Szczeniak a mieszkanie na dworzu ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-03, 19:38

Nie chodzi o to,że szkoda kasy na rodowód I wiem ile kosztuje takie utrzymanie
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kabi » 2008-03-03, 19:45

To czemu nie chcecie psa z hodowli,skoro nie szkoda rodzicom na niego pieniedzy ?
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez Apcik » 2008-03-03, 19:47

bo pewnie(tak ja moi rodzice) :-( uwazaja ze skoro na wystawy nie ebda chcieli jezdzic to papiery im niepotrzebne :-?
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez Wydra » 2008-03-03, 20:24

Wiecie co ? chyba nie warto ciągnąć tego tematu.Małolata poprostu nas prowokuje i ciągle dodaje nowe wątki.Każdy myślący człowiek wie o co chodzi.Ja dotychczas nigdy nie miałam psa rodowodowega,gdyż zawsze trafiały do naszego domu psy z tak zwanego odzysku,a to komuś się znudził a to zabłąkał się i tym podobne.Kiedy jednak to ja podejmowałam decyzję co do psa to poprostu wiedziałam jak postąpić.Oczywiście decyzja poprzedzona została po wnikliwych analizach ras .bo wiedziałam jakie są moje oczekiwania,Życzę wszystkim przyszłym posiadaczom psów mądrych wyborów
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Paula with Esta » 2008-03-03, 20:39

Przekonaliście mnie z tym kojcem ;)
Esta już nie jest zamykana, wchodzi do domu i budy kiedy tylko jej się podoba ;)
Avatar użytkownika
Paula with Esta
 
Posty: 801
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-16, 21:33
Lokalizacja: Przemyśl
psy: Esta Cicha Nadzieja

Postprzez Aga_Kamisinska » 2008-03-03, 21:30

Roma jestem tego samego zdania :!:
Avatar użytkownika
Aga_Kamisinska
 
Posty: 399
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-19, 12:29
Lokalizacja: TRĄBKI WIELICZKA
psy: Aron-Serchio Stoplandia

Postprzez sylwiaczek » 2008-03-04, 00:34

A mnie zastanawia fakt, który chyba uszedł Waszej uwadze
JagOOdkaxd napisał(a):To nie jest tak do końca hodowla. To są moi znajomi i oni mają stafford i berneńczyka obydwa psy są rodowodowe i są dopuszczane z reprotuktorami z hodowli tyle wiem na ten temat


Jaki właściciel reproduktora kryje suki niehodowlane, czy nie jest tak że taki pies traci uprawnienia? Śmierdzi mi ta sprawa na odległość; zwykła chodofla jak przypuszczałam od samego początku, suki kryte psami nie wiadomo jakiej rasy, tzn. wielorasowym. Ale berneńczyk będzie w domostwie, może nie trikolorek, może trochę miniaturka a może półbernardyn, to tak jakby mieć kilka psów w jednym :-/
Avatar użytkownika
sylwiaczek
 
Posty: 408
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-13, 12:17
Lokalizacja: Szkocja
psy: Luna Dark [*], Meggie [*], Seneka [*]

Postprzez Ula » 2008-03-04, 01:06

Jagodo, nie zależy wam na wystawach. Ok.
Ale czy jednocześnie nie zależy wam na zdrowym, normalnym psychicznie, dobrze odchowanym i socjalizowanym maluchu?
Naprawdę wolicie "bombę zegarową" która nie wiadomo, kiedy wybuchnie - tzn kiedy okaże się pies ma dysplazję i trzeba go uśpić, albo że jest lękliwy, agresywny? Naprawdę warto wg was "zaoszczędzić" te kilkaset zł na stworzeniu, które ma być waszym przyjacielem przez kilkanaście lat? No powiedzmy. Biorąc pod uwagę zdrowie bernów, najwyżej kilka. A przyjaciół nie trzyma się w kojcu. Także generalnie żałosne to wszystko, co planujecie...
W każdym razie nie ulega wątpliwości, że planujecie zakupić mieszańca w typie rasy i nie upieraj się, że rasowego psa, bo rasowe szczenię ma metrykę, na podstawie której dostaje rodowód. Jeśli nie ma metryki, to kundelek. Niezależnie od tego, jak równe miałby skarpetki i jak prościutką strzałkę.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez Betty i Bax » 2008-03-04, 11:10

Jagodo, ale wcale nie musisz wyrabiać rodowodu ani zapisywać się do ZK i opłacać składki członkowskiej. Czy jeździć na wystawy.
Owszem, możesz to zrobić bo do tego uprawnia posiadanie metryki. Ale przede wszystkim metryka daje Ci gwarancję, że psiak będzie zachowywał się dokładnie tak, jak zachowuje się berneńczyk - będziesz miała gwarancję, że nie zaatakuje Cię ani nikogo z domowników bo coś mu "strzeli" do głowy.
Jeżeli suka Waszych znajomych będzie kryta reproduktorem to obydwa psy powinny posiadać rodowody i każdemu urodzonemu szczeniakowi powinna zostać wyrobiona metryka :!:

Bax jest moim pierwszym psem i nie miałam żadnych wątpliwości, że chcę kupić psa rasowego - kupowałam z pełną świadomością, aby mieć gwarancję jaki pies z niego wyrośnie. I nie chodzi o wygląd. Wybrałam go ze względu na charakter, pomimo tego, że przez całe życie marzyłam o owczarku niemieckim. Ale to charakter berniego zadecydował o tym, że to jego wybrałam.
I do tej pory nie wiem czy będę jeździć z Baxem na wystawy - wszystko zależy czy będę miała czas. Wiem że mogę jeździć gdy wyrobię mu rodowód (pomimo jego białych skarpetek które mnie tak urzekły, i poprzez które Bax na pewno nie będzie mógł zostać championem) ale nie muszę.
Nie ukrywam, że jeżeli znalazłabym gdzieś psiaka, to przygarnęłabym go bez względu na rasę i to czy posiadałby rodowód - ale w momencie dokonywania świadomego wyboru bezwzględnie popieram kupno rasowego :!:
Avatar użytkownika
Betty i Bax
 
Posty: 901
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-26, 14:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Bax[*], Eddi[*], Kortez

Postprzez saganka » 2008-03-04, 11:43

Mi opadlo.... Ale na allegro to tez nie jest rzadkosc..
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Szam » 2008-03-04, 12:26

Chcecie tanio, tu macie szczenie z rodowodem za 1100zł:
http://allegro.pl/item320027327_bernens ... wodem.html
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez saganka » 2008-03-04, 12:34

I jakie fajne! Wcale nie tak rzadko sa szczeniaczki z metrykami za tyle, albo za 1200. Mysle, ze nie jest to wygorowana cena, zwlaszcza, ze psy bez papierow sa za 800, 900 zl... :-/
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ben » 2008-03-04, 12:45

JagOOdkaxd napisał(a):Szczeniak będzie po suni rodowodowej ;-) i oczywiście po ojcu :-D Weźmiemy suczke :-D


Pewnie, popieraj mnożenie psiej biedy. Ląduje to potem w schroniskach albo na łańcuchu
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?t=1670
Jest popyt to jest podaż - kasę można zrobić na wszystkim. Są chętni na takie kundle to są i ich producenci. Tylko po co to popierać?. Gdyby nie było takich jak Ty, to nie byłoby producentów i nie byłoby kundli w typie BPP. Tak przy okazji, do pilnowania to bern się kompletnie nie nadaje. ( Ostatnio przyszła do nas znajoma, którą moje berny widziały pierwszy raz na oczy. Weszła na posesję, podeszła do drzwi,a te pierdoły tylko radośnie machały ogonami ) Znacznie taniej jest założyć alarm, umowa z firmą ochroniarską kosztuje 80 zł/m-c i święty spokój. Żadnych weterynarzy, odżywek, karm, problemów ze zdrowiem, prześwietleń, operacji, problemów co zrobić z psem jadąc na urlop itd, itd.
Ostatnio edytowano 2008-03-04, 13:20 przez Ben, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Postprzez Szam » 2008-03-04, 12:48

Ben, ale bernenczyk sie pieknie komponuje z elewacja i jaki SZPAAAAN...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-04, 12:51

Ben napisał(a):Tak przy okazji, do pilnowania to bern się kompletnie nie nadaje. ( Ostatnio przyszła do nas znajoma, którą moje berny widziały pierwszy raz na oczy. Weszła na posesję, podeszła do drzwi,a te pierdoły tylko radośnie machały ogonami )


Galwina ludzie się boją, nie rozumieją że to niby groźne szczekanie przez płot znaczy "podejdź i pogłaszcz mnie :!: " :roll:
Jagódko - widzę, że wielu rzeczy nie rozumiesz i do tego pewnie nie masz osoby w najbliższym środowisku która mogłaby Tobie wytłumaczyć to wszystko, dlatego wczytaj się w to co Tobie piszemy, pochodź po forum i może zrozumiesz... I daj sobie wytłumaczyć niektóre rzeczy. Zastanów się czemu "hodowla" z której masz wziąć szczeniaków nie ma uprawnień, czemu suka mająca rodowód nie jest suką hodowlaną :?: (bo to że pies jest rodowodowy nie oznacza że może być psem hodowlanym :!: ) Może nie przeszła testów psychicznych, może ma dysplazje :?: My chcemy Tobie pomóc, a nie dokuczać Tobie. Chcemy dla Ciebie i Twojego psiaka dobrze.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Marta i Cera » 2008-03-04, 12:53

Jaki właściciel reproduktora kryje suki niehodowlane, czy nie jest tak że taki pies traci uprawnienia? Śmierdzi mi ta sprawa na odległość; zwykła chodofla jak przypuszczałam od samego początku, suki kryte psami nie wiadomo jakiej rasy, tzn. wielorasowym. Ale berneńczyk będzie w domostwie, może nie trikolorek, może trochę miniaturka a może półbernardyn, to tak jakby mieć kilka psów w jednym :-/[/quote]


Sylwia zerknij tutaj http://www.allegro.pl/item316001390_ber ... erski.html i tutaj
http://www.allegro.pl/item316003342_ber ... erski.html
wysłałam zapytanie co to za pies i dostałam odpowiedź to jest MAX Pod Lipami... a swoją drogą coś liczny był ten miot 7 piesków i 12 suczek... :-/ oszmar poprostu :evil:
Ostatnio edytowano 2008-03-04, 13:02 przez Marta i Cera, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Marta i Cera
 
Posty: 265
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:31
Lokalizacja: Jarosław
psy: Karolina Psy i My - Cera

Postprzez Ben » 2008-03-04, 12:54

Ben, ale bernenczyk sie pieknie komponuje z elewacja i jaki SZPAAAAN...

Pewnie, przed koleżankami mozna się pochwalić. A to, że to "składak" bez badań, albo po matce pokrytej synem, co to szkodzi. Jak będzi chorował to się go uśpi albo sąsiad dobry sąsiad siekierą zatłucze, tani był, to szkoda pieniędzy na uśpienie u weterynarza. Ostatecznie zawsze można wziąć od znajomych nastepnego.
Ostatnio edytowano 2008-03-04, 13:21 przez Ben, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ben
 
Posty: 356
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:16
psy: Ben*, Ben II*, Nimba*, Ala*, Fokus*, Maja

Postprzez inbloom » 2008-03-04, 12:56

Szam napisał(a):Ben, ale bernenczyk sie pieknie komponuje z elewacja i jaki SZPAAAAN...


iihihiii, muszę w takim razie dobrać pod Bosmana kolor :mrgreen: tyle, że od prawie dwóch lat komponuje się jedynie ze stertami gruzu po remontach a elewacji jak nie było tak nie ma :lol:

zgroza to wszystko co tu czytam...
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez panterka-23 » 2008-03-04, 13:04

A dlaczego chcesz suczkę? Zakładasz chodofle???????????????
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Postprzez Przemo » 2008-03-04, 13:27

panterka-23 napisał(a):A dlaczego chcesz suczkę? Zakładasz chodofle???????????????


uwazam to za hamstwo. Panterka opanuj sie. Suszki sa ponioc lagodniejsze od psow.
to niema nic wspolnego.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości