Pies i oczko wodne

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Pies i oczko wodne

Postprzez Kasia » 2007-03-28, 11:00

Mam takie pytanie - mam basen i dwa oczka wodne - chcemy w tym roku i w basenie i w oczkach zastosowac jakąś chemię, zeby nie robiły sie glony - szczeólnie w oczkach.
i tu mam problem bo moje psy chętnie wchodzą do oczek i piją z nich wodę - znacie moze jakieś srodki które nie szkodzą psom?
Ewentualnie jak Wy sobie radzicie z tymi oczkami?
byłabym wdzięczna za pomoc

a! niekoniecznie musi być chemia - może jakieś inne rozwiązanie?
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Barbel » 2007-03-28, 15:45

Oczko wodne mam takie, że jak poprzedni pies wchodził do środka to gwałtownie wzrastał poziom wody (1m2 :-P ). Z glonami radzę sobie tak, że wkładam do wody gazę jałową z watą w środku (całym kłębem). O dziwo działa :shock:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez Mika » 2007-03-31, 09:38

W basenie pewnie nie obędzie się bez chemii, natomiast w oczku warto spróbować doprowadzic do stanu równowagi biologicznej, to glony nie będą się namnażać. Jest to mozliwe- ja mam oczko wodne o objętości i głębokosci dziecięcej wanienki, rosną w nim grzybienie miniaturowe,jakieś inne zielsko ( nie znam nazwy), żyją od lat wodne ślimaki, koty i pies piją wodę całe lato i glonów nie ma. Ale prawdę mówiąc , nie wiem dokładnie, jak mi się udało to osiągnąć. Na pewno nie wolno dopuścić do przegrzewania się i przenawożenia wody.
Mika
 
Ostrzeżeń: 0


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości