Coś o przodkach Carmen ( coś o praparbabci )

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Coś o przodkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez anitka12224 » 2011-01-15, 19:31

Odnalazłam i się dowiedziałam dlaczego moja weteranka Wadera żyje 12 lat :-D
z jej rodowodu wynika że ma czeskich przodków a to co do czytałam na stronie :http://e-bernenczyki.pl/index.php?page=tami_rod iż że SARA[*] ( ADA od Niuni Zołzuni) miała w III pokoleniu AJA Jo-Nes to Wadery babcia a z tego artykułu wynika że AJA miała swoich przodków długo wiecznych:(pozwoliłam sobie z kopiować)

ÁJA Jo-Nes, urodzona 06.02.1987 była założycielką hodowli od Cidlinských pramenů.
Jej babcia to LEIKA v Bucheggberg, która urodziła się w Szwajcarii, a zamieszkała w Czechach w hodowli Mara. Dożyła tam sędziwego wieku – 13 lat. Mamą ÁJA Jo-Nes jest AURA Mara pochodząca z pierwszego miotu, jaki LEIKA v Bucheggberg miała 22.10.1983 z niemieckim berneńczykiem ARCO v Villa zur Matte.


A matka Wadery to DOLA od Cidlinskych pramenu i zapewne pochodzi z tej hodowli.

Podsumowując to najprawdopodobniej potomki np.po Carmen też mogą dożyć tego wieku ale nie jestem pewna.
Ostatnio edytowano 2011-01-16, 15:57 przez anitka12224, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
anitka12224
 
Posty: 788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-28, 17:17
Lokalizacja: Sobótka
psy: BPP- CARMEN spod Góry Ślęży ANKO i AYA Carmbern
Hodowla: CARMBERN FCI

Re: Coś o przotkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez Cefreud » 2011-01-15, 19:50

pisze sie przodkach.Sarunia już biega za TM.Mogła byś troszkę poprawić to zdanie? Bo chyba chodzi Ci o to,że Wadera ma przodków długo żyjących,ale tak to napisałaś,że dopiero za 3 razem zrozumiałam
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Coś o przotkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez allam » 2011-01-15, 20:02

Cefreud napisał(a):pisze sie przodkach.

Karolino, popieram dbałośc o poprawną polszczyznę, więc zwracając uwagę powinnaś napisać:
Powinno być napisane: przodkach. :lol: :lol:
Złapał kozak.....
Ostatnio edytowano 2011-01-15, 23:32 przez allam, łącznie edytowano 1 raz
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Coś o przotkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez kerovynn » 2011-01-15, 22:00

12 lat..hmmm - to jesteś szczęściarą :-D :-D :-D :-D :-D dużo zdrówka weterance :-D :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Coś o przotkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez Cefreud » 2011-01-16, 00:21

allam napisał(a):
Cefreud napisał(a):pisze sie przodkach.

Karolino, popieram dbałośc o poprawną polszczyznę, więc zwracając uwagę powinnaś napisać:
Powinno być napisane: przodkach. :lol: :lol:
Złapał kozak.....


o nie moja koffana .Dr Miodek w jedny ze swoich programów powiedział,że obie formy są poprawne :lol:
Kozacze idź łapać innego Tatarzyna :lol:

Co nie zmienia postaci rzeczy,ze post sformułowany tak,ze mnie było trudno go zrozumieć ( ten wtręt o Sarci)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Coś o przotkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez allam » 2011-01-16, 11:13

Cefreud napisał(a): 1/ o nie moja koffana .Dr Miodek w jedny ze swoich programów powiedział,że obie formy są poprawne :lol:
3/ Kozacze idź łapać innego Tatarzyna :lol:

2/ Co nie zmienia postaci rzeczy,ze post sformułowany tak,ze mnie było trudno go zrozumieć ( ten wtręt o Sarci)


Ad 1/ Jego wypowiedź odnosiła się do sytuacji, kiedy ktoś zamierza coś napisać i nie wie jak będzie poprawnie, czyli przed czynnością napisania ;-) , a nie sytuacji, kiedy coś już zostało napisane: np. nauczyciel mówi do uczniów, że kózka ...pisze się... - jest OK

Ad 2/ Zgadzam się, ale gdyby mnie to interesowało, to poprosiłabym o wyjaśnienie, a nie "zbaczała" z tematu i to wobec osoby, która i tak mało się udziela, bo poźniej przy różnych okazjach pojawiają się teksty: "Ja się nie wypowiadam, żeby nie...'
Ad 3/ Aż tak mi na tym nie zależy... ;-) :lol:

Przepraszam, za OFF-a, jeżeli pozwoliłam sobie za dużo, proszę moda o przeniesienie tego postu do śmietniak ;-)
allam
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Coś o przodkach Carmen ( coś o praparbabci )

Postprzez anitka12224 » 2011-01-16, 15:51

przepraszam to mój błąd pomyliły mi się literki na klawiaturze i dla tego :D ale już to poprawione
Avatar użytkownika
anitka12224
 
Posty: 788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-28, 17:17
Lokalizacja: Sobótka
psy: BPP- CARMEN spod Góry Ślęży ANKO i AYA Carmbern
Hodowla: CARMBERN FCI


Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości