Pomoc w wyborze hodowli

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez beta68 » 2012-01-15, 00:57

Przypadkiem znalazłam takie ogłoszenie
....................................edytowane( link do ogłoszenia) - to pseudo, zgłosiłam naruszenie na Tablicy - mod
i dowiedziałam się z niego, że matką szczeniąt jest piękna sunia, a ojcem Potężny Pies , to takie b. krótkie streszczenie, a chodzi mi o to, że ten rodowod to jakiś mi podejrzany.
A co do mnie to cd. wcześniejszych postów jest w innym miejscu forum viewtopic.php?f=1&t=9087 i w galerii viewtopic.php?f=28&t=9186.
Beata
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez goslava » 2012-01-19, 16:46

moja sunia jest po ojcu ADONIS Stella Nero i po matce EMMA De-bellator.....powiedzcie mi czy ktos zna moze szczeniaczki po tych rodzicach? pytam bo jestem ciekawa czystosci rasy mojej Dianki (przyznam ze ona sama i rodzenstwo jej sa pieknie wybarwieni
to moja Dianka
viewtopic.php?f=1&t=9218&p=334139#p334139
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Cefreud » 2012-01-19, 22:54

nie znam ojca-widać że młodziutki-urodził się w sierpniu 2010 roku, więc ma 18 mc....
Wybarwienie psa nie jest najistotniejsze...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez MichałB » 2012-06-18, 09:20

Przed wyborem hodowli najlepiej ją odwiedzić i zobaczyć w jakich warunkach żyją psy oraz jaki mają kontakt z hodowcami i oczywiście porozmawiać z samymi właścicielami. Psy z dobrej hodowli poza tym że będą zadbane, będą miały dobre warunki życia, będą również okazywać przywiazanie z do hodowców. Po stosunku hodowców do psów również można wiele wywnioskować. Berneńczyki powinny być częścią rodziny i w taki sposób powinny być traktowane przez włąścicieli. Poza tym ważną rolę gra również sporo aspektów technicznych tj sposób dobierania reproduktora, aby nie był zbyt spokrewniony, ilość miotów suki wiele innych szczegółów związanych bezpośrednio z hodowlą psów, wkraczające w zakres wiedzy specjalistycznej, której nie posiadam. Wybierając hodowlę kierowaliśmy się tymi kryteriami i dziś mamy pieknego i zdrowego jednorocznego Berniego, który jest towarzyskim, energicznym psem. Potwierdzeniem tego jest ocena doskonała otrzymana na ostaniej międzynarodowej wystawie psów :D
Avatar użytkownika
MichałB
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-07, 09:38
psy: Berni (BPP)
Hodowla: Alpejski Sen

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość