potomkowie ASPEN Little Norway's

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez Anna Rozalska » 2008-12-09, 10:12

Witaj Kaju.Wreszcie dołączyłas do naszego forum. Lamcia też jest pra pra wnuczką Aspena.Chętnie obejrzałabym jego fotki. Czy wiadomo na co odszedł Aspen bo jesli chodzi o wiek to miał chyba 8 lat.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez Kaja z Sabą » 2008-12-09, 14:57

Witam :)
Avatar użytkownika
Kaja z Sabą
 
Posty: 626
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-22, 13:33
Lokalizacja: Śląsk..
psy: Saba (Aninbernus ETIUDA) (*)

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez waldek-nowogard » 2008-12-20, 23:44

My też chcemy stare fotki prapradziadka, gdzie je możemy znaleźć? Pozdrawiam 10-letniego synka :lol: :lol:
Avatar użytkownika
waldek-nowogard
 
Posty: 1122
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-25, 17:13
Lokalizacja: Nowogard
psy: Backy

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez Magda » 2008-12-21, 14:09

Kilka fotek Aspena było też kiedyś, w którymś ze starych numerów Mojego Psa.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re:

Postprzez saba&mlis » 2011-01-14, 22:03

Ula napisał(a):Abra jest wnuczką Aspena (od strony matki) i także nie potrafi pływać, ale bardzo lubi wodę: wchodzi do głębokości szyi, siada i kładzie się w wodzie. Raz napędziła ogromnego strachu, bo wskoczyła do wody z pomostu, w dodatku z rozbiegu, by mnie "ratować". Wyciągaliśmy z kolegami tą 50 kg cegłę która nie wie że trzeba machać łapkami w wodzie :-? Akcja jak "słoneczny patrol", ale gule miałam potem ze strachu przez 2 dni.

Odkurzam watek, choc juz Abra za Teczowym Mostem, ale dzieki takim opowiescim jest w naszej pamieci.
Dokladnie taka sama przygode ja mialam ze swoim Bonichem (wnukiem Aspena), pies wskoczyl z rozpedu do wody zeby mnie ratowac, tyle ze wazyl 40kg i jakos udalo mi sie go doholowac do brzegu bez pomocy, ale ten widok jak powoli nasiaka woda i zanurza sie coraz bardziej byl przerazajacy.
Na szczescie Saba (podwojnie spokrewniona z Aspenem) lubi wode i dobrze plywa
Pozdrawiam wszystkich krewniakow (szkoda tylko ze w watku stare linki na zdjecia sa juz niedostepne)
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez Alicja i Spartki » 2011-01-14, 22:32

Pani Marysiu mój Spartuś 3 czerwca skończy 10 lat a nadal pływa świeetnie.Latem 2010 były upały jak licho wiec woziłam swoje spartki nad jezioro.Spartek vel prezunio najstarszy a odpływał najdalej.Kiedy ja chcialam po pływać tylko on mi towarzyszył ,reszta była przyczepiona do krzaka bo gdy odpłynęli za daleko to zaczynali mi sie wdrapywać na plecy :-) :-) a spartek tego nie robił nigdy. :-) .powiem ze uwielbiam patrzec jak sobie wspaniale radzi w wodzie,za to Misia zafundowała nam tez skok z pomostu przy braku karty pływackiej :-D :-D co skończyło sie akcją ratowniczą dwóch panów kompletnie ubranych :-D :-D
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez anula » 2011-01-15, 13:00

Sawa - córcia Misi i Spartka pływa doskonale, można powiedzieć że woda to jej żywioł :lol:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Za tą rzutką pływa niezliczoną ilość razy, chociaż za piłeczką nie biega wcale :lol: taka jest ;-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez saba&mlis » 2011-01-15, 13:14

Mam jeszcze taka teoria ze psy ktore lubia wode, lubia tez ryby i odwrotnie ;-)
Bono poza wspomniana akcja nigdy nie zblizyl sie do wody, nawet kaluze omijal z daleka, nie lubil ryb i wszystkiego co choc troche nimi pachnialo (nie jedna karme musialam oddac innym piesom bo wolal sie zaglodzic niz zjesc cos o zapachu czy smaku ryby)
Saba bardzo lubi wode, choc nie udalo nam sie poplywac razem bo jak trafila do nas, pod koniec lata byla po zabiegu i nie chcialam zeby sie moczyla, a kiedy juz ona moga dla mnie bylo za zimno. Ryby i wszelkie przetwory rybne wprost uwielbia, fakt ze Sabcia pochlania wszystko i w kazdej ilosci co tylko nadaje sie do jedzenia :mrgreen:
Jesli chodzi o dlugowiecznosc potomkow Aspena, to powiem tylko ze Bono odszedl w wieku 8 i pol roku, pewnie spokojnie zylby dluzej, tyle ze mimo podwojnego zabezpieczenia dopadla go bebeszjoza, wysoka goraczka, fala upalu, spowodowala udar cieply i mimo ze udalo sie psa wyciagnac z bebeszi i uniknac powiklan (nerki zaczely pracowac) pies tego nie przezyl.
Brat mojego Bona(imie rodowodowe Docent Singularis) z jednego miotu Dantes odszedl wczesnie taka informacja znalazlam nz naszym forum
darek napisał(a):... pod koniec 2006 padł mój Dantes Singularis. Miał 5 lat. Cała choroba trwała 10-12 godzin.
Z objawów wykluczam zatrucie. Wypadku nie miał. Nie wiem na co odszedł, bo w okolicy nie ma nikogo kto zrobi sekcję.

W katalogu Bena jest jeszcze siostra z tego miotu DESSIRE singularis ale czy zyje nie wiem?
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez saba&mlis » 2011-01-15, 13:18

anula napisał(a):Sawa - córcia Misi i Spartka pływa doskonale, można powiedzieć że woda to jej żywioł :lol:
Za tą rzutką pływa niezliczoną ilość razy, chociaż za piłeczką nie biega wcale :lol: taka jest ;-)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Och juz nie moge sie doczekac do lata, mam nadzieje ze Saba ktora nie uznaje zadnych zabawek(chyba ze dadza sie zjesc), bedzie pywac za rzutka :-D :mrgreen:
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez annasm » 2011-01-15, 15:09

Czak pływa, wodę uwielbia w każdej postaci i o każdej porze roku (kąpał się nawet w styczniu w kanałku w Parku Skaryszewskim) a ryb nie cierpi - nawet się nie zbliży.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez iwona_k1 » 2011-01-15, 15:16

tutaj mamy więcej o potomkach Aspena do którego i my się zaliczamy http://e-bernenczyki.pl/index.php?page=aspen
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez iwona_k1 » 2011-01-15, 15:17

Ursia również uwielbia pływać...
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: potomkowie ASPEN Little Norway's

Postprzez Anna Rozalska » 2011-01-15, 21:07

Lamia podobnie jak Czak, wodę uwielbia o każdej porze roku, ( nawet w lutym na spacerku berneńskim wpakowała się do wody w Parku Skaryszewskim) ale z ryb lubi tylko tuńczyka w oleju z bułką z masłem w piątki.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości