Szczeniak a mieszkanie na dworzu ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Szczeniak a mieszkanie na dworzu ?

Postprzez tomy » 2007-05-19, 23:46

Witajcie, na poczatku czerwca będę miał 8 tygodniowa suczkę. Moje pytanie, czy piesek w takim wieku może być trzymany od samego początku na dworzu, czy jest potrzebny jakis okres zaklimatyzowania sie w domu, choć obawiam sie że wtedy może przyzwyczaić sie do bycia w pomieszczeniu ( oczywiście odpowiednia buda na dworzu jest przewidziana )?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi !
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ania Gd » 2007-05-20, 14:03

tomy
ręce opadają i brak słów;
Berneńczyk ABSOLUTNIE NIE NADAJE SIĘ DO BUDY
poczytaj to Forum a znajdziesz kilka dyskusji na ten temat;
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez tomy » 2007-05-20, 22:26

Nie zgadzam sie z Tobą, chyba zartujesz ze taki pies będzie mieszkał u mnie w mieszkaniu jak mam duzy ogród ! To mi ręce opadają jak czytam co piszesz.
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez AT » 2007-05-21, 01:56

Pozwolę sobie się nie zgodzić z Anią :-D (która pewnie z przekory tak napisała ;-) )berneńczyk nadaje się do budy jeśli oczywiście ma stały kontakt ze swoimi ludźmi i spędza się z nim wspólnie czas na spacerkach i zabawach a nie pozostawia się go samego sobie. ale ta zasada tyczy się wiekszości psów- zwierząt bądź co bądź stadnych- bez stada ,,dziczeją". jednak wydaje mi się że pierwsze dni(tygodnie, miesiące?) zanim nie poczuje się pewnie na nowym terenie, szczeniak powinien spędzić śpiąc blisko Was czyli w domku. istnieje pewne ryzyko, że się domownicy przyzwyczają i skończy się tak jak u mnie - pies do dziś nocuje w domu :-D oczywiście nie dlatego że nie chce spać w ogrodzie (coraz częściej ma dni że chętnie by tam na noc została) ale pani by za nią za bardzo tęskniła :-) więc teraz sobie słodko śpi koło sofki.
poczytaj na forum temat buda tam znajdziesz wypowiedzi forumowiczów na interesujący Cię temat.
w sumie tak na logikę to jaki pies się nadaje do mieszkania w ogrodzie jak nie berneńczyk? pekińczyk? 100 lat temu to raczej mało szwajcarów przed kominkiem się wylegiwało(tak myślę bo nie byłam 100 lat temu w Szwajcarii).
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Draco » 2007-05-21, 08:10

Muszę się dołączyć do powyższej wypowiedzi. Ania przesadziła ;-) Berneńczyk jak najbardziej nadaje się do mieszkania na dworzu. 8-tygodniowy maluch jest za malutki, będzie się bał sam zostać, odjęty niedawno od matki i rodzeństwa, ale po jakimś miesiącu, po malutku można zacząć przyzwyczajać do ogrodu. Temat buda już był i dokładnie opisywałam, jak przyzwyczajałam mojego Draco do spania w budzie. Też przybył do nas w czerwcu, a po miesiącu już spał na dworzu. Teraz nie wyobrażam sobie, że nawet on sam zechciałby spac w domu. Jest mu ciągle gorąco.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez tomy » 2007-05-21, 09:57

Dziękuje bardzo za "wsparcie" ... mój piesek oczywiście będzie miał bude ale nie będzie mial zadnej zagrody, będzie miał cały czas kontakt z nami wszystkimi ( tzn z domownikami )będzie uczestniczył w naszym codziennym życiu, poza tym ze mamy dość spory ogród, piesek będzie regularnie wychodził na spacery i długie wypady do lasu ( który jest oddalony od mojego domu o 30 m ) Więc warunki będzie miał idealne!

Ale tak jak piszecie przez pierwsze tygodnie chyba zamieszka w domu, zeby nie bał sie byc sam... stopniowo będe do zapoznawał z zyciem na dworzu :)

Raz jeszcze dzięi za odpowiedzi ........ juz nie moge sie doczekac kiedy będe miał moja suczkę juz w domciu :)


Pozdrowionka dla Wszystkich i dla Ani buziaki :)
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ania Gd » 2007-05-21, 10:14

tomy
Twój powyższy post bardzo mnie ucieszył.
Ale sam przeczytaj raz jeszcze swój pierwszy post.
I nie dziw się że mnie "krew załała"
sam piszesz:
tomy napisał(a):będę miał 8 tygodniowa suczkę.... czy piesek w takim wieku może być trzymany od samego początku na dworzu ... (w budzie)

przeraziłam się że 8 tygoniowego szczeniaczka chcesz uwiązać na łańcuchu przy budzie.
Przyznaj, że włosy mogły stanąć dęba.

Ale jeżeli faktycznie będziesz początkowo trzymał maleństwo w domu
i sukcesywnie przyzwyczajał, że część czasu spędza na dworze
to wszystko jest jak najbardziej OK.

A na przyszłość to pisz jasno od samego początki to nie będą mi ręce opadały
hi hi hi hi :mrgreen: :-P :-D

Powodzenia tomy
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez tomy » 2007-05-21, 10:16

Ok, będę konkretniej precyzował moje pytanie .... ( ale o łańcuchu nie było mowy :) ), mój pies nie będzie nigdy na łańcuchu.

Pozdrawiam Aniu
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ania Gd » 2007-05-21, 10:28

tomy napisał(a):ale o łańcuchu nie było mowy

ten łańcuch to mi moja wyobraźnia dodała - przyznaję
ale to dlatego, że chwilę wcześniej czytałam kolejny artykuł o psach w schroniskach
i stąd pewnie ogólnie taka moja reakcja
no cóż - serduszko mam za miękkie
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez MagdaMR » 2007-05-21, 11:16

MagdaMR dzisiaj o 21.30 oglądaj na TVN program "Szymon Majewski Show"
występują nasze Forumowe Bernusie

A cóz to za miła niespodzianka?

Odnośnie szczniaczka w budzie - poza tym, ze jest to nieetyczne, to także ryzykowne!
Szczeniaczka bardzo łatwo ukraść!!!
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Postprzez A.A.R. » 2007-05-21, 13:43

Aniu, dzięki za informację o programie w TVN ale niestety nie będę mógł obejrzeć :cry: , może znajdę kogoś kto mi nagra :?: :?: :?:
A.A.R.
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marszal » 2007-05-21, 15:46

A to wszystko zależy od "egzemplarza" ;-) jaki się nam trafi, my swojemu daliśmy wolna rękę tzn łapę :mrgreen: i zdecydowanie wybrał mieszkanie razem z nami w domu pomimo dużego, wygodnego ogrodu.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez tomy » 2007-05-21, 16:02

... ja będę trzymał pieska przez pierwsze tygodnie w domciu, jednoczesnie przyzwyczajając go do przebywania na zewnatrz. Zresztą będę opisywał na bieżąco jak piesek sie zachowuje ( jak jest z zaklimatyzowaniem ). Po suczke jadę 10 czerwca, od razu zamieszcze jakieś fotki i opisze mojego psiaka :-).
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Ula » 2007-05-22, 15:11

Tomy, jeśli Ci się to uda, to prawdziwy twardziel z Ciebie :lol: Nasza najstarsza suczka też była kupiona z założeniem "pies śpi w budzie".
Ale kto miałby sumienie wywalić na pole takiego maluszka? W rezultacie buda porąbana na kawałki wylądowała w piecu, by zimą nasz "pies stróżujący" miał ciepłlutko wylegując się w mieszkaniu... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Postprzez tomy » 2007-05-22, 16:25

Będę chciał przyzwyczaić moją suczke do mieszkania ( przebywania ) na dworzu, jednak jak będzie jej bardzo zimno w zimę to oczywiście znajdę miesce dla niej w domu bądz w garazu. Będzie dobrze, choc wydaje mi sie ze będzie chciała mieszkac na zewnątrz :-)

pozdr
Avatar użytkownika
tomy
 
Posty: 93
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-19, 23:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez ewcia » 2007-05-22, 16:56

MagdaMR napisał(a):
MagdaMR dzisiaj o 21.30 oglądaj na TVN program "Szymon Majewski Show"
występują nasze Forumowe Bernusie



czyli jakie ? :-)
na pewno obejrzę :-P
Avatar użytkownika
ewcia
 
Posty: 83
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-04, 10:53
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez MagdaMR » 2007-05-22, 18:46

Oj, chyba nie obejrzysz, bo to było wczoraj! :-/
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 14:14

około wakacji będe szczęśliwą posiadaczką szczeniaka:) przez jakiś misiąc będzie mieszkał w domu, a potem w budzie bo mam duze podwórko ale będzie w kojcu:-/ bo szczeniaki są łatwą zdobyczą dla złodzieji :-? ale i tak jak podrośnie to albo będzie kojec cały czas otwarty, albo będzie zlikwidowany.Czy to dobry pomysł, bo inaczej się nie da :-| a mam jeszcze taki problem,że piesek łatwo będzie mógł uciec jak bęzie mały bo mam taki płot :-/
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-02, 14:23

A czemu pies nie może mieszkać w domu :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 14:33

Natalia i Galwin napisał(a):A czemu pies nie może mieszkać w domu :?:




Ponieważ moim i moich rodziców zdaniem miejsce psa jest przed domem, aby pilnował terenu o rodziny przed złodziejami. Ale chciałabym wiedziec czy to będzie dobry pomysł? Oczywiście pies będzie miał duużo kontaktu z nami,częste spacery oraz bęzie mógł troche przebywać w domu:))
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron