Posiew

Moderator: Anirysova

Posiew

Postprzez Ania od Berena » 2007-02-27, 09:45

Czy ktoś z Was robił posiew? Chodzi mi o zakażenia, rany po operacji. Wczoraj po rozmowie z Ulcią podjechałam do naszych vetek.
Moje vetki twerdzą że trzeba (tzn antybiotyk podać w ciemno, bo posiew trwa kilka dni, ale posiew zrobić koniecznie, bo jak tfu tfu ten nie zadziała to wiadomo po wyniku posiewu który dać. Mój pies niestety nie miał tyle szczęścia, posiewu mimo moich pytań nie zrobiono (usłyszała że już się nie robi) i niestety zakażenie postępowało, tkanka gniła, pies miał kolejne operacje, ładowany był antybiotykami ale... niestety po 2 tygodniach jego cierpień i po 3 operacjach, kiedy po raz kolejny szwy zostały a ciało się rozpadło wzdłuż szwów zdecydowaliśmy się pozwolić mu odejść.
Spotkaliście sie z robieniem posiewu?
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Tess » 2007-02-27, 09:59

Robiłam posiew kilka lat temu, jak chorował mój Maks. Na wynik czekałam przeszło tydzień. ale potem leczenie poszło piorunem. Warto było. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez MB » 2007-02-27, 10:03

Myślę,że antybbiotyk najlepiej podawać na podstawie zrobionego posiewu. To taki wymaz z rany. Najlepiej żeby zrobił ci go wet, bo nie wiem czy można gdzieś kupić potrzebną do tego nazwijmy to "fiolkę"(taka szklana,sterylna).Wydaje mi się ,że robi to każde laboratorium(u ludzi tak jest).
Pozdrawiam Marzena
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']


Powrót do - Inne schorzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość