gdzie i jak śpią wasze bernki

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez brunka » 2010-03-28, 02:03

Taka godzina to chyba tylko o tym
Bronisław (czyli Bruno, czyli Ewan) ma dwie fazy snu.
Zasypia około 20:30 ( i wcale się nie dziwię po każdym takim dniu!!!!!) pod stołem, tu gdzie oglądamy tv,
na swoje łóżeczko przenosi się wtedy kiedy my idziemy spać
Obrazek
Obrazek
nie mam zdjęcia kiedy śpi u siebie bo jeszcze nie śpi u siebie
Avatar użytkownika
brunka
 
Posty: 16
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-12, 12:02
Lokalizacja: miechów
psy: Bruno berneNczyk

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Cefreud » 2010-03-28, 08:08

wszędzie tam gdzy tylko da się kopytami oprzeć o ścianę :-) Absolutnie nie tam,gdzie bym sobie tego życzyła.Najchętniej w zimie na balkonie,w lecie owinięty wokół ubikacji,w porach przejęciowych(gdy łapy sa błotne) w przedpokoju opierając owe błotne o ścianę...

Co dziwne Walle,na poczatku spał w swoim koszyku(teraz służy on tylko do zakopania skarbów bądź wytarcia mordy po jedzeniu)teraz śpi koło Freuda,przyjmując jego mega dziwne pozycje
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez kerovynn » 2010-03-28, 08:42

Eśka w ciągu dnia na naszym łóżku. Jak wracamy ze spaceru rano to łóżko już ma być zaścielone i przygotowane dla niuni bo inaczej siada na dywanie i patrzy na nas z taaaaaakim wyrzutem w ślepkach ze normalnie głupio się człowiekowi robi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A wieczorem to przetacza się po dywanie, potem ładuje sie na fotel - na ogół 3 sekundy przede mną, a jak my idziemy spać to śpi u siebie, czyli na "przedłużeniu" (trzy materace, jeden na drugim) naszego łóżka. To "przedłużenie" zrobiliśmy specjalnie bo nie szło jej się z łóżka pozbyć. Koniecznie chciała z nami. To teraz z nami śpi, ale na swoim - nie wierzga, nie kopie męża po plecach... wszystkim jest wygodnie :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Barbapapa » 2010-03-31, 21:30

W nocy pan hrabia Byczek Fernando (Chivas) sypia na kanapie (trzyosobowa, toteż spokojnie się mieści) na dolnym poziomie; Pan Gówniarz (Anubis) na podłodze, na drugim poziomie ,gł. w pokoju syna; czyli w miejscu gdzie ma oko na wszystkie pomieszczenia gdzie śpią ludziki, królik i koty.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez iwona_k1 » 2010-03-31, 21:51

Kiedy siedzimy przy stole śpią przy stole,kiedy przenosimy się na kanapę,śpią wokół kanapy :mrgreen:
Właściwa faza snu -my w łóżku a one na podłodze przy łóżku :lol:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Wydra » 2010-03-31, 23:01

iwona_k1 napisał(a):Kiedy siedzimy przy stole śpią przy stole,kiedy przenosimy się na kanapę,śpią wokół kanapy :mrgreen:
Właściwa faza snu -my w łóżku a one na podłodze przy łóżku :lol:

Wszystko prawie tak samo,z małą różnicą.My w łóżku=psy w łóżku.Tylko Bianusia jest kulturalna i leży przy łóżeczku :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez kreska » 2010-03-31, 23:29

W dzien na dworze, latem w dole wykopanym pod jakims krzaczkiem/drzewkiem w zime gdzies na zaspie :-D wieczorem w domku na kamieniu pod oknem lub kominkiem(pod warunkiem ze nie zima i akurat wlasnie nie pala :mrgreen: ) a jak ida spac to najpierw na kanape do pokoju komputerowego bo tam pancia spedza troche czasu ;-) a potem z powrotem do saloniku, najchetniej na kanape ale blokuja dostep stolikiem :mrgreen: wiec znowu kamien lub blagalne piski i pobudka panciostwa i spanie na poslaniu pod drzwiami na dworze :-D pozycja na zabe lub "lapy do gory" :mrgreen:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Tomek i Dżoja » 2010-04-01, 00:40

Ma trochę czerwone oczy ?
Tomek i Dżoja
 
Posty: 128
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-02, 01:10
Lokalizacja: Sopot

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez nugatika » 2010-04-01, 01:34

najchetniej na moim lozku, tylko nie jak jest wyrozwalane, tylko poczeka az poskładam i wtedy sie laskawie krolewicz moze ulozyc :roll:
uwielbia wpadac na nie, jak ja jestem juz w srodku. I kladzie sie albo pleckami do mnie, albo główka na podusi i łapą mnie trąca i patrzy na mnie :-D
Jest wtedy strasznie słodki :-)

ale na dłuższą mete nie sprawdza sie - za goraco mu sie robi i laduje na dywanie.

Generalnie Pan Grubcio śpi sobie na zewnątrz na fotelu na werandzie [zastanawia mnie jego kręgosłup za kazdym razem jak go widze tam zwiniętego w precla :lol: ]
albo w garażu,
w zimie układał się na kopie węgla... :shock:
na moje zachcianki i za zgodą mamy ma swój 'pokoik' mozna by rzecz w podpiwnicznieniu - to w nocy.
w ciagu dnia - układa sie w miejscach strategicznych, gdzie mozna wszystkich obserwowac nie ruszajac sie z miejsca i blisko do kuchni ;-)

A w moim pokoju to najczęsciej jak jest prosto od fryzjera wychuchany :-D albo przed jakims wyjazdem.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez anula » 2010-04-01, 07:34

iwona_k1 napisał(a):Kiedy siedzimy przy stole śpią przy stole,kiedy przenosimy się na kanapę,śpią wokół kanapy :mrgreen:
Właściwa faza snu -my w łóżku a one na podłodze przy łóżku :lol:

:mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Natalia i Galwin » 2010-04-01, 08:17

Hmm Galwin śpi na moim łóżku, ale nigdy nie może położyć się na narzucie zawsze musi pościelić po swojemu (ile to już prześcieradeł mi rozerwał :evil: ), w nocy jak mu za gorąco kładzie się obok łóżka, ewentualnie latem, w wyjątkowo upalne noce kładzie się na kaflach w przedpokoju.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Tańka » 2010-04-01, 14:16

Yokiemu w domu za gorąco, więc zimą w wiatrołapie, a latem najczęściej na dworze w dołku...
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez BERR » 2010-04-05, 10:47

Lalunia w dzień śpi w naszej sypialni koło komputera :lol: bo po śniadanku (dzieci i psów) zawsze tu zaglądam - wiec Lala zagląda ze mną i układa się koło mojej nogi :lol:
Popołudniową drzemkę urządza na przejściu z kuchni do pokoju bo tam jej pańcia gotuje obiadek - a ona musi mi towarzyszyć chrapiąc. Po przebudzeniu ma mnie na oku w kuchni i dzieci w pokoju plus wejście do mieszkania...
Na noc układa się na swoim legowisku a w cieplejsze noce koło legowiska na płytkach bo od nich jest zimno- gdzie ma na oku caluśkie mieszkanie.:) :lol:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez annasm » 2010-04-05, 11:34

A mój ostatnio sypia w budzie - rano przychodzi do domu pachnący siankiem. I tylko słoma mi się pałęta po całym domu.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez agnieszka_wol » 2010-04-05, 11:59

A moja Sarunia w dzien spi tam gdzie my jestesmy,mając nas na oku,w przejsciu by przechodzać wiedziala ze cos kombinujemy;) W nocy śpi na swoim łożu w sypialni obok Panci,troche na kanapie przy Pańci i jak gorąco na podłodze:)Ale rano po 7 dostaję łapą po twarzy i na spacerek;)Pozdrawiamy swiątecznie;)
Avatar użytkownika
agnieszka_wol
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-23, 17:39
psy: Berneńki Sara, Tajga i Jamniczka Tosia:) i 2 kotki

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez Luśka » 2010-04-05, 12:29

agnieszka_wol napisał(a):A moja Sarunia w dzien spi tam gdzie my jestesmy,mając nas na oku,w przejsciu by przechodzać wiedziala ze cos kombinujemy;)

hehe my mamy dokładnie to samo :-) Arla początkowo tez chce mieć nas na oku, jednak gdy wszyscy się już ułożą to przychodzi do mnie i ładuje się do łóżka. Latem natomiast to się nie sprawdza, wiec śpi najczęściej na płytkach. :-D
Avatar użytkownika
Luśka
 
Posty: 41
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-03, 22:11
psy: ARLA Górski Żywioł, BRENDA Trójbarwne Marzenie

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez bratek8888 » 2010-04-05, 14:34

Furrorka ma swoje posłanie w kuchni ale tam idzie tylko wtedy kiedy chce być szczotkowana lub ma ochotę się wypieścić hi, w ciągu dnia wyleguje się tam gdzie my jesteśmy czyli w zasadzie wszędzie w kuchni na płytkach, w pokoju dzieci w pokoju przed TV . W nocy śpi w łazience na płytkach mimo, ze ma tam kocyk, to i tak kładzie się obok, czasem idzie wcześniej od nas spać a czasem w pokoju nam towarzyszy do późna, rano o 6 przychodzi do sypialni i miauczy zastanawiam się czy to bernuś czy kot! Wtedy chce wyjść na poranne sikanie. Jak wracam z pracy albo śpi w łazience albo też czeka pod drzwiami, zdarza się tez sierść na kanapie, ale jeszcze nie widziałam Furrorki osobiście jak się tam wyleguje :lol:. Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
bratek8888
 
Posty: 25
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-06, 12:14
psy: Furrora

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez PaniBisiowa » 2010-04-05, 16:07

Obrazek

Bisz śpi we wszystkich możliwych konfiguracjach - najczęściej na kafelkach. Czasami zwali się na mnie i drzemie od czasu do czasu łypiąc okiem. Na łóżku mu raczej za gorąco. Na balkonie jeszcze nie próbował.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez agnieszka_wol » 2010-04-05, 17:40

Obrazek


Czesto jest tak;)
Avatar użytkownika
agnieszka_wol
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-23, 17:39
psy: Berneńki Sara, Tajga i Jamniczka Tosia:) i 2 kotki

Re: gdzie i jak śpią wasze bernki

Postprzez agnieszka_wol » 2010-04-05, 17:45

Obrazek


I tak też:)Pozdrawiamy
Avatar użytkownika
agnieszka_wol
 
Posty: 475
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-23, 17:39
psy: Berneńki Sara, Tajga i Jamniczka Tosia:) i 2 kotki

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron