O Homeopatii

Moderator: Anirysova

O Homeopatii

Postprzez Drixon » 2010-09-15, 20:38

Homeopatia - leczenie alternatywne
Tekst jest przedrukiem z magazynu „Świat beardie” nr 1(4) 2004
Małgorzata Figas

Do napisania tego artykułu skłoniło mnie moje ogromne przekonanie o skuteczności tej metody, poparte wieloletnim doświadczeniem.
Niejednokrotnie właśnie homeopatia okazywała się najskuteczniejsza, zaskakiwała mnie i moich weterynarzy. Swoimi doświadczeniami dzieliłam się z przyjaciółmi i każdorazowo z bardzo pomyślnym skutkiem. W ciągu tych wszystkich lat ta metoda okazywała się jedyną, która radziła sobie z problemem, z którym nie do końca radziła sobie medycyna tradycyjna.

Były czasem sytuacje, gdzie antybiotyk czy operacja stały się nieuchronne, jednak homeopatia pozwalała na skrócenie czasu leczenia, zdecydowanie zmniejszała następstwa. Zwierzę dochodziło do pełni zdrowia zaskakująco szybko i łatwo.

Obecnie jest dostępnych coraz więcej informacji o homeopatii, coraz więcej jest dostępnych leków homeopatycznych, staje się ona coraz bardziej znana i dostępna.

Jest to metoda alternatywnego leczenia, która rozwija naturalne siły uzdrawiające organizmu. Homeopatia pobudza zdolność do samowyleczenia. Może być stosowana jako leczenie wyłączne lub też jako wspomaganie leczenia farmakologicznego.

Zwierzęta są szalenie wdzięcznymi pacjentami homeopatii, a mając na uwadze to, co powiedział twórca jej zasad Hahnemann, staję się rzeczą oczywistą że ten rodzaj medycyny naturalnej jest dla nich tym co najlepsze: "Im bardziej obraz wybranego leku odpowiada objawom, jakie wykazuje chore zwierzę, tym większa jest pewność, że zadziała on skutecznie, szybko, i trwale. Tylko niedoświadczony i bezmyślny obserwator zaprzeczy że zwierzęta równie wyraźnie jak ludzie wykazują objawy chorobowe. Wprawdzie nie mogą nam powiedzieć co czują, ale ten brak skutecznie zastępuje wielość wyraźnie zauważalnych zmian w ich zachowaniu i zewnętrznym wyglądzie, a także w sposobie wykonywania naturalnych czynności życiowych.

Zwierzę nie symuluje, nie potrafi też jak człowiek, wyolbrzymiać lub - odwrotnie - maskować swych uczuć ani ich fałszować. Nie potrafi rozprawiać o dolegliwościach, których wcale nie odczuwa. Są to cechy właściwe tylko ludziom - czy to z powodu określonego wychowania, panującego obyczajów, czy też z powodów znanych nam wszystkim ludzkich skłonności. Wykazywane przez zwierzę objawy chorobowe są prawdziwym odbiciem jego stanu i dają nam czysty obraz choroby".

Tak samo jest z efektami leczenia - zwierzęta wolne są od uprzedzeń, obaw, czy niechęci do określonych metod leczenia czy zastosowanych leków. Występująca poprawa, zmiana czy jej brak są więc rzeczywistym obrazem stanu rzeczy.

Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach którymi kieruje się homeopatia:

Homeopatię stosujemy objawowo - czyli od momentu powstania objawu do momentu kiedy objawy chorobowe zanikają. Nie ma potrzeby podawania leku dłużej.
Jeśli zastosowany lek nie działa to nie znaczy, że homeopatia jest nie skuteczna, lecz, że źle dobraliśmy lek.
Dobrze dobrana substancja homeopatyczna działa szybko i już po kilku minutach, godzinach, 1-2 dniach widać efekty.
Należy pamiętać, że działanie homeopatii znoszą niektóre zioła (w tym w szczególności mięta), herbata czy kawa, a także intensywne środki aromatyczne (uwaga na zapachowe odświeżacze, olejki aromatyczne itp.).
Homeopatyczne substancje podaje się pól godziny po posiłku lub na godzinę przed.
Kojarzenie różnych substancji homeopatycznych musi być przemyślane - ich współdziałanie może dawać efekt inny od zamierzonego lub znosić się wzajemnie.
Homeopatia występuje w różnych potencjach (D - niska, CH - średnia, LM - wysoka). Im wyższą potencją dysponujemy tym rzadziej jest ona podawana. W stanach ostrych lepsze efekty uzyskuje się podając lek w potencji D z dużą częstotliwością; w chorobach o przebiegu nieostrym wystarczą 2-3 dawek dziennie w potencji CH; w chorobach przewlekłych podaje się wysokie potencje w dłuższych okresach czasu.
Leki homeopatyczne działają bodźcowo, czyli nie ma znaczenia ich masa. Jedna fiolka preparatu nie wywrze większego wpływu niż 5 kulek.
Ważniejsze od ilości leku jest systematyczne powtarzanie homeopatycznego bodźca leczniczego i jednocześnie ważniejszy jest dobrze dobrany lek niż jego potencja. Jeśli nie dysponujemy potencją D, a posiadamy tylko CH w stanie ostrym, nadal podajemy co 15 minut.
Obojętne czy mamy do czynienia ze szczenięciem, psem rasy niewielkiej czy dorosłym psem olbrzymich ras - pojedyncza dawka leku będzie zawsze taka sama: 1 tabletka, 3-5 kulek, 5-10 kropli lub ilość proszku mieszcząca się na końcówce ostrza noża.
Lek homeopatyczny powinien dostać się do krwi możliwie jak najszybciej wchłonięty przez błonę śluzową jamy ustnej, toteż jeśli mamy tabletki/kulki dobrze jest je rozgnieść pomiędzy dwoma łyżkami i wsypać w policzek psa.
Podawanie homeopatii jakkolwiek nie nastręcza trudności należy pamiętać, że jeśli występuje w formie rozcieńczeń na spirytusie używamy nośnika możliwie najbardziej obojętnego, np. woda, chleb, biszkopt lub mleko.
Leki homeopatyczne nie działają poprzez materię (substancję użytą do wytworzenia leku homeopatycznego), lecz energię powstałą na skutek specjalnego procesu ich wytwarzania. Stąd, nie należy dotykać leku rękoma (dezaktywacja).
Nie ma możliwości przedawkowania leku homeopatycznego. Nie wywołują one żadnych działań ubocznych i są absolutnie bezpieczne. W najgorszym wypadku po prostu nie działają.
Leki homeopatyczne nie starzeją się o ile przechowujemy je w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu.
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: o homeopatii

Postprzez Julian » 2010-09-15, 21:07

Oj,próbowałabym z Bambusiem.Może chociaż by to mu pomogło.Jakieś bliższe namiary?
Avatar użytkownika
Julian
 
Posty: 1579
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-15, 15:49
Lokalizacja: Kraków
psy: Julian (*) ,Dumka (*) Berta ,Kronos

Re: o homeopatii

Postprzez marzena » 2010-09-15, 21:30

Jest sporo przychodni weterynaryjnych stosujących homeopatię
http://www.google.pl/search?sourceid=na ... erynaryjna
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-02, 11:39

przeniesiono z wątku http://www.szwajcary.com/viewtopic.php?f=93&t=11035

Przykro mi z powodu problemu psiaka ale stosowanie homeopatii to to samo co placebo - czyli na psa nie działa wcale, zmiany najwyraźniej znikały samoistnie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Ella » 2013-06-02, 14:05

baranica napisał(a):Przykro mi z powodu problemu psiaka ale stosowanie homeopatii to to samo co placebo - czyli na psa nie działa wcale, zmiany najwyraźniej znikały samoistnie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homeopatia



Jak wiadomo są zwolennicy i przeciwnicy homeopatii,moim zdaniem nie należy krytykować ani jednych ani drugich ;) .
Czasami doświadczenie wygrywa z wikipedią :-D :papa:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-02, 14:26

Doświadczenia pokazują że homeopatia to woda z cukrem :)

Jeśli ktoś chce to może podawać ale nie powinno się pomijać przy tym normalnego leczenia.
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Anirysova » 2013-06-02, 16:06

Moje doświadczenia pokazują, że homeopatia działa, a szczególnie na psy - do tej pory granulki homeo dla psów przepisywał nam lekarz ludzki <tak>
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Barbel » 2013-06-02, 16:36

Jakoś na konia też działało...
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-02, 19:02

Jestem tu nowy więc nie chcę nikogo obrazić itd. Nie krytykuję nikogo oprócz producentów tych środków którzy kłamią w żywe oczy na reklamach. Po prostu nie lubię jak koncerny oszukują właścicieli zwierzaków lub rodziców dzieciaków sprzedając im cukier za grubą kasę.
Jest to fizycznie niemożliwe aby homeopatia działała ponieważ nie ma tam wcale substancji czynnej w tych "lekarstwach". Wszelkie działania można albo wytłumaczyć magią albo po prostu obroną organizmu, grypa nieleczona też trwa 7 dni bo organizm sam ją zwalcza.
Skuteczność tych środków jest na takim samym poziomie jak placebo - jeżeli lekarz przepisuje to jest niestety niedouczony, nie ma żadnych badań naukowych które pokazały by skuteczność takich środków.
Większość osób nie ma pojęcia jak są tworzone "leki" homeopatyczne, co zawierają i jakie są badania naukowe na ten temat dlatego uważają że skoro podali i się polepszyło to są skuteczne - ja osobiście do niedawna myślałem że to jakieś zioła itd :)
Ponieważ wszyscy kochamy nasze psiaki to piszę to tylko dlatego aby ostrzec, zawsze warto wiedzieć trochę więcej co dokładnie im podajemy.
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Barbel » 2013-06-02, 19:58

baranica - twój pogląd na homeopatię jest bardzo popularny.
Pozwól mieć innym swoje ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Anirysova » 2013-06-03, 09:21

Właśnie <tak>

Ja tylko jestem wściekła na lobbystów koncernów farmaceutycznych, że doprowadzili do tego, że nie można już w Polsce kupić leków homeopatycznych wydawanych na receptę ;>
No i znikneły z hurtowni specjalne leki weterynaryjne :-(
Nie każdy ma możliwość sprowadzać ich z Niemiec czy Francji

Ja rozumiem, że ktoś może w to nie wierzyć, ale powinien być wolny wybór!


Tu można troszkę poczytać:
http://chomikuj.pl/aniaska2/Farma/Nowy+ ... 476144.doc
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-03, 13:06

Czemu jeśli mam inne zdanie to zaraz że nie pozwalam innym na manie swojego. Ja nikogo nie atakuje tylko pokazuję drugą stronę całej sprawy, jak ktoś ma na sercu dobro swojego zwierzaka to na pewno chce mieć pełny obraz sprawy.

To dziwne że nie można czegoś kupić, akurat w polskim prawie farmaceutycznym środki homeopatyczne jako jedyne nie potrzebują badań pokazujących skuteczność ich działania przed wprowadzeniem do obrotu (no bo takich nie ma). Nie dziwi to was? Przecież skoro pomagają to takie badania powinny być tylko formalnością, dlaczego nie ma?

http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/ROZ ... tyczne.pdf art. 21 ust. 7
"Produkty lecznicze homeopatyczne, określone w ust. 1 i 4, nie wymagają dowodów skuteczności terapeutycznej."

Jak widać nikt tego nie zakazuje, wręcz lobby homeopatyczne zamieszcza takie kwiatki w naszym prawie i jako jedyne te środki są tak wyróżnione.
Jeśli tego nie można kupić to pewnie nie było chętnych i hurtownie same zrezygnowały.

Wracając do sposobów na tą chorobę to każdy polak jest lekarzem, trenerem piłkarskim i politykiem. Ja jednak polecałbym weterynarza, ewentualnie dwóch żeby skonsultować i to takich którzy stosują nowoczesną medycynę a nie czary :)
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Barbel » 2013-06-03, 13:36

Baranica akurat z tymi nowoczesnymi wetami to delikatnie mówiac bywa róznie.
Nikt nie zabrania ci mieć swojego zdania - byłoby ok gdybyś napisał/a - "ja stosuje i uważam za skuteczne to i to". A nie - wasze poglądy są śmieszne, niepoważne, zabobonne ect(tak to odbieram). Dobrze by było podać namiary na "oświeconego" weta itp.
Spoiler:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Anirysova » 2013-06-03, 14:26

baranica napisał(a):To dziwne że nie można czegoś kupić, akurat w polskim prawie farmaceutycznym środki homeopatyczne jako jedyne nie potrzebują badań pokazujących skuteczność ich działania przed wprowadzeniem do obrotu (no bo takich nie ma). Nie dziwi to was? Przecież skoro pomagają to takie badania powinny być tylko formalnością, dlaczego nie ma?
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/ROZ ... tyczne.pdf art. 21 ust. 7
"Produkty lecznicze homeopatyczne, określone w ust. 1 i 4, nie wymagają dowodów skuteczności terapeutycznej."


Podałeś wybiórczo bez zrozumienia treści czyli:

4. Produkty lecznicze homeopatyczne weterynaryjne podlegają także uproszczonej
procedurze dopuszczania do obrotu, w przypadku gdy:
1) ich oznakowanie nie zawiera wskazań do stosowania,
2) charakteryzują się odpowiednim stopniem rozcieńczenia, gwarantującym
bezpieczeństwo stosowania, co oznacza, że nie zawierają więcej niż 1/10
000 części roztworu macierzystego lub nie więcej niż 1/100 najmniejszej
dawki substancji czynnej zawartej w produkcie leczniczym wydawanym z
przepisu lekarza,


Jest to mniejszość leków, bo już

6. Do wniosku, o którym mowa w ust. 5, należy dołączyć:
1) opis sposobu otrzymywania i kontroli substancji pierwotnych oraz potwierdzenie,
na podstawie piśmiennictwa, w tym naukowego, ich homeopatycznego
zastosowania;
2) opis procesu wytwarzania produktu leczniczego homeopatycznego weterynaryjnego,
w tym opis metody rozcieńczania i dynamizacji;
3) opis metody kontroli produktu gotowego dla każdej formy farmaceutycznej,
w tym badania stabilności i czystości mikrobiologicznej;
4) oryginał lub uwierzytelnioną kopię zezwolenia na wytwarzanie produktu;
5) kopie zezwoleń wydanych w innych krajach;
6) zobowiązanie podmiotu odpowiedzialnego do dostarczenia do kontroli analitycznej
próbki roztworu macierzystego, z którego ma być wytworzony
produkt, a także próbki produktu końcowego;


Jesli chodzi o działania lobby farnaceutycznego, to kiedyś syrop na kaszel czy tabletki na grypę były tylko na receptę, a teraz ludzie sugerując się reklamami kupują tony lekarstw bez recepty i faszerują się chemią nie patrząc na skutki uboczne.

A co z tymi wszystkimi SUPLEMENTAMI diety?

Nie wiem czy wiecie, że od tego roku nie można pisać na opakowaniach ziół jakie mają działanie lecznicze, czyżby tego też nie można było udowodnić naukowo?
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-03, 16:01

Barbel napisał(a):Baranica akurat z tymi nowoczesnymi wetami to delikatnie mówiac bywa róznie.
Nikt nie zabrania ci mieć swojego zdania - byłoby ok gdybyś napisał/a - "ja stosuje i uważam za skuteczne to i to". A nie - wasze poglądy są śmieszne, niepoważne, zabobonne ect(tak to odbieram). Dobrze by było podać namiary na "oświeconego" weta itp.


Gdzie napisałem że wasze poglądy są śmieszne, niepoważne czy zabobonne. Proszę pokaż bo teraz jest mi przykro że to tak ktoś odbiera. To ty tak twierdzisz, ja nie napisałem nigdzie takich słów.
Jestem pewien że większość z użytkowników ma ogromną wiedzę na temat wychowania i leczenia psów, na pewno ogromnie większą ode mnie.
Mógłbym powiedzieć nawet odwrotnie, mam wrażenie że wg was moje poglądy są niepożądane tutaj...

Pokazuję po prostu jak nauka podchodzi do sprawy homeopatii - wg doświadczeń naukowych, teorii fizycznych i chemicznych itd to po rozcieńczeniu homeopatycznym nie ma prawa być w roztworze żadnych substancji aktywnych, ewentualnie jedna cząsteczka na miliardy cząsteczek cukru, ewentualnie zanieczyszczenia podczas produkcji są ogromnie większe. I nie ma dowiedzionej skuteczności większej niż podawanie placebo.

Co ktoś zrobi z tą wiedzą to jego sprawa, każdy powinien sobie sam wyrobić opinię na każdy temat. Czytając forum zauważyłem po prostu że nikt tutaj tej strony homeopatii nie porusza tylko wszyscy polecają cukier jako środki na dość poważne choroby.
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: o homeopatii

Postprzez Aga-2 » 2013-06-03, 16:03

Niejednokrotnie i z doskonałym skutkiem wyleczyłam swoje psy z różnych dolegliwości. Oczywiście nie na własną rękę, tylko na zlecenie weterynarza, p. Mirosława Tarki. Leki u niego są dobierane za pomocą aparatu Mora Super, który pokazuje, który lek homeopatyczny będzie skuteczny dla konkretnego organizmu.
Podstawową zaletą leków homeopatycznych jest brak skutków ubocznych oraz możliwość jednoczesnego leczenia tradycyjnymi farmaceutykami.
Fakt, że jak się lek źle dobierze, to niestety efektów nie ma ;)
Spoiler:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-03, 16:16

Anirysova napisał(a):Podałeś wybiórczo bez zrozumienia treści czyli:

4. Produkty lecznicze homeopatyczne weterynaryjne podlegają także uproszczonej
procedurze dopuszczania do obrotu, w przypadku gdy:
1) ich oznakowanie nie zawiera wskazań do stosowania,
2) charakteryzują się odpowiednim stopniem rozcieńczenia, gwarantującym
bezpieczeństwo stosowania, co oznacza, że nie zawierają więcej niż 1/10
000 części roztworu macierzystego lub nie więcej niż 1/100 najmniejszej
dawki substancji czynnej zawartej w produkcie leczniczym wydawanym z
przepisu lekarza,


Jest to mniejszość leków, bo już

6. Do wniosku, o którym mowa w ust. 5, należy dołączyć:
1) opis sposobu otrzymywania i kontroli substancji pierwotnych oraz potwierdzenie,
na podstawie piśmiennictwa, w tym naukowego, ich homeopatycznego
zastosowania;
2) opis procesu wytwarzania produktu leczniczego homeopatycznego weterynaryjnego,
w tym opis metody rozcieńczania i dynamizacji;
3) opis metody kontroli produktu gotowego dla każdej formy farmaceutycznej,
w tym badania stabilności i czystości mikrobiologicznej;
4) oryginał lub uwierzytelnioną kopię zezwolenia na wytwarzanie produktu;
5) kopie zezwoleń wydanych w innych krajach;
6) zobowiązanie podmiotu odpowiedzialnego do dostarczenia do kontroli analitycznej
próbki roztworu macierzystego, z którego ma być wytworzony
produkt, a także próbki produktu końcowego;



Dalej nie ma wymagania aby te środki miały kliniczne badania skuteczności bądź badania skutków ubocznych.

Anirysova napisał(a):Jesli chodzi o działania lobby farnaceutycznego, to kiedyś syrop na kaszel czy tabletki na grypę były tylko na receptę, a teraz ludzie sugerując się reklamami kupują tony lekarstw bez recepty i faszerują się chemią nie patrząc na skutki uboczne.
A co z tymi wszystkimi SUPLEMENTAMI diety?


Zgadzam się że to jest bardzo złe, ludzie faszerują się także środkami przeciwbólowymi które rozrzedzają krew i psują wątrobę / trzustkę.
Jednak weź pod uwagę że na środki homeopatyczne recepty także nie potrzeba a reklamowane są jako bardzo skuteczne np na przeziębienia - co jest kłamstwem bo klinicznych badań naukowych na to nie ma.

Anirysova napisał(a):Nie wiem czy wiecie, że od tego roku nie można pisać na opakowaniach ziół jakie mają działanie lecznicze, czyżby tego też nie można było udowodnić naukowo?


Na pewno się da ponieważ zioła, odwrotnie niż homeopatia, naturalnie zawierają związki chemiczne które mają określone działanie na organizm. Ciężko pewnie jest tylko określić dawki bo może być tego niej lub więcej w danym liściu. To jak tutaj jest nie wiem, nie interesowałem się tym tak dokładnie, muszę pogrzebać :)
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez Anirysova » 2013-06-03, 21:24

baranica napisał(a):Dalej nie ma wymagania aby te środki miały kliniczne badania skuteczności bądź badania skutków ubocznych.

Tak jak zacytowałam dotyczy to tylko bardzo niskich stężeń leków homeopatycznych weterynaryjnych.

baranica napisał(a):Jednak weź pod uwagę że na środki homeopatyczne recepty także nie potrzeba a reklamowane są jako bardzo skuteczne np na przeziębienia .


I tu się mylisz, bo na wiele homeopatyków (wyższe stężenia i kompozycje) trzeba mieć receptę (np. zastrzyki, które stosowaliśmy na hotspoty).

Na Coldrex też nie potrzeba recepty, ale ja osobiście wolałabym wziąć Oscillococcinum. ;-)

Jeśli chodzi o badania kliniczne, to były robione przy niektórych lekach homeopatycznych - kiedyś się tym interesowałam i o tym czytałam. Jak znajdę jakie, to podam link.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: NADZIĄŚLAK

Postprzez baranica » 2013-06-03, 22:24

Anirysova napisał(a):Jeśli chodzi o badania kliniczne, to były robione przy niektórych lekach homeopatycznych - kiedyś się tym interesowałam i o tym czytałam. Jak znajdę jakie, to podam link.


Ok, chętnie zobaczę bo ja takich niezależnych badań pokazujących skuteczność tych środków nie znalazłem.
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Re: o homeopatii

Postprzez baranica » 2013-06-03, 22:52

Jeszcze na szybko kilka linków:

STANOWISKO NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ:
http://www.awronka.nazwa.pl/txt/txthtml/homeopatia3.htm
Jak się komuś nie chce klikać:

"Stale narasta liczba dowodów oraz przekonanie środowisk naukowych w medycynie, że homeopatię należy zaliczać do nienaukowych metod tzw. medycyny alternatywnej, która proponuje stosowanie bezwartościowych produktów o niezweryfikowanym naukowo działaniu."
"Lekarz nie może posługiwać się metodami uznanymi przez naukę za szkodliwe, bezwartościowe lub niezweryfikowanymi naukowo. "

Bardzo ciekawe jest też stanowisko zespołu ekspertów Naczelnej Rady Lekarskiej poniżej.

Kilka artykułów pana prof. Andrzeja Gregosiewicza:
http://www.psychomanipulacja.pl/tem/homeopatia.htm
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,58/k,841

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(05)67177-2/fulltext
Podsumowano 220 badań (w tym 110 nad homeopatią) i konkluzja była taka że działa jak placebo.

PS:
Zespół Orzekający Komisji Etyki Reklamy, działającej przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, uznał reklamę Oscillococcinum, jednego z najpopularniejszych leków homeopatycznych za sprzeczną z Kodeksem Etyki Reklamy.
Uznano, że w reklamie zasugerowano, że ten lek skutecznie leczy grypę, na co nie ma wiarygodnych i niepodważalnych wyników badań.
Avatar użytkownika
baranica
 
Posty: 22
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-17, 00:04
psy: Roma z Cichej Górki

Następna strona

Powrót do - Homeopatia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości