Kichanie i katar

Moderator: Anirysova

Kichanie i katar

Postprzez marzena » 2008-03-01, 21:57

Horacy od poniedziałku kichał na zabój :-? Wyglądało to tak jakby chciał wykichać coś, co mu wpadło do nosa. Ale cały czas miał dobry apetyt i brykał jak zawsze. W czwartek pojawił się katar. W piątek (czyli wczoraj) wylądowalismy u weterynarza, który, po wysłuchaniu naszych opowieści, zapytał, kto ostatnio chorował w domu. I rzeczywiście, choć jesteśmy "z tych niechorowitych", mój TŻ miał grypę. Wet powiedział, że zaraził psa :roll: :shock: Na szczęście, poza katarem pies jest zdrowy, ale dostał zastrzyk wspomagający system immunologiczny, żeby sobie szybciej z nim poradził. W poniedziałek idziemy na kontrolę i drugi zastrzyk. Pies czuje się dobrze, kicha jakby już mniej, ale nos ma trochę zatkany i nie za dobrze mu się oddycha.
Przerabialiście coś podobnego??? :-| :roll:
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez kreska » 2008-03-01, 23:07

Ja przerabialam z tchorzofretkami,zarazily sie od nas:(i teraz jak tylko mamy jakas infekcje staramy sie unikac bezposredniego kontaktu, zeby nie ryzykowac :-/ moja sznaucerka mila grype ale zlapala ja "na spacerze", gdy wet zdiagnozowal chorobe bylam bardzo zdziwiona ale w odpowiedzi uslyszalam "pies tez ma prawo" jak czlowiek... ;-) trzymam kciuki za szybki powrot do zdrowia :!:
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Tess » 2008-03-01, 23:24

My przerabialismy to z ...kotem.Rychu zaraził sie od Ewy i trochę trwało zanim się wyleczył.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Anna Rozalska » 2008-03-02, 10:06

A mnie weci mówili, że ani pies od człowieka ani człowiek od psa nie moze zarazić się infekcją.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Tess » 2008-03-02, 10:20

Może, niestety. Są infekcje, które łapią zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Np. wirusowe zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, płuc - przede wszystkim te wirusówki, które męczą górne drogi oddechowe i przenoszą się drogą kropelkową. Zwierzęta chorują też na grypę. Czyli - masz katar, nie całuj swojego psa :-P
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Marsjanka » 2008-03-02, 10:23

no to może jednak nie należy bezkrytycznie wierzyć niektórym wetom, Pani Aniu :roll:
Marsjanka
 
Posty: 135
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-23, 10:39
Lokalizacja: Zielonki Wieś
psy: Coco de Martinique ZIELONE ŚCIEŻKI

Postprzez Roxanka » 2008-03-02, 12:13

Jak najbardziej może. Roxa w ub.roku złapała anginkę od mojego męża.
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość