KULEJEMY

Moderator: Anirysova

KULEJEMY

Postprzez freY » 2011-10-18, 20:38

Witam. Mam 5,5 miesięcznego Berneńczyka. Wróciłam dzisiaj z pracy i okazało się, że psie jest z lekka osowiałe i ma problemy z poruszaniem się. Chodzi, ale bardzo spokojnie i niepewnie. Jest problem ze wstawaniem i kladzeniem się. Strasznie skomli. Przeczytałam o czymś takim jak "młodzieńcze zapalenie okostnej", tylko nie wiem, czy to się zdarza tak nagle. Czy ktoś miał podobny problem ??????
freY
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-18, 20:26

Re: KULEJEMY

Postprzez NERGAL » 2011-10-19, 07:31

Witam!
Miałem ten sam problem. Wracałem z pracy a pies kulał - miał duże problemy z chodzeniem. Okazało się że miał zapalenie skóry między poduszkami na łapach (nie pamiętam jak fachowo się to nazywa). Jak wracałem do domu to po jakimś czasie rozruszał się ale nadal lekko kulał, a co było dziwne raz bardziej na jedną łapę a raz na drugą. Poszedłem do Weterynarki i dała mi płyn do moczenia łapek dwa razy na dzień. Po trzech dniach był spokój.
Radze odwiedzić specjaliste.
Avatar użytkownika
NERGAL
 
Posty: 15
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-04, 22:25

Re: KULEJEMY

Postprzez saba&mlis » 2011-10-19, 08:03

Gdzies juz o tym bylo, sprobuj przeszukac ten dzial
viewforum.php?f=91
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: KULEJEMY

Postprzez Anna Rozalska » 2011-10-20, 19:31

Najlepiej niech zobaczy go wet ale ortopeda, być może to młodzieńcze zapalenie kości.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Dobry wieczór wszyskim

Postprzez kordian » 2011-12-12, 20:21

Witam ,
jestem dość świeży na tym forum ale poszukuje pomocy. Mój berneńczyk kuleje na tylnią prawą łapę. Zauważyliśmy to w niedziele na spacerze i obserwujemy ale nic się nie zmienia, a nawet jest gorzej. Nie wiem czy nam się uroiło ale też zaczyna kuleć na przednią. Przeżywamy z żona ciężkie chwile, jutro z samego rana jedziemy do weterynarza. Nasz Bruno ma 6 miesięcy. Dodam, że pies nie piszczy, nie daje oznak że go coś boli. Jeżeli jest ktoś kto miał podobną sytuacje proszę o kontakt.
kordian
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-07, 20:28
psy: Berneńczyk Bruno

Re: KULEJEMY

Postprzez Barbel » 2011-12-12, 20:51

Kordian, skąd jesteś - wtedy może ludzie będą w stanie doradzić poleconego ortopedę.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: KULEJEMY

Postprzez Anna Rozalska » 2011-12-13, 22:22

Prawdopodobnie mały ma mlodzieńcze zapalenie kości, które zdarza się u psów ras dużych. Na RTG będzie to widoczne.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: KULEJEMY

Postprzez frappe » 2011-12-15, 15:59

Może coś mieć w łapce między poduszkami, może młodzieńcze zapalenie kości, może dysplazja, może zerwane więzadło lub zwichnięcie... ciężko określić.. najlepiej odwiedzić weterynarza ortopedę, "zwykły" wet pewnie mało pomoże albo zobaczy młodego "cięzkiego" berna to powie to na pewno dysplazja trzeba operować. Pamiętaj ! Jeśli okaże się coś co trzeba leczyć (tfu tfu) potwierdź diagnozę u innego weta dla pewności.
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: KULEJEMY

Postprzez kordian » 2011-12-18, 17:09

witam, po wizycie u weta, Bruno dostał dwa zastrzyki, lekarz badał go bardzo długo i szczegółowo i stwierdził, że najprawdopodobniej jest to zbyt duży przyrost masy na jego stawy. Dostał dwa zastrzyki i leki 2 tabletki dziennie, jeżeli nie będzie poprawy przez 7-10 to mamy wrócić. Jest niedziela i minęło już 4-5 dni od wizyty i widzę postępy nie kuleje ale jak biega to zdarza mu się kicać czasami. Zastanawiam się nad RTG ale dowiadywałem się i podobno warto poczekać i zobaczyć co d a ta kuracja. Tak czy siak jak pies będzie miał rok to jedziemy z nim na zdjęcie. Mieszkam w okolicy Leszna, jezioro Sława. Jeżeli zna ktoś dobrego weterynarza w okolicy to proszę o info. pozdrawiam i życzę wesołych świąt
kordian
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-07, 20:28
psy: Berneńczyk Bruno

Re: KULEJEMY

Postprzez Barbel » 2011-12-18, 17:42

Co to były za zastrzyki? steryd? Zrób lepiej to RTG - takie diagnozowanie za pomoca rąk to... A krew była badana ( równowaga wapniowo-jakaś tam - nie pamietam musi być odpowiednia). Przemek PP ma jakis zaufanych wetów w okolicy (siedzi na wątku o osteosarkomie).
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: KULEJEMY

Postprzez Anita » 2012-02-27, 19:13

Witam ,
ja również mam problem , mój piesek kuleje od kilku miesięcy, myslałam że to właśnie w fazie wzrostu. Zrobilismy RTG okazało sie że obie przednie łapy są w złym stanie-tzn stawy. Weterynarze podejrzewają albo dysplazję łokciową albo barkową/ Zaproponowali mi operację usunięcia jakiejs kości która wystaje i podobno uraża go. Pies ma 7 miesięcy. Operacja ma kosztowac 1000 zł, ale to akurat nie jest najważniejsze. Pies kuleje ale np po rozchodzeniu normalnie biega , najgorzej jest przy wstawaniu wtedy utyka dosyć mocno. Jestem załamana, nie wiem co robić będę konsultowała to jeszcze z innym radiologiem i chirurgiem Czy ktos miał podbny problem?
Co ja mam robic -czekac ? Weterynarz stwierdził że takiego psa kupiłam, że to wada rozwojowa która u tych psów po prostu występuje..
Anita
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 13:30
psy: DSPP

Re: KULEJEMY

Postprzez frappe » 2012-02-27, 20:30

Pojechała bym do innego weta - chirurga lub ortopedy.

"to wada rozwojowa która u tych psów po prostu występuje.."
Pierwsze słyszę...
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: KULEJEMY

Postprzez qbav » 2012-02-27, 20:42

skonsultować z innymi wetami. nigdy nie ufać tylko jednemu tym bardziej ze majac w reku RTG nie wie czy to barki czy lokcie ...
Operacja to ostateczność, skąd jesteście ?
piszecie ze pies ma 7 miesiecy i kuleje od kilku miesiecy ... to kiedy zaczal ? zaraz po wzieciu go z hodowli ?
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: KULEJEMY

Postprzez Anita » 2012-02-28, 11:12

no ja tez nie wiem, pierwszy raz mam takiego psa. Mi tam się wydawało że od poczatku kulał raz na jedną raz na drugą łapę..ale czyatłam , pytałam , wszysce zapewniali że te psy tak mają że to przejdzie...
Po prostu sa zdjęcia juz na których widac że stawy są w kiepskim stanie, zapytałam czy to moja wina-nie , tojest wada rozwojowa, zapytałam co dalej-tylko operacja, bo im będzie starszy tym gorzej będzie kulał. ja nie wiem, dla mnie to wszystko czarna magia , jadę w sobote do tej kilniki i bedę rozmawiała z radiologiem , mało tego oczywiście że skonsultuje to jeszcze z dwoma innymi . Niemiej jednak no ja jestem załamana, czekałam tak na tego pieska, on jest taki dobry kochany, ja muszę mu pomóc. Ale z drugiej strony jesli konieczna będzie operacja, to ja nie wiem..ja pracuję dosyc długo, bedę musiała wziąc urlop , nie mówiąc juz o pieniądzach ..no trudno, a jak się okarze że ta operacja nie pomoże? jestem z Poznania, i mam naprawde dobrego weterynarza.
Anita
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 13:30
psy: DSPP

Re: KULEJEMY

Postprzez Renata.P » 2012-02-29, 22:28

Ja też jestem z okolic Poznania.Jeśli można,do jakiego lekarza chodzisz,czy to ortopeda?
Avatar użytkownika
Renata.P
 
Posty: 585
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-30, 19:39
Lokalizacja: Grodzisk WLKP
psy: Rico,Cherry,Aron,Castro
Hodowla: Cherrylady

Re: KULEJEMY

Postprzez Anita » 2012-03-01, 14:32

ja chodzę do Przychodni akademickiej -kiedyś Akademia Rolnicza, kolegium Rungego, a także na Pawłowskiego róg Zana, konsultowałam to z Pania dr Katarzyną Kiszką -Sławińską oraz Panią Agnieszką, one pracują i tu i tu.Podobno to najlepsi specjaliści w Poznaniu , z resztą jest wiele opinii w necie o nich.
Anita
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-09-26, 13:30
psy: DSPP

Re: KULEJEMY

Postprzez szysz » 2012-03-01, 15:09

Nasz Elmo też zakulał po tym jak się rozjechał w Rzeszowie. Podawaliśmy mu przez tydzień leki przeciwzapalne, jednak niestety nie pomogły.
Pojechaliśmy zrobić zdjęcia (w Przemyślu-lecznica Kamila Polichta, polecam bardzo). Elmo obfotografowany w całości, (łokcie, biodra, nadgarstki, barki). I znaleźliśmy przyczynę kulawizny w jednym stawie barkowym, reszta stawów OK. Coś na kształt osteochondrozy ale powstałe w wyniku urazu. Przez miesiąc ma brać po 15ml arthroflexu dziennie, potem mamy pojechać na RTG. Mam nadzieję, że się polepszy, bo zmiany są prawie niezauważalne, jeśli nie to czeka nas konsultacja w Wawie i pewnie zabieg artroskopii. Podobno najlepsze efekty tego zabiegu są gdy jest wykonany do 7-8 miesiąca życia, więc w sam raz.
Avatar użytkownika
szysz
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-01, 19:47
Lokalizacja: Sanok
psy: DSPP ELMO From Nest Of Stork i reszta
Hodowla: Biesy i Czady FCI


Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość