Alergia? Warszawscy Forumowicze, proszę o pomoc

Moderator: Anirysova

Alergia? Warszawscy Forumowicze, proszę o pomoc

Postprzez Marszal » 2007-05-18, 09:50

Nie wiem od czego zacząć ale postaram się od początku. W ubiegłym roku Maksa użądliła osa w pyszczek bo cholernik jak tak to leniwy do granic możliwości a gdy tylko zobaczy latającego robala to się w nim tygrys budzi. Po pewnym czasie w miejscu ukąszenia zrobiła się ranka, tzn z tego miejsca całkowiecie odpadła sierść i ukazała się ropiejąca przydka rana. Pojechaliśmy z nim do Multiwet-u na Gagarina do dermatologa Dr.Joanny Karaś-Tęcza, która już na pierwszy rzut oka (bez posiewu i badań) stwierdziła, że Maks ma uczulenie na jad owadów, insektów itp. Zalecona, pamiętam długotrwała kuracja poskutkowała a my już potem przez końcówkę wiosny i całe lato odganialismy wszelkie latające robactwo od Maksia niczym od niemowlaka.

Teraz gdzieś tam m-c temu Maksowi zaczeły ropieć oczy. Poszłam to weta, który dał mu do zakraplania Dicortineff-vet i powiedział, że za parę dni oczy bedą ładne. No i poprawa nastapiła ale za to pies mi zaczął siorbać nochalem z takimi odgłosami jak robotnik na budowie. W nocy zawsze chrapie ale teraz wręcz mu powietrza brakowało, tak jakby miał zatkany nos.Po nieprzespanej nocy ponownie pobieglismy do weta i teraz dla odmiany usłyszeliśmy, że to zapalenie gardła bo miał gorączkę i lekko zaczerwienione gardło. Dostał jednorazowo zastrzyk wzmacniający i antybiotyk o przedłużonym działaniu. Z oczami przeszło więc kropelki poszły w odstawkę. Nie na długo, bo Maks zaczął trzepać uszami, okazało się, że jedno ucho ma lekko zaczerwienione z wydzieliną ( z uszami też w ubiegłym roku były problemy) i jakby tego było mało to o grozo ZNÓW MU ŁYSIEJE POLICZEK i pojawia się jak na razie malutka, swędząca ranka.

Juz zgłupiałam, nie wiem może to i zbieg okolicznosci, że osa znów go użądliła? ale w to samo miejsce? A może to alergia na coś zgoła innego? Boje sie, że Maks nie został dobrze zdiagnozowany.

Poczytałam na Forum i próbowałam się umówić do Dr. Rudnickiej, którą tak zachwalacie ale niestety PAni Doktor jest chora i nie będzie jej w pracy przez KILKA MIESIĘCY i tu ręce mi opadły i nie wiem gdzie z nim jechać.

Bardzo Was proszę jeśli macie jakiegoś dobrego lekarza od Alergii to dajcie mi jakieś namiary, nie ukrywam, że sprawa jest PILNA i liczę na Waszą pomoc

Przepraszam za ten zawiły elaborat ale chciałam Wam w miarę dokładnie przedstawić mój problem
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez inbloom » 2007-05-18, 11:16

Aniu, odbierz pw :-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu

Postprzez kreska » 2007-05-18, 11:29

A nie ugryzl go w pysio czasem kleszcz?pytam bo moja sznaucerka miala identyczne objawy bez tego charczenia o ktorym piszesz. Najpierw byla ranka i lysienie a potem zaczely ropiec oczy, pojawil sie katar i zapalenie uszu. W rezultacie okazalo sie ze to gronkowiec:(.
Ale kazdy przypadek trzeba traktowac indywidualnie i polecam zrobic dokladne badania bo "na oko" to nie zawsze leczenie wychodzi. Weci lubia czesto podawac roznego rodzaju sterydy ktore nie lecza a tylko oslabiaja lub niweluja na pewien czas objawy chorobowe.

Moge ze swojej strony polecic lecznice na ul.Wilenskiej, numeru niestety nie pamietam ale jadac Radzyminska za Tesco skrecacie w prawo ul.Szwedzka i zaraz w lewo w Wilenska i po jakis 50-100m po prawej stronie bedzie mala "obdrapana" lecznica. Kiedys przyjmowala tam dr.Rosinska ktora do reszty oddawala zycie /w doslownym slowa tego znaczeniu/ wszystkim zwierzakom. Byla swietnym specjalista i "zostawila " po sobie dwoch wspolnikow, ktorzy wedlug mojej opinii kontynuluja jej sposob leczenia. Jest tylko ale...nie trzeba sie "wystraszyc" samego wygladu lecznicy :roll:

A lecznice na Gagarina to ja bym omijala duzym lukiem, a o doswiadczeniach z przyjmujacymi tam wetami moglabym dluuugo pisac :evil:
Przepraszam ze sie tak rozpisalam...
Trzymamy kciuki za "sasiada" i szybki powrot do zdrowia!
pozdr...
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Jasiunia » 2007-05-18, 11:47

Hmm... Multi vet... opinia powyżej jest w pełni zasadna...
Jasiunia
 
Posty: 121
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-10, 21:42
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Jasiunia » 2007-05-18, 11:48

Hmm... Multi vet... opinia powyżej jest w pełni zasadna...
Jasiunia
 
Posty: 121
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-10, 21:42
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Barbapapa » 2007-05-18, 11:51

Ja mogę polecić Magdę z Grodziska Mazowieckiego, jako myślącego lekarza.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez Marszal » 2007-05-18, 12:33

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, skorzystałam z namiarów od Inboom bo to takie typowo "alergiczne namiary" a i za inne serdecznie dziękuję bo moga się przydać.

W prawdzie może niewiele sie udzielam na forum a i osobiście nie miałam przyjemności Was poznać to i tak jestem szczęśliwa i wdzięczna, że mogę na Was liczyć i nie jestem pozostawiona sama sobie z problemami.

Jeśli macie jakieś swoje własne spostrzeżenia czy uwagi odnośnie dolegliwości Maksa to bardzo proszę piszcie.

Jeszcze raz wielkie dzięki i proszę o kciuki za kurację
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Postprzez Jasiunia » 2007-05-18, 18:07

Magda tydzień temu wyszła ze szpitala (środa)i chyba jezcze trochę odpoczywa...
Jasiunia
 
Posty: 121
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-10, 21:42
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Marszal » 2007-05-18, 19:18

Czy to jakieś fatum nad dobrymi wetami ciąży? :shock: Jak dobry to sam chory.
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość