Opinie o hodowli

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Zuzanda » 2015-01-14, 19:04

Anirysova napisał(a):Każdy członek ZK, a tym bardziej hodowca powinien informować swój Oddział o posiadanych przez siebie psach, o ich sprzedaży, a także dacie ich śmierci.

Szkoda, że to nijak ma się z rzeczywistością . W oddziale warszawskim 3/4 reproduktorów to martwe dusze no i rodzynek :mrgreen: sorki rodzynka- moja Laponia <hahaha>
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Opinie o hodowli

Postprzez mamagu » 2015-01-15, 09:57

Cornelia - sprzedana!
A nie tak dawno kerovynn zapewniała nas, że „W czandorii wszystkie mają emeryturę -bo tam bardziej liczy się więź z psem niż kasa”.
Hmm…
Avatar użytkownika
mamagu
 
Posty: 282
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-20, 12:52
Lokalizacja: Zielona Góra
psy: DSPP BINGO (FRODO) 25.08.2012
Hodowla: CZANDORIA

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-01-15, 10:33

Taaaaaa wiez z psem to ja widzialam po swoim 4 miesiecznym szczonku.
A tak na logike : kto kupuje 5 letnia suczke po wielu ciazach? I dlaczego skoro zglasza sie do zwiazku dane nabywcow szczeniakow, to nie zglasza sie danych nabywcow doroslych psow? <mysli>
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Szam » 2015-01-15, 10:48

Ja nigdy nie zglaszalam do zwiazku zadnych danych nabywcow szczeniat.... skad ta informacja??
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-01-15, 11:00

Hmmmm- na posdstawie przypuszczenia tylko.
Bo jak dzwonilam pierwszy raz do zwiazku, to pani po podaniu nr tatuazu i nazwy psa , wiedziala juz z kim rozmawia. Teraz jak dzwonilam w sprawie Cornelii to tez mi chciano sprawdzic nowego wlasciciela ale nie byl podany. Wiec wywnioskowalam ze sie podaje takie dane, skoro babka chciala je sprawdzic <mysli>

I jeszcze sobie mysle ze wielka szkoda Szam, jezeli podawanie danych nabywcow nie jest obowiazkowe :-(.
Bo co w sytuacji, kiedy ktos ma chorego psa i chce dotrzec do rodzenstwa, a hodowca nie chce wspolpracowac?
Ostatnio edytowano 2015-01-15, 11:02 przez 2kreski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ali209 » 2015-01-15, 20:44

ruszam opinie o hodowlach dalej- dzwoniłam dziś do związku w sprawie hodowli i mojego pisma o tym jak wyglądało odbieranie szczeniaka i jego kondycja. Mam czekać na zebranie Zarządu i zwrotną odpowiedź co się będzie działo dalej.
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-01-15, 21:33

No to pewnie moje tez w koncu rozpatrza na tym samym posiedzeniu.


Z tego miejsca chce tez zapytac kto jeszcze ( poza mna i ali209) z niezadowolonych posiadaczy psow z Czandorii, zlozyl skarge do ZK?

Z mojego punktu widzenia, pisanie o zaniedbaniach Czandorii poza efektem terapeutycznym ;-) ( nie mowcie ze to nieprawda), powinno przedewszystkim odniesc skutek w postaci ostrzezenia potencjalnych nabywcow ( osobiscie niezwykle zaluje, ze tych wszystkich negatywow nie bylo zanim sama kupilam tam suke, bo pewnie moja dec. byla by inna), ale również, a może przede wszystkim zwrócenie uwagi związku, na to co się tam faktycznie dzieje.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez ali209 » 2015-01-16, 12:22

mam takie samo spostrzeżenie- może kiedyś było w Czandorii inaczej, ale teraz uważam, że ktoś powinien sprawdzić jak naprawdę są odchowywane szczeniaki...
ja dostałam nauczkę - pomimo czytania info na temat wybierania hodowli itd popełniłam błąd
Drugiego szwajcarka wybiorę już inaczej...
Avatar użytkownika
ali209
 
Posty: 56
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-06, 12:53
psy: Bruno
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Aga-2 » 2015-01-17, 15:20

2kreski napisał(a):Hmmmm- na posdstawie przypuszczenia tylko.
Bo jak dzwonilam pierwszy raz do zwiazku, to pani po podaniu nr tatuazu i nazwy psa , wiedziala juz z kim rozmawia.

A Ty należysz do tego samego oddziału, czy innego? Jeśli należysz do innego, to czy masz swojego psa zgłoszonego/zarejestrowanego w swoim oddziale?

2kreski napisał(a):I jeszcze sobie mysle ze wielka szkoda Szam, jezeli podawanie danych nabywcow nie jest obowiazkowe :-(.
Bo co w sytuacji, kiedy ktos ma chorego psa i chce dotrzec do rodzenstwa, a hodowca nie chce wspolpracowac?

Procedury są takie, że jeśli sprzedane szczenię jedzie za granicę z przeznaczeniem do hodowli, to hodowca stara się o rodowód eksportowy dla niego i w takim przypadku do ZK trafiają dane nabywcy w momencie sprzedaży. W przypadku, kiedy szczenię zostaje w Polsce, nowy właściciel otrzymuje oryginał metryki i ZK otrzyma jego dane tylko w przypadku, kiedy szczenię zostanie zarejestrowane.

Odnosząc się do całej dyskusji, to każdy ma swoje racje. Ja uważam, że nabywcy szczeniąt, którzy kupują szczenię w hodowli zarejestrowanej w ZK powinni się spodziewać iż za godziwą cenę otrzymują "produkt" najlepszej jakości. Specjalnie użyłam tu słowa "produkt", bo teraz chcę tych samych nabywców uświadomić ( ;) ), że żywe zwierze nie jest jednak typowym produktem. Hodowla to nie jest manufaktura, gdzie z konkretnych części składowych produkuje się gotowy przedmiot. U nas tymi częściami, podzespołami, czy wręcz półproduktami są żywe zwierzęta, rodzice miotu. Nie da się tych zwierząt przeskanować genetycznie. To, że one same nie są chore, że ich przodkowie i rodzeństwo nie są chore, nie daje gwarancji, że same nie przenoszą jednak pewnych predyspozycji do chorób.
Hodowla to nie tylko wiedza i dobra wola, ale przede wszystkim kwestia szczęścia :]
Przez to "szczęście" rozumiem w tym przypadku fakt, gdy uda nam się "zapanować" nad naturą i wypuścić miot zdrowy fizycznie i psychicznie, a do tego jeszcze piękny eksterierowo.
Co do nabywców, to bardzo często się im wydaje, że pojawienie się choroby u ich szczenięcia, czy dorastającego psa, jest winą hodowcy. Nie jest!
Ale co innego wina, a co innego odpowiedzialność.
Przykre, jeśli hodowca nie potrafi pomóc nabywcy w razie pojawienia się problemu. Tym gorzej, jeśli nie chce z nim w ogóle rozmawiać.
Sama przez to przechodziłam i sama dostałam niezłą reprymendę tutaj, na forum, kiedy tą sprawę opisałam ;)

Opinie na temat hodowli zawsze będą różne: i dobre i złe. Tak być powinno, bo nikt nie jest idealny. Ani hodowca, ani nabywca. Dla dobra hodowli chodzi o to, żeby tych dobrych opinii była przeważająca większość :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Anna i Marcin » 2015-01-22, 13:23

Uff..po dłuzszej nieobecnosci na portalu widzimy że rozwinął sie wątek do którego i my musimy dorzucic swoje 3 grosze i wyrazic żal ze nie było tych głosów na wiosnę 2014 kiedy szukalismy psa.
Naszego Bohuna odebralismy z Czandorii na początku sierpnia i był najbardziej okazałym szczeniakiem z miotu majowego ( tego co i Coco 2 kresek).Nie kupowalismy nigdy psa z hodowli (wczesniej mielismy psa ze schroniska).Nie mielismy żadnego porównania tak więc przyjecie nas na podwórku (bronienie dostepu do domu) oraz pospiech zeby zabrac psa jak najszybciej bo zaraz przyjadą nastepni kupcy nie wzbudziły az tak duzego zaniepokojenia zeby zrezygnować z zakupu.Wczesniej czytalismy forum i naprawdę nie było specjalnie negatywnych głosów na temat tej hodowli.
Bohun zostął odebrany w dobrym momencie i nie miał zadnych problemów z socjalizacja,apetytem,rozwojem itd. nie stwierdzilismy też zadnych uchybien w szczepieniach i odrobaczeniu.
Chowany jest w domu z ogrodem, nie biegał i skakał specjalnie aktywnie, karmiony do grudnia był zgodnie z zaleceniami hodowcy czyli nieszczęsny Royal....Na początku grudnia zaczął lekko utykać na prawą łapę ,wizyta u ortopedy prześwietlenie i rozpoznanie nieznaczne OCD w prawym barku do obserwacji przez miesiąc z suplementacja nastepnie kontrola i decyzja co do operacji.
W tej chwili jestesmy po obustronnej artroskopij przeprowadzonej na SGGW w Warszawie która jak wszystko na to wskazuje pozwoli normalnie funkcjonować Bohunowi. Pies ma 8 miesiecy ,42 kilogramy i ok. 66 wzrostu więc raczej nie jest mały i pod tym wzgledem rozwija sie prawidłowo, sierść tez wygląda lepiej od odstawienia Royala i przejsciu na Brita i inną suplementację.
Z opinii dwóch wetów ortopedów oraz naszego szperania po necie wynika jasno że OCD jest wynikiem genetyki i zywienia młodych psów...Na oba te czynniki w naszym przypadku miał decydujacy wpływ hodowca...Ot i cała opinia o tej " hodowli" ...Ostrzegamy
Avatar użytkownika
Anna i Marcin
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-18, 10:02
Lokalizacja: Łomianki
psy: Duzy Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-01-22, 14:06

<beczy>
Kolejny pies z Czandorii, ktory musial byc operowany :sciana:
Modle sie zeby nas to nie spotkalo, bo nie wiem jak ogarne...
Coco byla znacznie dluzej w tych warunkach ( a dostawca karmy, jak jeszcze zamawialismy Royala, sie wygadal, ze psy nie byly karmione RC puppy, tylko tanszym juniorem..
Zreszta moja byla tak zarobaczona, ze i tak praktycznie nie jadla, wiec twierdzenie o zaleznosci pomiedzy zywieniem a dysplazja przyprawiaja mnie o dreszcze.

Przykro mi z powodu waszego Bohuna <załamka>
Jak on sie teraz czuje?

I tez zaluje, ze nikt nie pokusil sie o napisanie negatywnych opinii wczesniej, choc zauwazali sytuacje. Aczkolwiek, kiedy przypomne sobie ile osob naskoczylo na mnie na tym forum, po wyrazeniu opinii przezemnie, to troche sie nie dziwie...
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Anna i Marcin » 2015-01-22, 14:33

Nie jestesmy specjalistami ale wydaje się ze jest dobrze (młody organizm no i operacja laparoskopowa jest mało inwazyjna).Pierwszego dnia piszczał i trzeba go było nosić do ogródka (42 kilo) ale po kilku dniach trzeba mocno pilnować żeby nie był zbyt aktywny ;-) Liczymy że wszystko się dobrze skończy (przy dbaniu o właściwą wagę i niewielką aktywność) i poniesione przez nas nakłady pozwolą mu w miarę normalnie funkcjonować. Przy takim zabiegu jak u nas trzeba sie liczyc z kwotą ok 3,5 /4 tys (operacja,wczesniejsze przeswietlenia w znieczuleniu i wizyty)
Avatar użytkownika
Anna i Marcin
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-18, 10:02
Lokalizacja: Łomianki
psy: Duzy Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez 2kreski » 2015-01-22, 14:40

Kwota troche powalajacja. Ktos kiedys napidal, ze zazwyczaj taniej jest kupic nowego szwajcara niz leczyc starego ;-)
No ale to tylko taki abstrakcyjny smiech przez lzy.
Cisze sie ze chociaz wszystko jest u was na dobrej drodze.
Duzo zdrowia zyczymy!
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Shogun&Kama » 2015-01-22, 16:03

2kreski napisał(a):I tez zaluje, ze nikt nie pokusil sie o napisanie negatywnych opinii wczesniej, choc zauwazali sytuacje.

Ja też żałuje, że nie napisałam o swoich wątpliwościach 2,5 roku temu, po odebraniu szczeniaka z Czandorii, choć podejrzewam, że toczyłabym wojnę sama. Już wcześniej pisałam o tym, ale powtórzę - kiedy tu zaglądałam po odebraniu już psiaka, dalej pojawiały się nowe posty od szczęśliwych nabywców, w których opisywali jak to hodowca z troską opowiadał jak małymi się opiekować, czym karmić itp i jakie to wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie, więc stwierdziłam, że będę siedzieć cicho, bo możliwe, że na sytuację którą zastaliśmy w hodowli miała wpływ śmierć Ofelii aż pojawiły się nowe osoby które miały takie same wrażenia jak ja :roll:
No cóż, przepraszam <bezrady2>
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2015-01-23, 09:26

Ja też,przed zakupem Emili sprawdzałam opinie i nie natknęłam się na ani jedną negatywną!Z zakupu Emili jestem zadowolona,jak na razie nie mamy z nią żadnych problemów zdrowotnych,wszystko jest ok dlatego,kiedy 2kreski napisała jak wyglądała sprawa z Coco byłam w ciężkim szoku <wow> Kiedy napisałam jak było w moim przypadku odniosłam wrażenie,że niektóre osoby mi nie wierzą a wręcz uważały,że jestem jakąś osobą podstawioną przez hodowczynie <wow> Natychmiast poprosiły o zdjęcia Emili(co uczyniłam),żeby się upewnić,że naprawdę mam Emile <tak> Ogólnie odniosłam wrażenie,że jestem niemile widziana na forum dlatego staram się rzadko zabierać głos :-(
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez marieanne » 2015-01-23, 10:54

aneczka2014 napisał(a): Natychmiast poprosiły o zdjęcia Emili(co uczyniłam),żeby się upewnić,że naprawdę mam Emile <tak>

Usmialam sie setnie. Serio tak myślisz, ze to taki był powód próśb o zdjęcia? Jeśli tak, to wybacz, ale chyba jesteś trochę przewrazliwiona.
Dosłownie w każdym wątku powitalnym pojawia się prośbą o zdjęcia.. Ale masz racje, to po to żeby ustalić, czy ktoś faktycznie danego psa ma. Nie ma to nic wspólnego z tym, ze większość z nas lubi popatrzeć na zdjęcia szczeniakow.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2015-01-23, 11:01

Wiesz w zaistniałej sytuacji tak właśnie myślałam bo tak zostałam odebrana przez większość osób na forum :-(
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: Opinie o hodowli

Postprzez baksak » 2015-01-23, 13:20

aneczka2014 to, że Ty odniosłaś takie wrażenie (co do zdjęć i tego że jesteś niemile widziana), to nie znaczy, że takie były intencje piszących <tak> .
Popatrz na wpisy w wątku Przedstawiamy się. Tam prawie zawsze pojawiają się dwie sprawy: z jakiej hodowli jest pies + prośba o zdjęcia <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Opinie o hodowli

Postprzez Anna i Marcin » 2015-01-23, 15:01

Prośba żeby wpisy o odczuciach i zdjęciach zamieszczać w odpowiednich wątkach i nie rozmywac tematu czyli opinii o hodowlach.Ważne ze pojawiły się zróżnicowane głosy bo to pozwoli innym wyrobić sobie własną opinię oraz uniknąć problemów.
Avatar użytkownika
Anna i Marcin
 
Posty: 12
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-09-18, 10:02
Lokalizacja: Łomianki
psy: Duzy Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Opinie o hodowli

Postprzez aneczka2014 » 2015-01-23, 15:02

baksak-wiem-masz racje,może przez całą tą sytuacje źle to wszystko zinterpretowałam wtedy :-D
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości