Totalna załamka :-(

Moderator: Anirysova

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-17, 09:49

Nie ma problemu żadnego. Wysyłaj najlepiej oryginały, bo nie wiem jak skany wyjdą. Nie masz się co martwić o ich bezpieczeństwo ;-) Na pewno otrzymasz je w stanie nienaruszonym... Wyślę Ci na PW adres, O.K?
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-17, 11:54

super, w takim razie prześlę oryginały. dziękuję bardzo, czekam na adres.
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-17, 22:41

Adres masz już od wczoraj w Prywatnej Wiadomości...
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Guard » 2009-06-18, 07:04

Witaj, cieszy mnie poprawa zdrowia Bony. Skoro jest lepiej, to może wspólny wielkopolski spacer. Może Pandusia by też dołączyła??
Pozdrawiam
Kinga i psy
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Barbapapa » 2009-06-18, 08:23

u nas , u starszego psa ( 5,5-6 lat) mamy niezłe rezultaty terapiami i preparatami sprawdzonymi przez biorezonans. Co wizyta to jest ciutek lepiej :). Ja na operację stawów biodrowych nie wyraziłam zgody, miał operowany prawy łokieć. Od operacji minęło grubo ponad 3 lata i do czasu sprawdzenia i leczenia bio-. pies miał powtarzające się kulawizny na operowaną łapę; obecnie pies nie kuleje. Jednak nigdy się nie nadawał i nie nadaje na dłuższe spacery.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-22, 16:51

Natalio, fotki dotarły przed chwilą. Pozwoliłem sobie rzucić na nie okiem a potem zadzwoniłem do kliniki dr-a Wąsiatycza. Nie ma go do końca miesiąca na pewno, a może i dłużej, ale nie przejmuj się tym. Jutro mam zadzwonić w "godzinach urzędowych" i może coś mi się uda załatwić. Jeśli nie, to na 100% będę mógł się wybrać do pani dr Kingi Pękali w tej samej klinice. Jest to prawa ręka dr-a Wąsiatycza i z doświadczenia wiem, że oni mówią jednym głosem :mrgreen:

No, ale zasmucające jest to, że ja zwykły prosty mechanik widzę straszną dysplazję w biodrach :-( Na temat przednich łapek nie powiem nic, bo według moich umiejętności oceny RTG (w skali od 1 do 10 jakieś 0,5 ;-) ) Bona ma łokecie dużo gorsz. Ale powtarzam do znudzenia, że ja nie jestem lekarzem i nie wolno mi oceniać czegokolwiek.

Możesz być pewna, że zrobię wszystko, żeby zdjęcia obejrzały najwłaściwsze osoby jakie znam. Tyle mogę obiecać :!:

Jak tylko coś będę wiedział dam znać...
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-22, 23:54

Adamie!Fachowiec przez Ciebie przemawia!!!Co to się z człowiekiem może zrobić pod wpływem bernomaniactwa ;-) ;-) ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-23, 01:03

jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!
Bieżyński też będzie dopiero pod koniec miesiąca..
zamierzam wybrać sie jeszcze do Niedzielskiego, znalazłam również nazwisko prof. dr hab. n. wet. Witold Janeczek, po tych wszystkich tytułach wydaje się, że zna się na rzeczy, ale może ktoś na formum miał z nim styczność i może o nim powiedzieć cokolwiek?
pozdrawiam!
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-23, 14:46

Jestem umówiony z dr-em Wąsiatyczem na piętek na 10:00 ;-) Ma się te znajomości 8-)
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-23, 16:28

:) super..
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-26, 18:03

Natalia zadecyduj proszę czy mam opisać konsultację u dr-a Wąsiatycza tu w tym wątku czy wysłać Ci na Prywatną Wiadomość. W końcu to Twój pies i masz prawo nie życzyć sobie upubliczniania informacji o jego zdrowiu :mrgreen:

P.S.
Byłem na tej konsultacji z Boną... Pozwolę sobie przemilczeć to czego się dowiedziałem. Nie mam po prostu siły. Może kiedyś...
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-26, 18:23

możesz opisać tutaj, może kiedyś komuś też sie to wszystko przyda (oby nie) ..
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Brożkin » 2009-06-26, 20:28

No cóż... O tym, że nie jest dobrze wiesz sama.

Dr Wąsiatycz stwierdził bardzo zły stan bioder oraz lewego łokcia. Prawy jest podobno w miarę dobry.
Bardzo długo oglądał biodra, które nie podobały mu się do tego stopnia, że aż wzdychał powtarzając co jakiś czas "tragedia". Pytał kilka razy ile Giba ma miesięcy i dalej oglądał.
Zaleca zrobienie badań metodą PennHip i DARview. To nowe metody diagnozowania stawów biodrowych, które kwalifikują bądź nie do zabiegu, który zdaniem doktora Giba powinien przejść. Mowa tu o TPO czyli czyli potrójnego nacięcia miednicy w celu ułożenia "bardziej prawidłowego" stawów biodrowych. Niestety doktor obawia się, że jedynym wyjściem ratującym Gibie narząd ruchu może być amputacja główki kości udowej. Wtedy wytworzy się nibystaw (nie wiem czy tak to się nazywa i pisze) i piesek będzie chodził. Nie jak normalny zdrowy pies, ale będzie.

Co do łokci, to i tu nie mam dobrych wieści. Lewy staw jest również do natychmiastowego zabiegu. Zabieg taki ma mieć Bona. Polega on na skróceniu (przez przecięcie) kości ramiennej, co spowoduje odsunięcie jej od stawu i w rezultacie lepsze jej ułożenie. Jednym słowem ta kość nie będzie więcej niszczyć chrząstki stawowej i wszystkiego o co "zahaczy". Tu rokowania są już dużo lepsze. Dr Wąsiatycz mówi, że po takim zabiegu pies może funkcjonować (po krótkiej rekonwalescencji) zupełnie normalnie a proces destrukcji stawu może zostać zatrzymany na zawsze.

Wszystko co tu napisałem to słowa i przemyślenia dr-a Wąsiatycza a nie moje. Ja osobiście zanim zdecydowałbym się na takie drastyczne ruchy skonsultowałbym to jeszcze z kimś. Ale kiedyś (kilka miesięcy temu) nie zdecydowałem się na zabieg u Bony i dziś zaczynam tego poważnie żałować. Decyzja należy do Ciebie i wiem, że nie jest ona łatwa. Najgorsze jest to, że nikt nie zagwarantuje Ci, że Giba po zabiegu/zabiegach będzie całkowicie zdrowy i że objawy znikną. Wiem, że nie to chciałaś przeczytać :-(

Życzę udanych decyzji... Adam
Avatar użytkownika
Brożkin
 
Posty: 613
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-11, 23:06
Lokalizacja: Poznań
psy: Bona, Tobi

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-26, 20:40

Biedny Giba :-( Zależy od tego czy piesek cierpi...może warto zdecydować się na zabieg?
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Wydra » 2009-06-26, 21:13

:-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez iwona_k1 » 2009-06-26, 22:02

http://www.znanylekarz.pl/lekarz-17983- ... roclaw.php
sorki Adamie,że zasmiecam twój wątek,wiem,że twoja opinia jest nieco odmienna...ale... :roll:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-27, 11:59

A byłaś na konsultacji u Niedzielskiego :?:
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-28, 18:35

Dziękuję Ci Adam.
Rzeczywiście nie bardzo chciałam usłyszeć, że z biodrami jest aż tak źle :(
wiedziałam, że z łokciem nie jest dobrze,bo piesek kuleje i tu na pewno zdecyduje się na zabieg, bo nie mogę patrzeć na to spokojnie. u Niedzielskiego jeszcze nie byłam, bo muszę poczekać, aż Adam odeśle mi zdjęcia. od razu gdy je dostanę, wybiorę sie na kolejne konsultacje. jutro dzwonię też do Bieżyńskiego, bo w końcu z urlopu wrócił.
Odnośnie badań o których Adam pisał, niestety nic narazie o nich nie wiem, ale za chwile przekopie internet i zobacze "z czym to się je".
mam nadzieje, że w końcu od jakiegoś weta usłyszę, że nie jest jeszcze tragicznie, bo martwię się coraz bardziej :(
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-06-28, 19:11

Poczytaj jeszcze o daroplastyce.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Totalna załamka :-(

Postprzez natalia_giba » 2009-06-28, 19:41

właśnie czytam o tym, podsunęła mi ten pomysł MartaD (dziękuję). Szczerze mówiąc to to co czytam bardzo mi sie podoba. dużo osób twierdzi, że pieski wracają do sprawności ruchowej. musze koniecznie porozmawiać z Niedzielskim..
Avatar użytkownika
natalia_giba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-03, 00:27
psy: Giba

Poprzednia strona

Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości