Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 00:04

Teraz na szybko dostałam info...
Zbierają próbki tkanek (z guza i tkanki zdrowej z tego samego organu). Mogą przesłac odpowiednie tubki na probki. Może to zrobić każdy weterynarz, tylko należy napisać gdzie i kto pobrał próbki.

Za pobranie weterynarz może wystawić fakturę na Instytut i zwrócą kase jak dostana nr konta i te Swifty etc.

Pozdrawiam
Jutro wstawię cały tekst... ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-09, 00:07

Aha - Iwona - zwracają koszt przesyłki, a w przypadku cywilizowanych krajów za badania płaci klub - vide Niemcy, Francja, Włochy...

Kto u nas miałby zwrócić koszt? Instytut w Rennes?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 00:07

Jeżeli ktoś tutaj byłby zainteresowany współpracą to na pewno udostępnią.Przecież cały świat dzieli się informacjami.Tylko wiadomo-musi odbywać się to na drodze naukowej a nie indywidualnym osobom.Musimy zainteresować współpracą jakiś ośrodek...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 00:11

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Aha - Iwona - zwracają koszt przesyłki, a w przypadku cywilizowanych krajów za badania płaci klub - vide Niemcy, Francja, Włochy...

Kto u nas miałby zwrócić koszt? Instytut w Rennes?

Tak...
Z tego co zrozumiałam oni te badania robią dla siebie,więc są one potrzebne dla nich.Próbki są cenne same w sobie...Więc oni płacą za ich dostarczenie.To w ich interesie.To nie jest laboratorium które wykonuje dla nas badania.Oni robią je dla siebie.Tak zrozumiałam.
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-09, 00:15

Spierać się nie będę, ale wówczas mało jasne wydaja mi się informacje w "ulotkach klubów", że badania opłaca klub...
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 00:20

Ale dzielą się przecież między sobą informacjami.To chyba oczywiste.Fajnie byłoby gdyby u nas powstał taki ośrodek i mielibyśmy swoją bazę!!!Byłoby bardzo super!Bernusie przecież migrują po całym świecie i nformacjami wymieniają się wszyscy...
Cztałam gdzieś na stronach amerykańskich,że są już przypadki histiocytozy u psów w wieku do 2 lat :cry: :cry: :cry:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Cefreud » 2010-03-09, 08:54

w gazecie "cztery łapy" rozdawanej u wetów i w sklepach zoologicznych jest notka o konieczności wykonywania badań profilaktycznych u psów i kotów,której patronem jest Pfizer Animal Health.Może zwrócić się do nich o pomoc w kwestii ulotki?
I druga kwestia to może należało by taką ulotkę o bernach dostarczyć do ich redakcji?
Na osiedlu mam na dzień dzisiejszy 8 psów(nie licząc moich) i nikt z właścicieli nie kupuje PP czy MP ale czasem przeglądają darmowe gazetki o tematyce psiej.Dając taką ulotkę do darmowej gazety mamy większe szanse na trafienie do ludzi,którzy mają psa,dbają o niego ale nie serfują po necie i nie kupują publikacji na temat swoich podopiecznych.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Barbapapa » 2010-03-09, 09:28

jeśli chodzi o wystawy, to prawda, ale zakazu w organizowaniu pokazów nie ma
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez kreska » 2010-03-09, 09:59

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Edit: Kreska zapytaj Irka, Margo, Lidkę, Anię Gd... - jakie są mozliwości "wpływu" stowarzyszenia na ZK i współpracy. Obawiam się, że to szklane domy.

Na dzien dzisiejszy wpisujac ten punkt nie chodzilo mi o wplywy i wywieranie naciskow tylko o zbudowanie dobrych relacji i otwartosci ktora zaprocentowala by w przyszlosci dla klubu ktory moglby sie wydzielic ze stowarzyszenia :roll: zdaje sobie sprawe ze moze byc ciezko, ale moze warto sprobowac umowic sie w cztery oczy z glownym zarzadem i porozmawiac jesli znajda dla nas czas ;-) tylko najpierw musimy byc jakas organizacja :roll: Trzeba szukac drogi...jak sie wyczerpia mozliwosci to mozemy powiedziec ze to nie raealne ;-)
Ten punkt jest tylko jednym z wielu a skupia najwieksza uwage :roll: mozemy go usunac albo szukac drogi do realizacji ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Kasiulka » 2010-03-09, 12:20

Odnośnie próbek i badań.W kwietniu będę chciała wysłać taką probkę mojego psa (jeśli dożyje), proszę o namiary co mam powiedzieć wetowi, gdzie to wysłać - resztę jak uda mi się wysłać to Wam powiem co i jak - na ta chwilę potrzebuję tylko adres do wysyłki i wytyczne lub kontakt na osobe do której ma to być wysłane.

Druga sprawa - jestem po rozmowie z osobą działającą już bardzo długo w ZK, która jasno powiedziała, że nawet jesli na poziomie oddziału ktoś będzie z nami chciał rozmawiać (jako stowrzyszeniem) to prawdziwa przeprawa jest w Zarządzie Głównym i z jej doświdczenia (bo nie jesteśmy pierwsi którzy o to pytają czy wręcz próbują coś organizować) to nic z tego nie wyjdzie.Ale żeby nie podcinać skrzydeł - mamy na forum Irka, Margo - oni na pewno z przyjemnoscią opiszą na jakich zasadach taka współpraca mogłaby się odbywać.

Kolejna rzecz - jeśli już teraz nie będziemy mieli kogoś kto "coś może" w ZK, to nie zdziałamy nic - przykładem niech tu będzie Klub Boksera w Pl. który został załozony przez grupę hodowców i sędziów - jesli my wśród siebie nie będziemy mieli takich osó to spotkać się możemy ale na kawę, a nie po to żeby coś załatwić.

To co możemy robić to propagowac rasę, rozdawać ulotki, robić pogadanki, wpływać na świadomość kupujących, wymagać badań sami z siebie.Bez zapału i zaangazowania hodowców to "se mozemy"...
Kasiulka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Kasiulka » 2010-03-09, 12:23

A tak jeszcze na marginesie - Karolina, Busolka ile macie deklaracji?
Jak dziewczyny odpiszą to proponuję porównać to z liczbą użytkowników na forum...
Kasiulka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-09, 12:44

Kasia Bossowa:
viewtopic.php?p=43223#p43223

Bossowa ma rację o tym, ile możemy, póki nikt z sędziów, wyższych działaczy ZK nie zechce nas wesprzeć i firmować nazwiskiem.... A koń jaki jest... Każdy widzi.

Saganka - umówiłam się z Karolą, że ja swoją wyślę latem z przyczyn oczywistych. Bierz poprawkę ;-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-09, 12:52

Tu są namiary i godziny dyżurowania Margo http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy.ph ... l=warszawa : może ktoś chętny i podejdzie porozmawiać? Ktoś z Wawy? Irek działa w Będzinie... Może "oficjalnie" ktoś się do niego wybierze?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Szam » 2010-03-09, 13:23

Dobre duszki radzą artykuł do ZWIĄZKOWEGO PSA, ktory jest rozsylany poczta do kazdego czlonka ZKwP oplacajacego skladke (a przynamniej tak powinno byc). Mozna dodac kontakt, strone itd. Podobnie o klubie mozna dodac wzmianke i adres formularza.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2010-03-09, 14:07

Czyli zamiast np. mailingu informacje o klubie można dać do pisma? Dobrze rozumiem, że nieodpłatnie, Kasiu?
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 16:06

Wszystkie dokumenty mam w swojej poczcie.Spróbuję jakoś tu wstawić.Formularz ma 5 stron i zawiera dość dokładny wywiad.
Badania są bezpłatne.Jeżeli lekarz pobiera wycinki z guza musi pobrać również okolice tkanki zdrowej ok 3 cm od guza.Jeżeli lekarz zażyczy sobie wynagrodzenie finansowe za pobranie wycinków to może wystawić fakturę na instytut we Francji.Koszt przesyłki zwracają...Krew pobiera się na antykoagulant i trzeba wysłać w ciągu 2 dni i przechowywać w temp 4 stopni. :-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Katarzyna Saganowska » 2010-03-09, 16:13

A wysylka w jakich warunkach? Chodzi mi o krew, bo wiem, ze wycinki zamrozone, tak?
Katarzyna Saganowska
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-09, 16:20

Krew w temp 4 stopni w ciągu 2 dni.Na tkanki mogą wysłać swój pojemnik.Ja to wszystko postaram się tutaj wstawić wieczorkiem
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez Kasiulka » 2010-03-09, 16:41

Iwona a organizacyjnie - wet mi zrobi te badanie i ja z tym pędze do kuriera?
Kasiulka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Berneńczyki potrzebują naszej pomocy!!!!

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-10, 00:42

Mogłabym wstawić tylko jak wstawić plik w PDF? :oops: :oops:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości