Biegunka, odrabaczanie? czym żywić?

Moderator: Anirysova

Biegunka, odrabaczanie? czym żywić?

Postprzez lena83 » 2014-02-13, 18:28

Nasza żywieniowa historia jest dość krótka, lecz dla mnie nieco zawiła i w związku z tym mam prośbę o Wasze opinie...

Vento jest u nas od blisko 2 tygodni. W wyprawce otrzymał 3kg Ariona Friends i hodowca zapewniał, że na takiej właśnie karmie jest nasz pies. OK - uznałam więc, że nie będę mu na dzień dobry fundować jazdy ze zmianą karmy i zostajemy przy Arionie. Pies, przegłodzony w związku z długą jazdą do naszego domu, dopadł wieczorem miski i jadł jak szalony, podobnie następnego dnia.
W trasie do domu załatwił się raz - bardzo zdrowym kupiszonem, że tak powiem, więc super.
W domu, mniej więcej po 1 dniu karmienia u nas wyprawkowym Arionem, psa o mało nie rozerwało, taką miał biegunkę (prawie sama woda, pod ciśnieniem). Trwało to może kilka godzin, po czym przeszło w zwyczajną sraczkę - ponad 10 rzadkich kup dziennie.
Po kilku dniach zdecydowaliśmy się przestawić stopniowo psa na Arion Premium Large Breed, żeby nadal pozostać przy tym samym producencie i nie mieszać za bardzo psu. Efekt był taki, że sraczka jak była, tak jest, a pies, dostając zmieszane 2 karmy, sprytnie wybierał tylko granulki Premium, zostawiając w misce Friends'a. Teraz je tylko Premium.
Podejrzewając, że w hodowli pies musiał być na innej karmie i przeszedł nagłą zmianę jedzenia, skontaktowałam się z hodowcą. Ten stanowczo zaprzeczył jakoby pies jadł coś innego i polecił zastosować stoperan. Tłumaczył też biegunkę stresem związanym ze zmianą domu.
Osobiście wątpię, by stres dawał takie oznaki przez prawie 2 tygodnie, szczególnie że patrząc na zachowanie psa, jest on spokojny, wesoły i na pewno nie zestresowany. Po konsultacji z wetem ("nie ma się czym przejmować") pies dostał Taninal (działa podobnie jak węgiel) i poprawa jest o tyle, że kup jest mniej, ale nadal paskudne.

Pozytywy są takie, że pies pięknie przybiera na wadze, jest coraz bardziej żwawy i wesoły i nie ma wzdęć.
ALE... No właśnie, czy to rzeczywiście stres i "nie ma się czym przejmować"?
Miał ktoś z Was doświadczenia z tym nieszczęsnym Arionem?

Myślimy o zmianie na Brit Care, ale nie wiem, czy nie powinnam dać mu jeszcze czasu...
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Agama » 2014-02-13, 19:07

A kiedy odrobaczaliście maluszka - to też bywa często przyczyna biegunek . W tym wieku tak długotrwałe biegunki mogą być niebezpieczne dla maluszka dlatego należy je jak najszybciej opanować . U jednego z moich wnusiów łapki uległy wykrzywieniu :evil: po miesięcznej biegunce leczonej przez wetów więc szybko trzeba próbować to opanować
Proponowałabym na początek ryż z kurczakiem i marchewką a potem karma
Brit care jest dobrą karmą ,ja ostatnio maluszki karmiłam happy dogiem bardzo dobra karma
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-13, 19:16

Wpisy w książeczce z odrobaczenia ma cztery, ostatni z 29.01. Mówiąc obrazowo, przyglądałam się odchodom i żadnych niepokojących lokatorów nie wypatrzyłam.
Dla mnie istotne było to, że historia z biegunką zaczęła się dokładnie w dobę po przyjeździe do nas, dlatego wiązałam to z żywieniem. Na początku też ze stresem, no ale ileż można...

Ja długo trzeba by go było trzymać na ryżu z marchwią? Do poprawy i potem od razu próbować Brit?
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Agama » 2014-02-13, 19:37

to może być ryż z kurczakiem i z marchewką ;) tak do ustąpienia biegunki a potem powoli karma
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-13, 20:01

Tak tak, z kurczakiem :)) dobrze czytałam, tylko niedokładnie przepisałam :)) I przepraszam, że tak zarzucam pytaniami, ale dzienna ilość takiego zestawu powinna być jaka? pies ma 12 tygodni i ok. 10 kg.

A wracając do tematu wątku... Jeśli ktoś miałby jakieś doświadczenia z Arionem, bardzo proszę o opinie - bo nadal nie wiem, czy to może być kwestia tej karmy... zastanawia mnie przyczyna tych biegunek.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Anna Rozalska » 2014-02-13, 20:45

Arion nie jest karmą z tzw. górnej półki i ja bym szczeniakowi tej karmy nie dawała. O stresie po opuszczeniu hodowli też nie słyszałam. Moja od szczeniaka była na jedzeniu mieszanym i tak jest do tej pory a ma już 7,6 roku.Rano jako szczeniak jadła kaszki na mleku zmodyfikowanym, zamiennie z serkami homogenizowanymi z żółtkiem (raz w tygodniu), na drugie śniadanie jadła chrupki (1/4 dziennej dawki), na obiad mięso, ryż warzywa gotowane a na kolację znowu (1/4 dawki chrupek) Jako szczeniak była na Royalu do 18 miesięcy. Potem zmieniłam jej karmę na Brita care z jagnięciną i od 6 lat jest na tej karmie. Szczeniak nie powinien mieć bez przerwy biegunkę. Koniecznie zmieńcie mu karmę bo widocznie Arion mu nie służy. Spróbujcie przestawić go na jedzenie mieszane i zobaczycie czy biegunka ustąpi.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Milla » 2014-02-13, 20:48

Kwestia karmy jest kwestią osobniczą.
Jeden pies na danej karmie będzie miał piękne futro, będzie najedzony i szczęśliwy, a inny będzie miał non stop biegunki i brak chęci do zabawy.
Przerabiałam Ariona z moją poprzednią bernenką (ONek i podhalanka też jadali) i było dobrze, może bez zachwytu i wspaniałości, ale nie działo się nic złego.
Brit jest moim (niekoniecznie słusznym ;-) ) zdaniem o oczko lepszy niż Arion.
Nasza obecna banda miała okres "britowy" i było zdecydowanie ok (lepiej niż na Arionie).
Jeśli wet nie widzi nic złego w tym, że pies ma biegunkę, to raczej zmieniłabym weta.
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Anna Rozalska » 2014-02-13, 20:54

Ja miałam na myśli karmę Brit care a nie Brit premium. To zasadnicza różnica. Jak dla mnie jedna z niewielu karm, gdzie przy wadze psa np. 55 kg. dzienna dawka wynosi 380 gr.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-13, 21:16

Milla napisał(a):Jeśli wet nie widzi nic złego w tym, że pies ma biegunkę, to raczej zmieniłabym weta.


To osobna kwestia... problem polega na tym, że w naszym mieście jest 2 weterynarzy, więc obawiam się, że w ten sposób szybko zostanę na lodzie :/

Anna Rozalska napisał(a):Ja miałam na myśli karmę Brit care a nie Brit premium.


Ja też mówię o Brit Care.

dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :))
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Agama » 2014-02-13, 21:17

Co do biegunek zdarzają się u szczeniaka z byle powodu bo np zjadł jakiegoś listka w ogródku albo coś innego przekąsił zmiana wody itd ale nie moga tak długo trwać
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-14, 08:34

No właśnie, o to chodzi - trwa to za długo jak na jakiś incydent...
Będę próbować z mięsem, ryżem i marchewką, mam nadzieję, że to coś zmieni. I że pan pies łaskawie wróci potem do suchego :/
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez anula » 2014-02-14, 10:12

Czy to odrobaczenie w książeczce było już u Was? osobiście oddałabym kupy do badania
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez marieanne » 2014-02-14, 10:31

Lena, wiesz co, myśle, że Agnieszka dobrze Ci radzi.

Też bym przeszła na gotowane (nawet kleik ryżowy może być z tym mięsem [ja w awaryjnej sytuacji biegunkowej dawałam do niego rybę gotowaną]). Niech przez kilka dni (nawet i tydzien) sytuacja się unormuje - później zaczęłabym stopniowo dodawać do niego karmy aż do zupełnego przejścia na suche. Tylko zdecydowanie od Ariona bym odeszła - to nie jest zbyt dobra jakościowo karma, a już szczególnie dla malucha. Brit Care - bardzo fajna, karmiliśmy przez jakiś czas wersją z jagnięciną, a później z łososiem i ziemniakami. Teraz od jakiegoś roku jesteśmy na TOTWie i mam nadzieję, że to już się nie zmieni - tylko fakt, on jest nieco drozszy od BritaCare.

No i koniecznie zmień weterynarza. Jeśli na trwającą 2 tygodnie biegunkę u 3 miesięcznego malucha daje jedynie Taninal, to coś jest nie tak...
Poszukaj - na forum jest wątek o dobrych wetach, może akurat ktoś z Twojej okolicy się trafi (my jeździmy do naszych wetów 30km, są sprawdzeni od lat i nie zamierzam przez odległość - przeprowadzilismy się - z nich rezygnować).
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez agusia_x » 2014-02-14, 10:36

Moja Fionka jadła Ariona przez pierwszy rok życia. Nie było żadnych problemów. Teraz jesteśmy na Brit Care i praktycznie w połowie pierwszego opakowania zauważyłam zdecydowaną poprawę sierści.
Avatar użytkownika
agusia_x
 
Posty: 108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-11, 10:55
Lokalizacja: Rybnik
psy: BPP - Fiona z Breńskiej Fanaberii

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Anirysova » 2014-02-14, 11:51

Nasz King po przyjeździe do nas też miał często biegunkę, za poradą jego hodowcy dawaliśmy mu Hilsa http://www.krakvet.pl/hills-canine-12kg-p-143.html przez tydzień, a potem pomału przeszliśmy na karmę szczeniaczkową i problemy skończyły się.
Od tego czasu zawsze mamy ją w rezerwie i gdy jakiemuś psu przytrafia się biegunka podajemy tę karmę i zawsze działała.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-14, 12:40

anula napisał(a):Czy to odrobaczenie w książeczce było już u Was? osobiście oddałabym kupy do badania


Nie, nie u nas - pies ma wbite 4 odrobaczenia jeszcze w hodowli. 3 razy w ciągu pierwszego miesiąca życia i czwarty raz po miesiącu od trzeciego odrobaczania.
Myślę właśnie czy by go profilaktycznie nie odrobaczyć.

marieanne napisał(a):Poszukaj - na forum jest wątek o dobrych wetach, może akurat ktoś z Twojej okolicy się trafi .

Dzięki, popatrzę!

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Będziemy testować gotowane i potem powolne wprowadzanie Brita.
Pocieszające jest to, że pies nie chudnie, wręcz przeciwnie - przybiera, jest wesoły i - oczywiście kiedy chce ;-) - energiczny (jak nie chce, to wołami go nie ruszy). Mam nadzieję, że to przejściowe kłopoty, bo zaczynam się martwić <mysli>
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez marieanne » 2014-02-14, 12:46

lena83 napisał(a):Myślę właśnie czy by go profilaktycznie nie odrobaczyć.

Ja bym zaczęła od spróbowania z kleikiem ryżowym.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez baksak » 2014-02-14, 13:05

A może warto by się jednak skonsultować z jakimś innym wetem?
Przy tak długiej biegunce warto by może podać np. fermactiv?
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez lena83 » 2014-02-14, 13:37

baksak napisał(a):A może warto by się jednak skonsultować z jakimś innym wetem?
Przy tak długiej biegunce warto by może podać np. fermactiv?

Dostawał przez kilka dni probiotyk, dostaje też co drugi dzień do śniadania jogurt naturalny, ale nie ma po tym jakiejś szczególnej poprawy, chociaż to na pewno nigdy w takiej sytuacji nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
lena83
 
Posty: 138
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-24, 14:08
Lokalizacja: podkarpackie
psy: vento

Re: ARION Premium - Puppy Large Breed (biegunka)

Postprzez Kajka » 2014-02-14, 18:05

Mój Ari też miał rozwolnienie,mimo że kupiliśmy go jak miał 7 miesięcy.Co 2-3 dni rozwolnienie.Już myślałam że to od karmy.Mimo zmian(dobrze że można kupić małe ilości) nie było poprawy.Zaczęłam mu dawać ryż z marchewką i kurczakiem.Najpierw sam przez tydzień a potem po trochu zwiększałam ilość suchej karmy.teraz jest na suchej i jak ręką odjął.Spróbuj może mu przejdzie.
Avatar użytkownika
Kajka
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-15, 21:16
Lokalizacja: KUJAWSKO- POMORSKIE
psy: ARI

Następna strona

Powrót do - Pasożyty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości