » 2010-01-28, 00:38

Ja właśnie próbuję i nie mogę dodać Kruszonka... :roll:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-01-28, 01:13

Karola - pisz do Natalii, zmieni Ci hasło.

Roma - pod każdy z adresów (poza adresem Pawła) możesz wysłać wszelkie dane wraz ze skanem rodowodu lub fotografią. Może Ci to też zrobić ktoś po prostu zaprzyjaźniony, kiedy będziesz tłumaczyła co i jak wpisać.

Kruszon - dlaczego nie mozesz? Jaki komunikat ci wyskakuje?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez kruszon » 2010-01-28, 09:56

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Kruszon - dlaczego nie mozesz? Jaki komunikat ci wyskakuje?


Problem w tym że żaden :roll: Załączniki mam małe a tu po kliknięciu dodaj mieli, mieli i nic...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-28, 10:16

Karolina hasło wysłane,
Kruszon i Roma - wyślijcie do mnie zdjęcia rodowodów ;-) na mail pawelk@swissdogsworld.pl
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez kreska » 2010-01-28, 10:17

My sie dodalysmy w niepelnym wymiarze ale uzupelnimy :roll:
Czy nie mozna wprowadzic dodatkowej opcji "Inne" w wadach wykluczajacych z hodowli. Chodzi mi o to ze czasem moze sie tak zdazyc /przynajmniej jest tak w miom przypadku/, ze pies spelnia wszystkie wymogi hodowlane przeswietlenia, testy, oceny... a mimo to hodowca postanawia nie rozmnazac danego osobnika z przyczyn innych np. pies jest chorowity :roll:
Brakuje mi tez opcji na wpisanie wynikow badan, oczu, serca, przeswietlen, testow.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-28, 10:18

Dodamy opcję inny ;-) A co do badań to jest osobna zakładka w "zarządzaj swoimi psami" ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez kreska » 2010-01-28, 10:25

no wlasnie doczytalam, slepota ze mnie:roll:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: KATALOG

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-01-28, 10:50

Ponieważ po raz kolejny dostałam zapytanie w stylu:
Asiu, chciałam uzupełnić XYZ, ale tam nie ma na przykład dla niego komórki, że jest za TM. I czy jest hodowlany jak nie zyje?

to chciałam wyjaśnić, iż jak najbardziej - odhaczamy status faktyczny psiaka za życia, a po dodaniu, w zakładce "zarządzaj swoimi psami" możemy podac wszystkie informacje dotyczące jego odejścia: data, przyczyna, wiek itd.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-28, 11:03

A i jeszcze jedno - nie musicie koniecznie przesyłać skanów rodowodów, to mogą być także metryki :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: KATALOG

Postprzez Beata i Fiona » 2010-01-28, 13:24

ja mam takie pytanie - czy możnaby wszystkie podstawowe dane (informacje ogólne, choroby, badania, nagrody) dać na jedną stronę, takie klikanie jest dość męczące a tak wszystko jest na jednej stronie :-> oczywiście to tylko sugestia ;-)
a czytelnię udostępnić wszystkim odwiedzającym :-> nie tylko zalogowanym

dwa - jak klikam na listę dzieci w hodowli Rotnak - pokazuje się tylko Fabiana
dane hodowcy są na rodowodzie np. Fionki ;-) napiszcie przy macie jeszcze skan - czy przesłać

i może dodać szczegóły wyszukiwania, albo stworzyć osobny dział z reproduktorami
i jeszcze ;-) coś z wyszukiwarką - żeby można było wyszukać hodowle z danego województwa - teraz gdy ustawiam tylko woj. wyskakuje "", a wiele osób kieruje się tym kryterium przy szukaniu szczeniaka

oczywiście bannerek u nas w linkach dodany :mrgreen:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: KATALOG

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-01-28, 13:38

Beata i Fiona napisał(a):ja mam takie pytanie - czy możnaby wszystkie podstawowe dane (informacje ogólne, choroby, badania, nagrody) dać na jedną stronę, takie klikanie jest dość męczące a tak wszystko jest na jednej stronie :-> oczywiście to tylko sugestia ;-)

Jak będzie tak wiele informacji na jednej stronie to wszystko będzie się zlewać. Planujemy dodać jeszcze kilka zakładek i w ten sposób wszystkie dane będą "poukładane".

a czytelnię udostępnić wszystkim odwiedzającym :-> nie tylko zalogowanym

Nie chcemy udostępniać każdemu tekstów przez nas pisanych, czy też tłumaczonych. Uznaliśmy, że jeżeli ktoś będzie zainteresowany może się zarejestrować. To dla nas trochę takie zabezpieczenie.

dwa - jak klikam na listę dzieci w hodowli Rotnak - pokazuje się tylko Fabiana

Hmmm... W hodowli pojawiają się tak jakby dwa mioty - jeden zdefiniowany (podana data urodzenia szczeniat oraz rodzice) i tam jest Fiona, w przypadku Fabiana nie ma podanych żadnych informacji dlatego znajduje się on osobno.

dane hodowcy są na rodowodzie np. Fionki ;-) napiszcie przy macie jeszcze skan - czy przesłać

Dane osób/hodowli udostępniamy tylko za czyimś pozwoleniem. Jeżeli hodowca chce aby jego dane sie pojawiły w katalogu to musi się zarejestrować. W innym przypadku, mimo że mamy jego dane, nie możemy ich udostępnić.

i może dodać szczegóły wyszukiwania, albo stworzyć osobny dział z reproduktorami
i jeszcze ;-) coś z wyszukiwarką - żeby można było wyszukać hodowle z danego województwa - teraz gdy ustawiam tylko woj. wyskakuje "", a wiele osób kieruje się tym kryterium przy szukaniu szczeniaka

Wyszukiwarka będzie się powoli rozbudowywać, ale teraz obecnie jest chyba nie działająca (to po tych przejściach z serwerem).
Co do osobnego działu z reproduktorami - jak ktoś będzie chciał może sobie wyszukać reproduktora. Nie chcemy aby katalog był takim typowym portalem z ogłoszeniami, a bazą informacji ;-)

oczywiście bannerek u nas w linkach dodany :mrgreen:

Dziekujemy :-) :!: :!:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości