W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Ewelina » 2010-08-10, 19:51

Rzucam jej piłeczke, dwa razy po nią pobiegnie a potem już jej sie nie chce tylko sie na nią patrzy i merda ogonem. Za patykami też nie chce ganiać, gumowych piszczałek sie jeszcze boi i chyba ma za słabe ząbki, żeby je gryźć bo zaraz wypada jej z pyszczka. To samo z plecionymi zabawkami i nawet daliśmy jej pluszaka. Chcemy się z nią bawić, a ona jest strasznie leniwa, woli kiedy się ją drapie po brzuszku i głaszcze. Moze macie jakies sprawdzone zabawy z maluszkami ?
Ewelina
 
Posty: 9
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-09, 10:27
Lokalizacja: Białystok

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez asienka » 2010-08-10, 21:19

Czesiula zawsze lubila zabawki,zwlaszcza sznurkowe do przeciagania i dziamgania!wiec mozecie sprobowac!polecam tez zabawy socjalizujace-pokazuj Maluszkowi nowe miejsca,nowe przedmioty,nowe dzwieki!a glaskanie po brzuszku i mizianie to normalka u kazdego bernasia wiec sie przyzwyczajaj :lol:
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez meggy » 2010-08-10, 21:42

w zabij szmate ;-) ale z wyczuciem :mrgreen:
viewtopic.php?f=28&t=735&start=2620
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-10, 21:52

Właśnie miałam zaproponować coś a'la zabij szmatę :mrgreen:
Moja Granda (4,5 mies.) też jest leniuszkiem, za piłeczką biegnie do trzech razy max, ale mam na nią sposób - on kocha jak coś ucieka :lol: Wykorzystaj instynkt łowcy (każdy pies go ma choćby szczątkowy) i baw się czymkolwiek na uwięzi. Może to być kultowa szmata ;-) może być cokolwiek co będzie przed psem uciekało. Ja ostatnio chodzę na spacery z gumowym krokodylkiem przywiązanym do starej smyczy :roll: Jak rzucę krokodylka - Granda się nim nie interesuje. Jak uciekam i ciągnę go za sobą po trawie - nie ma siły żeby nie zareagowała, goni aż dopadnie! A mnie kilogramy lecą w dół :mrgreen:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez meggy » 2010-08-10, 23:10

Ewelina napisał(a):Rzucam jej piłeczke, dwa razy po nią pobiegnie a potem już jej sie nie chce tylko sie na nią patrzy i merda ogonem. Za patykami też nie chce ganiać, gumowych piszczałek sie jeszcze boi i chyba ma za słabe ząbki, żeby je gryźć bo zaraz wypada jej z pyszczka. To samo z plecionymi zabawkami i nawet daliśmy jej pluszaka. Chcemy się z nią bawić, a ona jest strasznie leniwa, woli kiedy się ją drapie po brzuszku i głaszcze. Moze macie jakies sprawdzone zabawy z maluszkami ?

Ewelino -po przeczytaniu wątku-WYJE ,WYJE nie dziwię się specjalnie ,że maluszek nie jest skory do zabawy. Zostawiony na noc w budzie czuje się zagubiony i samotny ,najbardziej na świecie potrzebuje kontaktu ,przytulania i opieki .Nie czuje się pewnie i każdą chwilkę wciągu dnia chce być przy was blisko.Mizianie daje mu poczucie bezpieczeństwa ,którego najwyrazniej mu brakuje.W momencie gdy poczuje się pewnie ,zabawom i wygłupom nie będzie końca :-> .
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez kreska » 2010-08-11, 10:36

meggy napisał(a):
Ewelina napisał(a):Rzucam jej piłeczke, dwa razy po nią pobiegnie a potem już jej sie nie chce tylko sie na nią patrzy i merda ogonem. Za patykami też nie chce ganiać, gumowych piszczałek sie jeszcze boi i chyba ma za słabe ząbki, żeby je gryźć bo zaraz wypada jej z pyszczka. To samo z plecionymi zabawkami i nawet daliśmy jej pluszaka. Chcemy się z nią bawić, a ona jest strasznie leniwa, woli kiedy się ją drapie po brzuszku i głaszcze. Moze macie jakies sprawdzone zabawy z maluszkami ?

Ewelino -po przeczytaniu wątku-WYJE ,WYJE nie dziwię się specjalnie ,że maluszek nie jest skory do zabawy. Zostawiony na noc w budzie czuje się zagubiony i samotny ,najbardziej na świecie potrzebuje kontaktu ,przytulania i opieki .Nie czuje się pewnie i każdą chwilkę wciągu dnia chce być przy was blisko.Mizianie daje mu poczucie bezpieczeństwa ,którego najwyrazniej mu brakuje.W momencie gdy poczuje się pewnie ,zabawom i wygłupom nie będzie końca :-> .

Podpisuje sie pod wypowiedzia Megy wszystkimi lapkami :roll: wyobraz sobie jak Ty bys sie czula w jej skorze... jestes w wieku ok. 2 lat, bylas z mama i rodzenstwem w swoim domu , ktory byl dla Ciebie calym swiatem i nagle przyjezdzaja jacys obcy ludzie i zabieraja Cie.....przywoza w obce miejsce i zostawiaja w "obcym swiecie". Do tej pory byla przy Tobie mama, zawsze moglas sie do niej przytulic w nocy czulas sie bezpiecznie bo czulas rodzinne cieplo a teraz wszystkich ktorych znalas nie ma, wokol tysiace nowych zapachow, nie czujesz sie pewnie, nie ma przy Twoim boku przyjaciela , ktory Cie wspiera w poznawaniu nowego , ktore Cie otacza opieka i uczy nowego, wiec szukasz ....ciepla, dotyku, ktory, pomoze Ci sie poczuc bezpiecznie za nim zrozumiesz ze dotychczasowe zycie nie wroci. Czy mialabys ochote na harce i zabawy :?: :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez kerovynn » 2010-08-11, 11:10

Pominąwszy epizod z kojcem i jego następstwa, berneńczyki raczej skore do aportu nie są. Ja mam co prawda dspp, ale różnica jest tylko w wadze i długości sierści. Moja psica zarówno w szczenięcym okresie jak i teraz najbardziej lubi mizianie, głaskanie, drapanie. Najbardziej wtedy gdy sama o to prosi (bo czasami woli od nas odpocząć ;-) ) Spacery i poznawanie nowych okolic - największa frajda. Stałą trasą na spacery chodzi spokojnie, grzecznie, wącha tu i ówdzie. Przy zmianie trasy pies tez się zmienia - w dyszący parowóz :lol: , traci rozum z podniecenia, chce jak najszybciej wszystko powąchać, podlać itd... :-D . Ulubiona zabawa: zabieramy sobie nawzajem zabawkę, przeciągamy, powarkujemy przy tym (obie :oops: ), przepychamy się łapami. Po 10-15 minutach psica idzie odpocząć. Spacer po polach bez smyczy, bieg z wiatrem w uszach - bezcenne :-D . U nas to niestety towar deficytowy. Ale jak sie uda gdzieś wyjechać to Eska jest wtedy szczęśliwa bezgranicznie. Jazda samochodem bywa formą rozrywki. czasem zabieramy się we dwie z Grześkiem, który jedzie do miasta coś załatwić - tylko po to by się przejechać :-D . Aportowanie - absolutnie nie. Owszem pobiegnie za piłeczką, złapie w zęby ale po to bym ja biegała za nią i próbowała jej zabrać. Kiedyś bawiła się piłką futbolową - "kiwałyśmy się", tylko trzeba uważać by łapki nie przydepnąć. A do memłania najlepsza piszcząca piłka (trudno zniszczyć) ale mąż od tego pisku nerwa dostaje ;-) :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Barbel » 2010-08-11, 12:58

Zabawą wielce niewychowawcza aczkolwiek ulubioną do tej pory jest gonienie z czymkolwiek w pysku, a ja mam udawac, że psa łapię. Z maluchem można już rozpoczac szkolenie klikerowe, po kilka minut dziennie. Polecam ksiazke Mrzewińskiej http://www.czterylapy.pl/product.php?p=1455 - pokazane zabawy i szkolenie szczeniaczka 2-miesiecznego łącznie z filmem DVD - tak, ze widać dokładnie co i jak...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Agama » 2010-08-11, 17:01

Świetnie sprawdza się plastikowa butelka może być coś pachnącego w środku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale sama też jest atrakcyjna :mrgreen: :mrgreen:Należy tylko nadzorować aby nie pękła Powodzenia
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-11, 21:39

Agama napisał(a):Świetnie sprawdza się plastikowa butelka może być coś pachnącego w środku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale sama też jest atrakcyjna :mrgreen: :mrgreen:Należy tylko nadzorować aby nie pękła Powodzenia
dodam tylko - nalezy uważać na jaki egzemplarz psiaka się trafi - bo jeśli butelkowy fetyszysta to potem właściciel może mieć cieplutko ;-) :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Patrz: mój butelkomaniak Berta, która reagowała na butelkę maniakalną fazą na granicy obłędu :roll: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez kerovynn » 2010-08-11, 21:48

Majszczur napisał(a):dodam tylko - nalezy uważać na jaki egzemplarz psiaka się trafi - bo jeśli butelkowy fetyszysta to potem właściciel może mieć cieplutko ;-) :lol: :lol: :lol: :mrgreen:


To samo właśnie pomyślałam :-D , przypomniały mi się forumowe opowieści jak to ktoś poleciał za psem na smyczy do kanału :-D - sorki, dla właścicieli śmieszne to nie było ale na wspomnienie nie mogę pohamować usmiechu :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-11, 21:57

kerovynn napisał(a): przypomniały mi się forumowe opowieści jak to ktoś poleciał za psem na smyczy do kanału :-D - sorki, dla właścicieli śmieszne to nie było ale...
nooo nie chwaląc się to był mój prywatny osobisty mąż w bieluteńkich lnianych porteczkach :mrgreen: tylko niedokładnie poleciał na smyczy tylko odruchowo skoczył żeby ratować Bertusisko, które skoczyło za buteleczką i wyleżć z kanału nie mogło :roll: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Roxanka » 2010-08-11, 22:02

:-D :-D
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Agama » 2010-08-11, 22:10

Moje Fionisko nigdy na to nie wpadło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a butelka była dobra na wszystko a zabawki nietknięte .obecnie zakosiła szczeniakom piszczącego pora i wariują z nim po podwórku
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez Ozyś. » 2010-08-17, 16:51

u nas króluje butelka, piszcząca żyrafa i .... żółta miska. :->
Avatar użytkownika
Ozyś.
 
Posty: 235
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-05, 15:29
Lokalizacja: Janki k. Warszawy
psy: MOZZY z Leśnego Potoku [*]

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez BERR » 2010-08-18, 21:17

U nas - Lala w wyprawce dostala zabawke kota miałczacego - bardzo go lubi, kiedy ugryza jedna z łap kot miałczy.
Bawilismy sie z nia roznie ale najbardziej lubi - przepychanki z moim mezem gdzie sobie warcza i łapami ,,zygaja" do siebie... aportowanie, przeciaganie zabawka, butelke plastikowa troszke przygnieciona...bieganie - ona trzyma w pysku zabawke na jednym koncu ja na drugim i razem biegniemy, i zabawe ze szmata ona probuje złapac a my tylko czasem jej dajemy...
i moim skromnym zdaniem bernus uwielbia sie uczyc - traktuje to chyba troche jak zabawe bo chetnie cwiczy i jest szczesliwy... :mrgreen:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez katty » 2010-10-09, 22:30

Moja katty uwielbia piszczące zabawki , a wiec bardzo polecam .
Avatar użytkownika
katty
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-09, 21:32
Lokalizacja: Cz-wa
psy: Katty (BPP)

Re: W co bawić się ze szczeniaczkiem ?

Postprzez jbeata » 2010-10-11, 11:02

Butelka plastikowa bez nakrętki i etykiety oraz kość cielęca- bezcenne :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości