Szczeniak a mieszkanie na dworzu ?

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-02, 14:38

Oczywiście, a jakże by inaczej :?: :-/ W moim przekonaniu zamknięcie szczeniaka w kojcu jest jedną z najgorszych rzeczy jakie można zrobić :evil:To tak samo jakby pies siedział na łańcuchu przy budzie :evil: W ten sposób pies jest odizolowany od rodziny, której powinien być częścią aby mógł się prawidłowo rozwijać. Cała życie psa to życie rodziny której powinien być członkiem. Pies odizolowany może zdziczeń, stać się agresywnym, nie wspominając o tym, że będzie baardzo, baardzo cierpiał...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-02, 14:41

JagOOdkaxd napisał(a):aby pilnował terenu o rodziny przed złodziejami.

Zamontujcie dobry alarm - tańszy i zdecydowanie skuteczniejszy...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 14:43

Natalia i Galwin napisał(a):Zamontujcie dobry alarm - tańszy i zdecydowanie skuteczniejszy...



Potrzebuje również dobrego i wiernego przyjaciela, w którego będe mogła się wtylać w krótkie zimowe dni:))
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-02, 14:46

No tak, ale jak będziesz się w niego wtulać skoro on będzie w kojcu a Ty w domu w te krótkie zimowe dni :?: Będziesz do niego od czasu do czasu przychodzić na kilkanaście minut i to wszystko... To nie jest rozwiązanie. Jeżeli chcesz berneńczyka to wytłumacz rodzicom że zamykanie psa i nie wpuszczanie go praktycznie do domu nie jest dobrym wyjściem.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Tess » 2008-03-02, 14:53

Absolutnie nie powinniście decydować się na berneńczyka. To nie jest pies obrońca, to nie jest pies, który może mieszkać w kojcu. Trzymanie szczeniaka zamkniętego w kojcu jest barbarzyństwem. Proponuję, żebyście z rodzicami przemyśleli jeszcze tę decyzję. Bo z pewnością nie jest to najlepsza decyzja - ani dla was, ani dla psa.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 14:57

Nie chodzi o to,że pies będzie mieszkał w kojcu, praktycznie caly czas będzie wypuszczony tylko jak będzie mały to na noc, a potem kojec się zlikwiduje i pies często będzie przebywał w domu tak jest juz postanowione i tak zostanie ;-)
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-02, 15:01

To często, trochę, cały czas czy wcale nie będzie w tym domu przebywał :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 15:09

Natalia i Galwin napisał(a):To często, trochę, cały czas czy wcale nie będzie w tym domu przebywał :?:




Często
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-03-02, 15:19

Pozostawione same sobie w ogrodzonym kojcu, nie będą biegać jak wilk w klatce, a będą głównie leżały, ewentualnie kopały doły. Psychika trzymanych tylko w kojcu berneńczyków z reguły jest nieprawidłowa!! Takie psy są bojaźliwe, a lękliwość może przerodzić się w agresję! Zarówno nadmierna lękliwość jak i agresja to cechy dyskwalifikujące berneńczyka z hodowli! To psy inteligentne można je wielu rzeczy nauczyć pod jednym warunkiem, nie wolno krzyczeć na nie, że nie wspomnę o biciu, co jest absolutnie niedopuszczalne! To psy o niskim progu pobudliwości, a przez to wrażliwe na gwałtowne bodźce. Uczymy berneńczyka za pomocą nagród, a nie kar!! Nieufność berneńczyka w stosunku do obcych ludzi, wynika stąd, że przez lata ich jednym z podstawowych zadań było, a w ojczyźnie rasy jest, pilnowanie podwórza! Berneńczyk jest doskonałym, czujnym stróżem! Jeśli jednak chcemy mieć nie tylko psa stróżującego, ale też i towarzysza naszych spacerów, musimy od szczenięcia zapewnić mu kontakt z różnymi ludźmi i w różnych okolicznościach.
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Wydra » 2008-03-02, 15:25

tak to prawda co pisze Natalia.My mamy szczeniaka od dobrego miesiąca.On naprawdę potrzebuje dużo miłości i czochrania.Tylko jak śpi to mamy trochę wolnego czasu.Jak się obudzi to cały czas potrzebuje kontaktu z nami.Jak jesteśmy zajęci to szczekaniem domaga się aby mógł się z nami bawić.Odstawienie pieska do kojca to niezbyt dobry pomysł,myślę że lepiej nie wydawać dużych pieniędzy na psa po to żeby zamykać go w kojcu.Zastanów się czy lepiej nie wziąć do pilnowania domu pieska ze schroniska.Za jednym zamachem zrobisz dobry uczynek i będziesz miała psa do pilnowania domu. :?:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez AT » 2008-03-02, 15:43

JagOOdkaxd napisał(a): a mam jeszcze taki problem,że piesek łatwo będzie mógł uciec jak bęzie mały bo mam taki płot :-/


jeśli macie płot przez który może uciec mały pies to pamiętaj, że jak pies urośnie to uciec może jeszcze szybciej bo z wiekiem wzrasta pomysłowość i chęć na samodzielne oglądanie świata. jeśli chcecie mieć jakiegokolwiek psa mieszkającego w ogrodzie to najpierw musicie mieć porządne ogrodzenie, najlepiej z podmurówką. Berneńczyk i mieszkanie na dworze (z częstym kontaktem z człowiekiem i wspólnymi spacerami) tak ale berneńczyk i kojec NIE!
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-03-02, 15:44

Mnie pomysł wyrzucenia na dwór do kojca malucha świeżo zabranego matce po prostu nie mieści się w głowie. Czy ludzkie dziecko traktowalibyście w ten sposób?
Każda dziko żyjąca zbiorowość stadna opiekuje się swoim potomstwem. Pies jest stworzeniem stadnym, a rodzina ludzka jest właśnie jego stadem.
Jeśli przeszkadza wam, że maluch wymaga szczególnej uwagi i dopiero jak zmądrzeje i sam nabędzie odpowiednich do salonu manier będzie mógł wchodzić do domu, na litość Boga kupcie sobie pluszaki (są nawet interaktywne, takie, co płaczą i domagają się uwagi) i je przytulajcie w chwilach potrzeby. Płaczący pluszak nie cierpi i nie wypaczy mu się psychiki. A jak płacze, to można wyjąć baterie.
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Apcik » 2008-03-02, 15:54

u mnie jak psaik byl maly to przez ponad msc spal w domu!! na dworze zaczal spac( w budzie lub na schodach przed domem) dopiero w wieku 11-12 tyg. :!: było wtedy lato(lipiec) wiec wszyscy domowinicy spedzali baaardzo duzo czasu na dworze wiec psaik byl z nami. Teraz gdy moj 'maluch' ma juz 9 msc przebywa w domku codziennie przynajmniej 4godz. (gdy pada dluzej :mrgreen: )pozatym biega po calym ogrodzie, niekiedy jak tylko moja mama jest w domu to polozy sie w takim miejscu w ogrodzie zeby mógł zagladac przec okno do kuchni!! Ma z nami bardzo duzy kontakt. Codziennie ide z nim na ląkę i sie z nim bawie. Nie wyobrażam sobie jak mozna zamknać berna do kojca !!
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 16:28

Bożee. :evil: ale wy macie wyobraźnie chodzi o to,ze piesek będzie zamknięty tylko w nocy i zufajcie mi,że będzie miał u mnie wspaniale i będe mu poświęcałaa duużo uwagi i będe go wychowywała na cudownego psa:) :-) będe miała wakacje i dużo wolnego czasu, a piesek na początku będzie w domu przez około miesiąc, potem przez krótki czas będzie kojec, który w dzien będzie otwarty a na noc zamykany, a potem kojca nie będzie, ci od których będzie szczeniak tak właśnie był wychowany i tyle razy co tam byłam nie widziałam u suczki żadnej agresji i pies jest dobrze wychowany, nie jest lękliwy, jest po prostu wspaniały i kochany! :!: :!: :->
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez JagOOdkaxd » 2008-03-02, 16:31

Pies będzie też przebywał w dzień w domu !
JagOOdkaxd
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez meggy » 2008-03-02, 16:38

:-> To portal milosnikow min BERNENSKIEGO PSA PASTERSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!
wiec sie nie dziw -jego dobro jest dla nas najwazniejsze!!!!!!!!!!! :->
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez kabi » 2008-03-02, 16:56

Jakos zmienilas swoja wersje. Wszyscy zrozumieli z Twoich wypowiedzi(bo tak tez napisalas) ze chcesz psa do kojca, bo tam jest jego miejsce i ze powinien pilnowac domu.
Niestety i ja jestem zdania,ze bernenczyk nie nadaje sie do mieszkania w kojcu (czy tam w ogrodzie), nie nadaje sie tez do pilnowania domu! Ba! Z ich tendencja do lekliwosci,a Waszymi dziurami pod ogrodzeniem - pies zwieje Wam szybciej niz go kupisz.
Poza tym, zimowe wieczory sie kiedys skoncza,kto bedzie tulil go w jesien,wiosne,lato ?Bo same zainteresowanie podczas wakacji moze nie wystarczyc ...
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez AT » 2008-03-02, 17:52

kabi napisał(a):Niestety i ja jestem zdania,ze bernenczyk nie nadaje sie do mieszkania w kojcu (czy tam w ogrodzie), nie nadaje sie tez do pilnowania domu!


Kamila bez przesady - bern to nie pekińczyk - nadaje się do mieszkania w ogrodzie, nadaje się też na ,,ostrzegającego" stróża choć nie spodziewałabym się po nim jakiś heroicznych wyczynów w obronie mienia domowników. nie róbmy z psów, które były psami pracującymi (i własnie dlatego mają teraz takie fajne charaktery) kanapowców, chyba, że ostatnio coś się zmieniło w historii powstawania rasy ;-) .
jednak jak wszystkie psy pracujące z ludźmi berny potrzebują dużo kontaktu z domownikami a kojec jest moim zdaniem zupełnie zbędny bo podstawą posiadania psa w ogrodzie jest odpowiednie ogrodzenie.
no i oczywiście maluch zabrany z hodowli nie powinien nagle zostać sam na noc w ogrodzie.
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Przemo » 2008-03-02, 17:59

Popieram przed mowcow.
Co to za zasada trzymania psa w kojcu lub na lancuchu przy budzie. To juz lepiej wogle nie kupowac psa. A tak jak ktos tu napisal lepiej kupic maskotke.
Pies z kojaca czy z lancucha moze byc bardziej niebezpieczny niz taki na luzie.
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez meggy » 2008-03-02, 18:04

:-> U nas Niunia jak kogos nie zna na teren nie wpusci znaczy wpusci wpusci - ale gosc stoi jak slup i boi sie zrobic krok do przodu!!!!!!!!!!!! ( Jak mi sie uda to kiedys zrobie zdjecia! ;-) ) Ja uwazam ze bernenczyk to wspanialy stroz posesji i domu!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości