Z bernem do Chorwacji ??

Wszystko na temat hodowli Berneńczyków, a także dyskusje na temat rasy

Moderator: Halina

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez dorciaj » 2010-05-02, 09:02

Wątki zostały połączone ;-)
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez Alice » 2010-05-05, 19:56

Byłam jakieś 2 lata temu w Chorwacji i mieliśmy z plaży niesamowity widok - na plaży obok, prywatnej, biegały 2 wielkie ufutrzone psiaki tj. Samoyed i Owczarek Collie ^^ I powiem Wam że na nieszczęśliwe to one nie wyglądały. Samoyed ciągle w wodzie, jego Pan mu rzucał piłeczkę, a owczarek na kamiennym pomoście się wylegiwał. Dodatkowo widziałam że na plaży mieli podłączony prysznic ze słoną wodą i psy były spłukiwane jak schodziły z plaży.
Nie namawiam nikogo do brania Berna w upały, ale widać niektóre futrzaki taki klimat lubią ;]
Avatar użytkownika
Alice
 
Posty: 551
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-03, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
psy: Tori von Romanshof

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez Beata i Fiona » 2010-05-05, 23:58

sądzę, że zależy to również od tego gdzie pieski się wychowywały :->

bywałam już w lecie w Chorwacji, skwar - ale na morzu to przynajmniej bryza była,
byłam też na majówce, już lądowej - upał niesamowity!! jakieś 30 w cieniu ;-) (w części poł.) może ktoś to polubi, ale z pewnością nie bern, który jeszcze kilka miesięcy temu spacerował przy -30 w śniegu po pachy ;-)
na Bałkanach trzeba się mocno natrudzić żeby je ochłodzić ;-) ale w niezbyt upalnych miesiącach to jest możliwe

dwa - sprawa futra, gęste izoluje od upału, białe odbija światło, ale ciemne psy bardzo szybko się nagrzewają, i to nawet w polskich warunkach :-? a co dopiero w wakacyjnych miesiącach
my dalekie wyjazdy planujemy najpóźniej na maj, w lecie raczej nie jeździmy zbyt daleko

jeśli ktoś zdecyduje się zabrać pieska tak daleko, warto zaplanować wyjazd tak, żeby jechać nocą, a na dzień zatrzymywać się w jakimś lokum, naturalna jest częsta zmiana wody na świeżą, lepiej unikać spacerów w dzień (ew. wyjścia wieczorem albo o świcie) + kilka innych ułatwień dla miśków ze strefy umiarkowanej ;-)

trochę wysiłku i wyjazd będzie udany i dla nas i psów ! :-)

*a kleszcze, no cóż, te ch... są wszędzie :evil:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez aniart » 2010-05-27, 19:37

nasz objechał z nami całe polskie wybrzeże -od Niemiec aż do Krynicy Morskiej-w przeciągu niespełna trzech lat- i jestem przekonany że bardziej nieszczęśliwy byłby przez tęsknotę niż przez plażowe upały-tylko że to nie to samo co w Chorwacji-co chwila bierze kąpiel,po której sierść wygląda dużo lepiej niż po jeziorowej wodzie-niestety pije słoną wodę i ta Go mocno przeczyszcza( w sobotę wybieramy się w okolice Ustki) ;a tak na marginesie biorąc psa zapowiedziałem rodzinie,że podróżujemy albo z Nim albo wcale!
Avatar użytkownika
aniart
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-10, 22:22
psy: Dżeki

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez iwona_k1 » 2010-05-27, 23:30

Dlatego my preferujemy kraj rodzimy.W Chorwacji woda ma bardzo duże zasolenie więc futro chyba wyglądałoby fatalnie.Ja nigdzie psów na plaży nie widziałam- a bywaliśmy i na północy i na południu i szczerze powiem,berna sobie tam nie wyobrażam.Moje mają już dość przy temp 25 stopni i uciekają z pełnego słońca. :-/
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez MIRHAJ » 2010-06-17, 15:06

Witam.

Są różne opinie i do wielu można się przychylić. Ja jedynie chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem z wakacji w Chorwacji z naszym szczęściem Salinką.

Też dług zastanawialiśmy się nad wyjazdem ale w końcu zdecydowaliśmy się na wspólne wakacje z naszym pieskiem.
W prawdzie wyjazd był 01 września ale na miejscu przywitała nas piękna słoneczna pogoda i 28 st C.
Byliśmy na wyspie BRAĆ. Mieliśmy przepiękną kwaterę z dużym ogrodem, gdzie nasz piesek znalazł przytulne miejsce do odpoczynku. Na wyspie znaleźliśmy spokojne palże praktycznie bez turystów. Szukaliśmy takich miejsc w których nasz pies czuł by się swobodnie, znalazł cień wśród drzew. Saluśka lubi strasznie pływać i każdego dnia nie odmówiła sobie kilkakrotnej kąpieli. Woda nie wpływała negatywnie na futro - po każdorazowym powrocie do domu została dokładnie przepłukana bierzącą wodą aby zmyć morska wodę. Nasz piesek dzielnie znosił warunki pogodowe, staraliśmy się poszukać dla niej zacienionego miejsca, dostępu do świeżej wody, parasol itd. Byliśmy naprawdę szczęśliwi z tej wyprawy.
Myślę że stworzyliśmy naszemu psu najlepsze z możliwych warunków na miejscu, niestety trzeba nastawić się na to że jest piesek i na drugi plan odchodzą nasze zachcianki, wypady ze zwiedzaniem, miejsca przeludnione, publiczne plaże itd. I teraz pytanie: czy możemy i chcemy zostawić naszego pieska w domu i wytrwać jakoś te dwa tygodnie i spokojnie korzystać z urlopowych zachcianek, czy wybieramy się wspólnie pamiętając o zapewnieniu naszemu milusińskiemu najlepszych warunków.
My byliśmy i pewnie wybierzemy się ponownie - na pewno nie w środku sezonu urlopowego i w spokojne miejsca przepięknej Chorwacji.
MIRHAJ
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-14, 21:48

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez Anuta » 2010-06-17, 15:52

A w drodze? Sadzę, że jechaliście autem z klimą, ale mimo wszystko to szmat drogi :-)
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez Barbapapa » 2010-06-18, 14:49

JA NA jesieni miałam zamiar z chłopcami pojechać do Pule.... Zobaczymy czy z Chivkiem to się uda....
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez Konik24 » 2017-04-05, 13:59

Witam wszystkich po raz pierwszy.
Mamy 15-sto miesięczną sunię. W zeszłym roku byliśmy z nią w lipcu na Istrii.
Upały były takie jak i w Polsce, mała znosiła je całkiem dobrze.
Koniecznie trzeba mieć kwaterę z klimą, plaża zacieniona i max 3 godziny, moczenie, woda do picia.
Wakacje zaliczam do udanych, w tym roku też jedziemy wszyscy.
Zdjęcie z podróży. Młody trochę narzekał, że Abiśka się rozpycha.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Konik24
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-04-05, 13:17
psy: Abi

Re: Z bernem do Chorwacji ??

Postprzez jasiu » 2017-05-03, 20:28

Cześć,

W zeszłym roku byliśmy z naszym psiakiem w sierpniu na Punta Verudeli. Poza podróżą (ogólnie Brzdąc nie jest koneserem jazdy samochodem) to wakacje można zaliczyć do udanych. Spożycie wody (względem polskich warunków) wzrosło dwukrotnie.

Ogólnie Chorwacja piękna, a sami Chorwaci mile nastawieni do zwierząt ;-).

Pozdrawiam serdecznie!
jasiu
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2017-03-20, 17:33

Poprzednia strona

Powrót do Berneński Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości