Pomoc w wyborze hodowli

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-24, 19:58

Witam serdecznie :-)
Proszę o pomoc. Po bardzo bardzo długim czasie mogę nareszcie kupić berneńczyka – dokładnie zależy mi na suczce. Mój problem polega na tym że nie potrafię wybrać dobrej hodowli ( boję się że w sumie trafie na jakąś pseudo-hodowlę <boisie> ). Bardzo ważne jest dla mnie zdrowie, czystość rasy, oraz sposób socjalizacji szczeniąt.
I tutaj zwracam się z prośbą do Was. Jeżeli znacie hodowlę godną polecenia (w szczególności która planuje lub ma szczeniaki) prosiłabym o informację. Mogę pojechać po suczkę na drugi koniec Polski . Ale najważniejsze jest to aby wziąć ją od ludzi z pasją, którzy się znają na tej rasie. Jeżeli jest ktoś w stanie z czystym sumieniem polecić mi taka hodowlę będę ogromnie wdzięczna za informację :-)
Kilka słów o mnie. Wiem że powinna przedstawić w innym dziale, ale poczekam aż będę miała psiunię u siebie , wówczas zrobimy to razem. <pies> W domu mam królika –baran miniaturka, ma na imię Maniek i jest wielkim łobuzem mimo że skończył już 5 lat. Nigdy nie widział psa, dlatego istotne jest aby suczka była zrównoważona, i niekoniecznie żywiołowa (chociaż myślę o wystawach i nie wiem czy to idzie w parze). Gdzieś najpóźniej za 2- 3 miesiące przeprowadzamy się do domku pod miastem. Na jesień w moim mieście – Szczecinie rusza psie przedszkole chciałabym zakupić suczkę do tego czasu (jedyna dobra szkoła wg. zdobytych informacji - Airis Bis, chyba że ktoś ma jakieś uwagi, prosiłabym o informację). Po takim przedszkolu spokojnie mogłabym ją szkolić dalej.
ps. jestem gotowa zrezygnować z suczki na rzecz samca o ile pochodzi on z dobrego rodu :] ale niestety najszybciej mogę gościć szczeniaczka u Siebie za 2-3tyg. <beczy>
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Guard » 2011-07-24, 21:16

Witaj, poczytaj forum, a szczególnie posty gdzie są aktualnie mioty. Kolejny etap, to zapewnienie hodowców o tym, że ta rasa do Ciebie pasuje, że znasz potrzeby berneńczyka i jesteś gotów im sprostać. Dobry hodowca nie odda swojego szczeniaczka, jak nie będzie przekonany, że będzie mu u Ciebie dobrze (między innymi po tej trosce o przyszłość psa poznaje się hodowcę). Na tym forum znajdziesz wiele osób zakochanych po uszy w tej rasie i wiele przydatnych informacji. Życzę powodzenia!
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez AniaRe » 2011-07-24, 21:40

A moją uwagę zwrócił tylko fakt, że tej polecanej szkole psy są na kolczatkach...to nie wróży dobrze.
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez daria » 2011-07-24, 21:42

Witaj,przejrzyj mioty aktualne i planowane,skontaktuj się z hodowcami,poczytaj troszkę cóż tu na forum się pisze,miłej lektóry :-D <tak>
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez MartaD » 2011-07-24, 21:47

To szkółka, w której my się szkolimy, więc z czystym sumieniem mogę ją polecić :-D
My na kolczatkach nie pracujemy i nigdy nie pracowałyśmy, więc na ten temat się wypowiedzieć niestety nie mogę...
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-24, 21:49

Zostaje mi tylko wziąć telefon do ręki i dzwonić, jednak boję się że mogę wybrać pochopnie... najgorzej jak się o czymś marzy i jest to na wyciągnięcie ręki, wówczas nie postępuje się racjonalnie :sciana:
Jeżeli chodzi o szkolę dla psów z tego co wiem prowadzą ja na zasadzie szkolenia pozytywnego, o kolczatkach nic nie słyszałam :( Wręcz odwrotnie z informacji przeze mnie zdobytej to podobno jest jedyna szkoła która ich nie używa. I bądź tu mądry <beczy>
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez AniaRe » 2011-07-24, 21:55

Ja nic o szkole nie słyszałam, obejrzałam zdjęcia i stąd moja uwaga. Ale skoro w galerii są foty w kolczatkach, to chyba ich muszą używać?
Avatar użytkownika
AniaRe
 
Posty: 1145
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:49
Lokalizacja: Łubno k.Żyrardowa

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Agama » 2011-07-24, 22:00

Witaj na pewno znajdziesz swoje maleństwo . Przy odrobinie szczęścia na forum :]

U nas również na domek czekają jeszcze trzy dziewczynki więc zapraszam do galerii, a nóż widelec któraś skradnie Ci serce <haha> <haha>
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez daria » 2011-07-24, 22:06

Ja bym nie umiała powiedzieć czy hodowla X jest gorsza od Y,wiem z jakich hodowli psiaka bym nie brała(nie goszczą na forum)rozmawiaj z hodowcami,przemaglują Cię :mrgreen: rozwieją wątpliwości,powodzenia <luzik>
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Wydra » 2011-07-24, 22:40

Poniżej chyba również są szczeniaczki
viewtopic.php?f=101&t=8104&view=unread#unread
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-25, 05:21

Będę dzisiaj dzwonić pytać... albo będą maglować mnie :) mam nadzieję że coś z tego wyniknie :)
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez asiaqu » 2011-07-25, 13:21

proponuje odwiedzić kilka hodowli tak najlepiej :]
Avatar użytkownika
asiaqu
 
Posty: 1442
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-24, 14:29
Lokalizacja: Dzierżoniów
psy: Bogna,Ashantii,Labelle,Huba Buba ,Ferrari,Junior ,
Hodowla: Pamajo-Canis Familiaris

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Justynka » 2011-07-25, 19:11

Dobrze, że tu trafiłaś:-)
Jest kilka interesujących miotów w dziale Mioty Aktualne :] Teraz tylko dzwonić, pisać, rozmawiać a decyzja należy tylko do Ciebie ;-) Nikt Ci nie powie tu kup psiaka, a tam nie, bo ta hodowla jest gorsza..Warto też odwiedzić kilka hodowli. Mam nadzieję, że znajdziesz swoje szczęście i nie będziesz już miała żadnych wątpliwości :-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Anna Rozalska » 2011-07-25, 20:09

Rysia nie napisałaś z jakiego rejonu Polski pochodzisz. Najlepiej na początku poszukać hodowli na terenie Twojego województwa. Dla mnie np. ważne było, że szczeniaki są w domu , ze są czyściutkie a nie np. w jakiś kojcach czy w słomie.Ważne jest też abyś mogła zobaczyć cały miot i ewentualnie rodziców szczeniaków. Ważne jest też aby była to hodowla zajmujaca się jedynie berneńczykami a nie jeszcze innymi rasami. Popatrz w rodowody rodziców, czy przodkowie nie byli obciążeni jakimiś chorobami dziedzicznymi.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Kamil » 2011-07-26, 00:11

Anna Rozalska napisał(a):Rysia nie napisałaś z jakiego rejonu Polski pochodzisz.

Coś tam o tym rejonie było ;-)
Rysia napisał(a):...Na jesień w moim mieście – Szczecinie ...
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-26, 04:54

Wczoraj miałam bardzo pracowity dzień, coś już tam wybrałam.Ale muszę nadal trzymać rękę na pulsie :)) Teraz pozostało mi czekać... nie wiem jak to przeżyję ;) Niestety nie zdradzę co i jak aby nie zapeszyć.
Tak jak Kamil zauważył mieszkam w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie. Ale dla mnie odległość nie stanowi problemu :)
Mam jeszcze pytanie czy ktoś może zapoznawał królika z bernusiem?? albo czy był już poruszany taki wątek?? będe wdzięczna za podpowiedź
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez dorciaj » 2011-07-26, 10:04

Bernusie z króliczkiem można pooglądać w galerii Gorana i Soni :-) - viewtopic.php?f=28&t=8005

Witaj na forum !
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Majszczur » 2011-07-26, 20:31

Witaj Rysia :-D

może nie z królikiem, ale ze szczurami i z kotami żyje w pełnej harmonii moja Grandzina-Wołowina :arrow: viewtopic.php?f=28&t=5738&start=1340#p310541 :mrgreen:

Jak już zdecydujesz się na daną hodowlę warto skontaktować się z właścicielami szczeniąt pochodzących z poprzednich miotów z danej hodowli o ile nie udało Ci się ich zobaczyć wcześniej na jakiejś wystawie.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Mgiełki » 2011-07-28, 09:22

Rysia napisał(a):Wczoraj miałam bardzo pracowity dzień, coś już tam wybrałam.Ale muszę nadal trzymać rękę na pulsie :)) Teraz pozostało mi czekać... nie wiem jak to przeżyję ;) Niestety nie zdradzę co i jak aby nie zapeszyć.
Tak jak Kamil zauważył mieszkam w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie. Ale dla mnie odległość nie stanowi problemu :)
Mam jeszcze pytanie czy ktoś może zapoznawał królika z bernusiem?? albo czy był już poruszany taki wątek?? będe wdzięczna za podpowiedź

W naszej hodowli mamy jeszcze dwie suczki,które są do odbioru od zaraz .Jeśli jesteś jeszcze zainteresowany to zapraszam na nasza stronkę.
Mgiełki
 
Posty: 28
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-03, 19:15
Lokalizacja: Mrzezino
psy: Gaja,Randia,Pinia,Elita

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-28, 18:04

Widziałam śliczności i wierz mi gdybym już mogła to bym na pewno jakąś sunie już przygarnęła :( w szczególności Haze :) śliczności :)
Ale niestety ja mogę mieć bernusia pod koniec września ;( (przeprowadzamy się i to jest strasznie czasochłonne, wolałabym aby piesek pojawiła się jak już wszystko będzie gotowe)
Trochę narobiłam zamieszania, ale zwyczajnie chciałam mieć pewność że kupię pieska od dobrych ludzi.
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Następna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości