Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Barbapapa » 2010-12-07, 11:51

supcio :mrgreen:
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Justek » 2012-07-18, 11:18

Czy ktoś am doświadczenie z hodowlą "Z Niedźwiedziej Gawry"?
Chodzi mi o to, czy nikt nie spotkał się z jakimiś nieprawidłowościami u szczeniaków DSPP?
Justek
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-17, 14:25

Re: Opinie o hodowli

Postprzez maryjan » 2012-07-19, 15:12

Justek, nasz Hans jest z tej hodowli i jak na razie nie ujawniły się u niego żadne nieprawidłowości (a ma już 3 lata). Jedyne do czego niektórzy się "czepiają" to jego drobna budowa - nie ma on takiego mocno samczego wyrazu (jest w miarę lekkiej budowy - waży ok. 50 kg, nie jest grubokościsty i nie ma mocno rozbudowanej głowy jak u niektórych szwajcarów wyglądających jak rotweilery). Jak dla mnie nie są to wady :)

A czemu masz wątpliwości co do szczeniaków z tej hodowli ? Chcesz od nich kupić psa ?
Avatar użytkownika
maryjan
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-10, 21:37
Lokalizacja: Niepołomice
psy: DSPP Hans

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Justek » 2012-07-19, 22:08

Wątpliwości absolutnie nie mam. Już niebawem zamieszka u nas nowy domownik (domowniczka) - zamieszczę zdjęcia jak tylko zrobię. Z doświadczenia innej rasy wiem, że czasami bardzo dobrze znane i rozpowszechnione hodowle mogą "lecieć" już tylko na opinii. Płaci się kilka razy więcej za szczeniaka tylko dlatego, że ma taki a nie inny przydomek a zaczynając tresurę psa okazuje się, że jego instynkty gdzieś się zagubił... Czytając na stronie ile to psy nie mają CACIBów, championów różnych krajów spodziewasz się super extra szczeniaków a okazuje się, że użytkowo są do niczego a i wady spotyka się nierzadko. Czytając stawki wystaw z góry wiadomo który pies wygra - tylko dlatego, że ma pewien przydomek. Wkurza to strasznie gdy widzi się psy z niewłaściwie rozbudowaną klatką, czy brakiem w uzębieniu zajmujące czołowe miejsca. Ale to zupełnie inny temat.
Stąd też moje pytanie. Ale z rozmowy telefonicznej myślę, że to uczciwa hodowla. Nie mogę się już doczekać małej rozrabiary... :radocha2:
Justek
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-17, 14:25

Re: Opinie o hodowli

Postprzez sasanka » 2013-06-13, 18:07

justek maryjan
witam serdecznie , czy możecie napisać coś więcej o pieskach z niedźwiedziej gawry bo ja też interesuje się tą hodowlą
sasanka
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-06-09, 12:44
Lokalizacja: lubuskie
psy: brak

Re: Opinie o hodowli

Postprzez bomba » 2013-07-18, 08:53

Wlasnie jestem na etapie poszukiwan pieska. Fajnie, ze ktos zlozyl taki temat, gdyz ja rowniez mam mnostwo watpliwosci, pomimo, ze odbylem wizyty w kilku hodowlach oraz w zwiazku kynologicznym. Powiedzcie mi prosze, bo sie pobubilem, psy moga miec szczeniaki do 8 lat-tak mi powiedziano w zwiazku, a jak to sie ma do hodowli, w ktorych sa szceniaczki? Bylem na kilku stronach internetowych hodowli i obejrzalem ogloszenia gdzie rodzicami zostaly psy, ktore juz skonczyly 8 lat. Mysle, o paru hodowlach, ale martwi mnie to, ze w jednej z nich mama ma prawie 9 lat, a w innej tata ma 11 lat. Doradzcie mi, ktora z tych hodowli wybrac? Co o nich sadzicie, czy mozna zaryzykowac?
http://alegratka.pl/ogloszenie/duzy-szw ... 1a78574865, http://alegratka.pl/ogloszenie/duzy-szw ... d900dc4f15
bomba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-18, 08:32

Re: Opinie o hodowli

Postprzez PaulinaIpsy » 2013-07-18, 16:40

hej,

ja bym z tej pierwszej hodowli szczeniaka nie kupiła , nie lubię hodowli ''masówek'' , drugiej nie znam ale wiem że reproduktor Bingo jest uznanym DSPP i sama miałam mieć szczeniaka po nim tylko z innej hodowli .

PS. Sadzę że jak teraz masz już wątpliwości i wnikliwie szukasz to szybko sobie sam wyrobisz zdanie o hodowlach ;-) Od siebie dodam że nic tak nie rozwiewa wątpliwości jak osobiste wizyty ;)
Avatar użytkownika
PaulinaIpsy
 
Posty: 42
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-13, 15:40
Lokalizacja: DE
psy: Honda(kundelek)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Gosia1812 » 2013-07-18, 17:06

Polecaną hodowlą jest Refugium Polonica. Obecnie jeden piesek jest wolny i szuka domku.

http://www.refugiumpolonica.eu/
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Szer-Ti » 2013-07-19, 10:11

Gosia1812 napisał(a):Polecaną hodowlą jest Refugium Polonica. Obecnie jeden piesek jest wolny i szuka domku.

http://www.refugiumpolonica.eu/


Szczenięta bardzo udane i dorodne - szczerze polecamy! :-D
Avatar użytkownika
Szer-Ti
 
Posty: 170
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-04, 20:42
Lokalizacja: Warszawa
psy: Asti & Brave (DSPP), Gloria (mix)
Hodowla: Koneser

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Justek » 2013-07-21, 10:46

Sasanka: Od bardzo doświadczonego i wiekowego sędziego kynologicznego wiem, że hodowla z Niedźwiedziej Gawry swojego czasu była jedną z najlepszych hodowli. Co prawda specjalizowała się w bernardynach i berneńczykach. Właściciela jakiś czas temu wyprowadzili się "na koniec świata". Z tego co wiem, większość szczeniąt wędruje za granicę. Ja kupiłam suczkę w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolona. Owszem, hodowla nie jest znana, nie ma super rozwiniętej strony internetowe,j przez co nie wiadomo jaki jest los szczeniąt. Moja suczka właśnie zdobyła Mł. Ch.Pl i przyszło jej to bardzo "leciutko". Oglądało ją kilka osób, którzy specjalizują się w hodowli i sędziowaniu molosów. Określili ją (całkowicie obiektywnie) jako bardzo dobrze i typowo zbudowaną sukę. Wielu hodowców określała ją jako bardzo, bardzo ładna. Były sytuacje, że osoby dawniej hodujące molosy z błyskiem w oku przystawały i autentycznie zachwyceni pytali z jakiej to hodowli. Podsumowując: mam super psa!!!!! Uwielbiam ją, nie musi robić nic, żeby poprawić mi humor.
Justek
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-17, 14:25

Re: Opinie o hodowli

Postprzez sasanka » 2013-07-21, 22:42

Justek- Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź i serdecznie pozdrawiam Panią i jej sunię.
sasanka
 
Posty: 6
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-06-09, 12:44
Lokalizacja: lubuskie
psy: brak

Re: Opinie o hodowli

Postprzez bomba » 2013-07-23, 08:38

dziekuje za sugestie, ale chcialbym suczke. W hodowli refugium jest piesek, zreszta nie jestem co do niej przekonany. Zanim do Was trafilem jezdzilem po kilku wystawach i zrobilem rozeznanie wsrod wlascicieli, co do tych hodowli-porazynianka, z chelmskiego grodu, ktore wkleilem jeszcze nic nie wiedzialem, dlatego chcialem znac Wasze opinie, ale skoro mowiecie, ze pierwsza z nich to masowka. A co macie przeciwko masowce? Ile tam jest tych psiakow?
bomba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-18, 08:32

Re: Opinie o hodowli

Postprzez marieanne » 2013-07-23, 18:09

bomba napisał(a): A co macie przeciwko masowce? Ile tam jest tych psiakow?

Zaznaczam, że odpowiadam ogólnie, nie na temat hodowli Porażynianka, której nie znam osobiście.
Masówka to nie jest hodowla, w której jest dużo psów (nie musi taka hodowla być masówką). Masówka to hodowla, w której jest miot za miotem w ciągu roku i idzie się na ilość, a nie jakość. Dlaczego to źle? Dla takiego przeciętnego właściciela psa, bez zapędów hodowlanych, głównie będzie rzecz w socjalizacji, charakterze itd, które mogą w takiej hodowli szwankować.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Piotr » 2013-07-31, 15:22

Witam.Równiez posiadam psa DSPP z hodowli porażynianka-i nie będę o niej pisał bo szkoda mojego czasu na to pseudo.Trafiłem tu przypadkiem,gdzyż poszukuję kompana dla mojego DSPP oraz Toska i chciałbym bostonka i tak z forum bostonów trafiłem tu.Jeśli ktoś chce psa od miłośników zwierząt i dobrze traktowanego bez przygód potem z chorobami i jeszcze większymi lękami psa to radzę "hodowlę "porażynianka omijac z daleka.Ja nie żałuję ,że mam z tamtąd psa a to tylko dlatego,że mógł trafić do jakiegoś idioty a porazynianka ma to gdzieś.Żal mi się stworka zrobiło i tak już kilka lat jesteśmy razem-i dobrze.Bo jak sobie pomyślę,ze ci "miłośnicy zwierząt" starsze,wyekspatowane suki swoje(różnych ras) pozbywają się i mają w d..pie czy pies trafi do pseudo czy też nie to mnie szlag trafia-najlepiej zbojkotować taką"hodowlę.A teraz-na poparcie tego co piszę-cytat z forum bostonlandia-fci-porażyn-ci ludzie z tej hodowli to mają polaczków za debili i ogłoszenia o sprzedaży suk-kilkuletnich-nie wysterylizowanych!!!!-zaczęli wystawiać na niemieckich portalach-"Tu jest treść tego ogłoszenia: Höchberg 1.600,- Zwei wunderschöne Boston Terrier
Hündinnen / FCI-Zucht Wegen familiären Veränderungen haben wir uns entschieden, unsere FCI Zucht aufzulösen und verkaufen deswegen unsere zwei wunderschöne Boston Terrier Zucht-Hündinnen. 1] Metka AL-KA-IR ; Mutter des Welt - Champions Salzburg 2012 Basmo Bostolandia; mittlere Gewichtklasse; FCI-Ahnentafel. Geb. 22.5.2008 .Preis 1600 € / METKA ist bereits reserviert2] Lizzy Canin Sauris ; Tochter des Int. Champions, Sieger des Klubschau Europas; FCI-Ahnentafel. geb. 30.1.2009 / Preis 1600 € / Lizzy ist bereits reserviert Beide Hündinnen gebären selbständig ohne den Kaiserschnitt, ziehen ihre wunderschönen Welpen sehr gut auf. Welpen aus unserer Zucht sowie die beiden Hündinnen können Sie auf unserer HP ansehen: http://www.bostolandia.plAuskunft in der deutschen Sprache erhalten Sie bei unseren Freunden: 0152 56 188 319"....Tak,tak-bostonlandia to nic innego jak porażynianka ale dla zmylenia pod inną nazwą.O sprzedaży 8 letniej akity i jej siostry to nawet nie wspomnę-dla dociekliwych polecam forum-dogomania.
Piotr
 
Posty: 2
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-31, 13:19
psy: DSPP,Tosa Inu

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Ella » 2013-08-10, 21:42

Piotrze,dobrze,że o tym piszesz.Takie trakowanie naszych "braci mniejszych" to po prostu skandal..
Niestety nie wszyscy hodowcy kochają psy <załamka>
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Opinie o hodowli

Postprzez bomba » 2013-08-12, 09:24

Wróciłem z przedłużonego za względu na pogodę urlopu i jestem bogatszy o wiedzę! Dziękuję Marieanne za wyjaśnienia oraz Piotrowi za informacje odnośnie hodowli Porażynianka. Mysle, że chyba dobrze wybrałem, bo sledziłem poczynania jednej z fajnych moim zdaniem hodowli i chyba zdecyduje sie na pieska u nich. Jak juz wczesniej wspomnialem dosc dlugo szukam odpowiedniej hodowli i mysle, ze zdecyduje sie na pieska z hodowli CaveatAktor gdzie krycia wedlug mnie sa dosc przemyslane. W tej hodowli hodowca wyleczyl psa z OCD i dopiero zdrowym juz psiakiem zdecydowal sie na miot. Bardzo mi sie podoba podejscie, bo hodowca nic nie ukrywa, pisze na stronie o swojej walce z choroba psa na OCD i odwaznie, ze go wycofa z hodowli, a dopiero okolo rok pozniej-jak juz pies wyzdrowial z OCD, to zdecydowal sie go uzyc do rozrodu. To dobrze o nim swiadczy,prawda? Mysle, ze to dobry wybor i moj pies przynajmniej nie zachoruje na OCD. Tylko nie wiem czemu inne psy maja wpisane przy badaniach OCD free-czy jakos tak, a ten pies nie ma nic, przeciez skoro wyzdrowial to chyba tez powinien miec taki wpis, czy sie myle?
bomba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-18, 08:32

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Cefreud » 2013-08-12, 11:01

Nie da sie wyzdrowieć z OCD...Można zaleczyć objawy ale wyleczyć się nie da...
A z tej hodowli znam fajnego psiaka- Santtu Joli Chivasowej. Jego charakter oczarował całą moja rodzinę :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez bomba » 2013-08-12, 11:09

Czy to jest przenoszone genetycznie? tak jak np dysplazja?
bomba
 
Posty: 11
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-07-18, 08:32

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Tequila85 » 2013-08-12, 21:12

Nasz Bentley jest z Caveat Actor :) polecamy :)!!!
Avatar użytkownika
Tequila85
 
Posty: 45
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-08, 20:54
psy: West Bentley Caveat Actor

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Cefreud » 2013-08-13, 08:03

bomba napisał(a):Czy to jest przenoszone genetycznie? tak jak np dysplazja?


tak
http://www.z-palacu-cesarza.j.com.pl/zd ... plazja.htm

http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=29550
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość