Instynkt drapieżcy

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez Marek-1969 » 2011-08-17, 08:37

Nigdy nie zauważyliśmy u naszj Maji instynktu drapieżcy. Owszem koty szukac i gonić lubi ale kury i kaczki na spacerze zupełnie ignoruje . Tak samo jeże które kiedyś z daleka myliła z przyczajonymi kotami.
jako szczeniaczek lubiła konie lae bez wzajemności więc też pzrechodzi mimo nawet nie szczekając na zaczepkę.
Zresztą jak skonczyła na wiosne 2 lata wyrażnie wydoroślała .
Marek-1969
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-09, 08:35
Lokalizacja: Śląsk
psy: Maja

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez Marek-1969 » 2011-08-17, 08:40

owce są dobre z ogniska a berneńczyki raczej ognia nie lubią ... więc stąd tylko zaganianie.
Marek-1969
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-09, 08:35
Lokalizacja: Śląsk
psy: Maja

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez jaro » 2011-11-12, 00:18

Czytając niektóre posty, że pies nie przejawia instynktu "drapieżcy" mam wrażenie, że to skutek zrobienia z nich domowych maskotek. Adoptowałem Roniego i muszę przyznać, że nie przepada za siedzeniem w domu.Przez cały okres letni przebywał na ternie posesji oczywiście z możliwością schronienia się w budynku gospodarczym. Kilkakrotne pobyty w mieszkaniu po pewnym czasie go nużyły i wolał wyskakiwać na świeże powietrze gdzie do dyspozycji biegania i obszczekiwania razem z owczarkiem coli Hektorem ma sporą działkę. Na spacerach potrafi wystrzelić jak z procy za spłoszonym zającem lecz wraca na komendę.Lubi również abym z nim przeciągał linę . To psy pasterskie i ich żywiołem jest natura a nie salon z kanapą.Ponieważ kiedyś jedna paniusia pouczał mnie że pies powinien być w mieszkaniu, zapytałem czy aby na pewno jej pies ma lepiej siedząc w zamkniętym mieszkaniu w bloku gdy jest w pracy czy mój biegający po działce mający oczywiście wszelkie warunki do schronienia . Nie dotarło. :sciana:
jaro
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-06, 21:45

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez Barbel » 2011-11-12, 00:44

No wiesz, Jaro - to raczej osobnicze - moje psy wolą być w domu. Barbela za skarby świata nie wywalisz na sik po 20 - ON IDZIE SPAĆ! Za to ozdóbek właśnie pyskuje za drzwiami bo chciał wyjść a teraz znów chce do doooomu. Dziś bylam na ogrodzie, psy ze mną ale po 4 godzinach szwędania sie bez sensu zażądały wpuszczenia do domu. Grabiłam liście dalej!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez jaro » 2011-11-12, 14:52

Barbel napisał(a):No wiesz, Jaro - to raczej osobnicze - moje psy wolą być w domu. Barbela za skarby świata nie wywalisz na sik po 20 - ON IDZIE SPAĆ! Za to ozdóbek właśnie pyskuje za drzwiami bo chciał wyjść a teraz znów chce do doooomu. Dziś bylam na ogrodzie, psy ze mną ale po 4 godzinach szwędania sie bez sensu zażądały wpuszczenia do domu. Grabiłam liście dalej!


Roniego adoptowałem.Sądzę, że jest to kwestia jak został prowadzony od szczeniaka.Ja ze swoimi psiakami czasami jeszcze o 21 wychodzę kilometr w pola i maja radochę.Często w nocy gdy je coś zaintryguje biegają jak szalone po działce. Roni gdy robię coś w ogrodzie towarzyszy mi przez cały czas, wykorzystując oczywiście każdą przerwę abym go potarmosił. Nie do pomyślenia jest aby się oddalił.Może sobie uciąć drzemkę ale w pobliżu mnie.
jaro
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-06, 21:45

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez gosiakds » 2011-12-26, 22:08

Dobrze, że trafiłam na ten wątek bo już myślałam, że z Shangą jest coś nie tak :-x Widzę jednak, że berny lubią pogonić to i owo. Na spacerach Shanga wręcz wyszukuje ptaki w trawach, a jak trafi się coś większego, jak na przykład sarna to wtedy dopiero jest zabawa :mrgreen: Jeżeli chodzi o przebywanie w domu, czy na zewnątrz to jest jej to obojętne byleby z nami była :-D
Avatar użytkownika
gosiakds
 
Posty: 556
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-14, 17:21
Lokalizacja: małopolska
psy: Shanga, Dżunga & Miracle
Hodowla: Magia Berna

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez Barbel » 2011-12-26, 22:57

gosiakds napisał(a): a jak trafi się coś większego, jak na przykład sarna to wtedy dopiero jest zabawa :mrgreen:

NIe pozwalajcie jej na to.
Dla sarny to nie zabawa...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez jaro » 2011-12-26, 23:38

jak na przykład sarna to wtedy dopiero jest zabawa

Jak zauważy to jakiś myśliwy i zgłosi na Policji to dopiero będzie "zabawa" <krzyk>
jaro
 
Posty: 84
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-06, 21:45

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez Elmo » 2011-12-26, 23:52

gosiakds napisał(a): jak na przykład sarna to wtedy dopiero jest zabawa :mrgreen:

Warto myśleć o innych, bo dla sarny to wcale nie jest zabawa :sciana:
edit: literówka
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Instynkt drapieżcy

Postprzez gosiakds » 2012-01-06, 18:47

julka213 napisał(a):
gosiakds napisał(a): jak na przykład sarna to wtedy dopiero jest zabawa :mrgreen:

Warto myśleć o innych, bo dla sarny to wcale nie jest zabawa :sciana:
edit: literówka


Oczywiście, że ją za to karcimy i tego nie pochwalamy!
Ja tylko napisałam o instynkcie jaki w niej drzemie....
Avatar użytkownika
gosiakds
 
Posty: 556
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-14, 17:21
Lokalizacja: małopolska
psy: Shanga, Dżunga & Miracle
Hodowla: Magia Berna

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości