Pomoc w wyborze hodowli

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Kamil » 2011-07-28, 18:12

W takim razie trzymam kciuki żeby wszystko poszło zgodnie z planem ;-)
Może jednak zdradzisz z jakiej hodowli będzie maluch ? 8-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-07-31, 06:23

Dziękuję ślicznie :-) jak już wszystko będzie potwierdzone dam znać ;-)
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez indianka » 2011-07-31, 09:58

Z tym zapoznawaniem bernusiów z królikami, to różnie bywa... ;) Jedne żyją z nimi w absolutnej symbiozie, a inne nie ]:-> Lepiej (dla królika) zaczynać bardzo ostrożnie... :]
Avatar użytkownika
indianka
 
Posty: 62
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-03, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Albi Wega Indi Kenzo

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez kerovynn » 2011-07-31, 10:20

Zobacz sobie tu viewtopic.php?f=153&t=8363&start=40 to KODA - sunia, której forum szukało domu, była pod opieką basoo_007 i miała kontakt z królikiem :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Rysia » 2011-08-01, 18:11

Mam nadzieję że nam dobrze pójdzie :) myślę pozytywnie, ale biorąc pod uwagę jaki tchórz z królika, możne być ciężko ! Jak to się mówi wiara czyni cuda :)
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez ness15831 » 2011-08-02, 19:28

Anna Rozalska napisał(a): Ważne jest też aby była to hodowla zajmujaca się jedynie berneńczykami a nie jeszcze innymi rasami. Popatrz w rodowody rodziców, czy przodkowie nie byli obciążeni jakimiś chorobami dziedzicznymi.



Co do zaglądnięcia w rodowód zgadzam się w 100 % .
Ale dlaczego uważasz, za ważne aby hodowla zajmowała się tylko jedną rasą ?
Z tego co wiem hodowla "Altura" poza berneńskimi psami pasterskimi hoduje również owczarki australijskie , A hodowla ta ma bardzo dobrą renomę . I chyba najważniejsze, jest jak pieski w danej hodowli są traktowane / socjalizowane etc.
Nie można tak dyskryminować Hodowli , które kochają dwie rasy ;)) Ważne , że są ręce do pomocy i maluchy zdrowo się chowają ; )
Avatar użytkownika
ness15831
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-09, 16:16
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: BPP Amanda

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Anna Rozalska » 2011-08-03, 08:42

Gdy ktoś hoduje np. 2 rasy i ma kogoś do pomocy to jest ok. Jest miłośnikiem ras, ale gdy np. w pseudo hodowlach przewijają się szczeniaki w typie różnych ras to mnie szlag trafia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez ness15831 » 2011-08-03, 12:12

Anna Rozalska napisał(a):Gdy ktoś hoduje np. 2 rasy i ma kogoś do pomocy to jest ok. Jest miłośnikiem ras, ale gdy np. w pseudo hodowlach przewijają się szczeniaki w typie różnych ras to mnie szlag trafia.



Tak z tym się zgadzam - mówiłam o prawdziwych hodowlach z miłości gdzie rąk do pracy nie brakuje , nie miałam na myśli pseudo ; ))
Avatar użytkownika
ness15831
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-09, 16:16
Lokalizacja: Bory Tucholskie
psy: BPP Amanda

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez black_rose » 2011-11-13, 19:43

Witam,
niedawno także szukaliśmy pieska i postawiliśmy na hodowlę w okolicy. Okazało się, że hodowcy to świetni ludzie z pasją. Nie zostawili nas samych z wątpliwościami. Starali się odpowiedzieć na każde nasze pytanie i udzielali dobrych, przydatnych rad. Sami też zadbali o to, żeby pies poznał swoich właścicieli, dlatego zaprosili nas kilkakrotnie. Przy okazji mogliśmy zajmować się też innymi szczeniakami żeby się socjalizowały. Nasz szczeniaczek nie bał się jeździć samochodem, lubi ludzi i inne psy. Jesteśmy na prawdę wdzięczni i zadowoleni.
Wiem, że już jest trochę późno, ale jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie podam namiary. Jest to oczywiście zarejestrowana hodowla. Właściciele traktują swoje psy z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.
Avatar użytkownika
black_rose
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-13, 19:28
Lokalizacja: Bydgoszcz
psy: Berneński Pies Pasterski - Chiro :)

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez beta68 » 2011-12-05, 00:36

Postanowiłam poprosi Was o pomoc (głowa mi puchnie już od rozmyslań). 6,5 roku bycia z Bernenczykiem spowodowalo jednak uzależnienie (nawet wchodzenia na forum). Jak wiecie Lucky odeszła od nas 13 wrzesnia.

Pomózcie mi znaleźc psię. Najważniejsze - wolną od dysplazji i histocytozy (jak to mozliwe wg stwierdzic). Na wystawy jeździc nie będę. Może miec kilka miesięcy. Chyba, że macie dla mnie kundelka (miniaturkę berneńczyka), ale wymyslam nocą.

Mieszkam w woj. podkarpackim (Nisko)
Czytam rózne ogłoszenia, ale niektore są dziwne.Dlaczego ktoś pozbywa sie z hodowli 1,5 rocznej suni?
http://tablica.pl/oferta/bernenski-pies-pasterski-suczka-o-anielskim-charakterze-IDvTvr.html
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Szam » 2011-12-05, 09:12

Beta a moze zapukaj do Fundacji Pasterze, maja ostatnio kilka psów szukających domów.
Jak dobrze pójdzie w Tarnowie po naszym Hummerze będą szczenięta, hodowla domowa jednopsowa.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez kreska » 2011-12-05, 09:20

beta68 napisał(a):Postanowiłam poprosi Was o pomoc (głowa mi puchnie już od rozmyslań). 6,5 roku bycia z Bernenczykiem spowodowalo jednak uzależnienie (nawet wchodzenia na forum). Jak wiecie Lucky odeszła od nas 13 wrzesnia.

Pomózcie mi znaleźc psię. Najważniejsze - wolną od dysplazji i histocytozy (jak to mozliwe wg stwierdzic). Na wystawy jeździc nie będę. Może miec kilka miesięcy. Chyba, że macie dla mnie kundelka (miniaturkę berneńczyka), ale wymyslam nocą.

Mieszkam w woj. podkarpackim (Nisko)
Czytam rózne ogłoszenia, ale niektore są dziwne.Dlaczego ktoś pozbywa sie z hodowli 1,5 rocznej suni?
http://tablica.pl/oferta/bernenski-pies-pasterski-suczka-o-anielskim-charakterze-IDvTvr.html

nie wiem czy to jest jeszcze aktualne ale Busola hodowla Dziemionna oglaszala adopcje swojej miotowej suni
viewtopic.php?f=4&t=8850
http://dalmisia.republika.pl/index_pl.htm

trzymam kciuki za wypelnienie pustki...

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Szam » 2011-12-05, 09:51

To nie suka, ale pies .....
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez kreska » 2011-12-05, 10:49

Szam napisał(a):To nie suka, ale pies .....

fakt!zapatrzylam sie na sunie do sprzedazy :->

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Aga-2 » 2011-12-05, 14:02

U nas na przełomie roku będą maluchy już do odbioru. Są mocno spokrewnione z Hummerem Kasi Szamowej. Linia ojca baaardzo długowieczna. Matka szczeniąt z idealnymi wynikami prześwietleń na dysplazję. Babcię też można pooglądać na miejscu.
Masz do nas wprawdzie ponad 3 godziny jazdy, ale jeśli taka odległość Cię nie przeraża, to zapraszamy (bez zobowiązań) na wizytę :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez beta68 » 2011-12-05, 18:42

Odkąd mój syn studiuje w Krakowie, to ta trasa jest mi znana. Pewnie 30 grudnia moglibyśmy zajrzeć (chyba. że nas zasypie).
Dzieki wszystkim za pomoc i te listy na PW. A ja MYŚLĘ. ... Postanowiłam sprawić nowemu psiaczkowi budę, może ten ją polubi. Lucky miała chyba rok, ale nigdy jej nie użyła (potem wywiozłam na wieś, ale była za mała i z tłukącym się nieco dachem). Koleżanki berneńczyk uwielbia swoją budę, więc sprawię mojemu taką samą. A psiaczka mogę odebrać dopiero w nowym roku, ze względów wyjazdowych.
Znalazłam takie ogłoszenie, czy coś wiecie o hodowli czy rodzicach
http://tablica.pl/oferta/7-miesieczny-piesek-po-ch-pl-IDpn5Z.html to blisko mnie. Beata
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Barbel » 2011-12-05, 22:45

Ojciec miotu obecnie, od niedawna przebywa w rękach forumowicza ( który się jeszcze nie pochwalił - ale taka jego natura - zbiera wszystkie dzieci swego poprzedniego psa ;-) ). Wesołek z niego, po lifingu całkiem sympatyczne psisko. Ma 5 lat. Wiecej nic nie wiem. To półbrat mojego psa, czyli w ogłoszeniu Barblowy prawie-że bratanek.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez beta68 » 2011-12-05, 23:21

W sobotę lub w niedzielę jedziemy oglądną Collina. Rozmawiałam dzisiaj z jego właścicielką. Było milo.
To strona jej hodowli (40 min. od nas) http://abra-ber.pl/nowosci.htm
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez beta68 » 2011-12-11, 11:41

Decyzja zapadła 9 mies. Collin w przyszłą sobotę przyjedzie do naszego domku. W sobotę wymizialismy goi jego mamę. Ona jako suczka była jak "nasza", Collin wolał potem wolność i z wrażenia wolał znaczyć teren. Jest ślicznie wybarwiony. Nawet co czasem śpi w budzie. Tak też mam już słomę, buda zamówiona dotrze we wtorek/środę i będziemy czeka na bernolka. Moi znajomi, też sie bardzo ucieszyli, że znów będzie u nas berneńczyk i będą mogli do nas wchodzic i głaskać, głaskać. Jego myślę, uda nam się go nieco wytresować. Obiecuję za tydzień fotki. Beata
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Pomoc w wyborze hodowli

Postprzez Aga-2 » 2011-12-12, 14:03

Super! Gratulacje <tak>
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości