pieskie życie

Wszystko na temat hodowli Dużych Szwajcarów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-07-28, 17:15

Witajcie , ma ktoś psiaka z tej hodowli lub słyszał coś o niej ??? Hodowla z okolic Poznania <pies>
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-07-29, 13:58

To pseudo :(

Naprawdę nie kupisz szwajcara za 1800 zł.
A z ciekawości, wiesz może po jakich rodzicach są te szczeniaki.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-07-29, 21:54

matka Dalia , hodowla Borchachalnia , ojciec to Zachar z Czandorii . Czandoria to dosyc znana hodowla , przewija się na forum . :(
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-07-30, 00:48

ANDY9 napisał(a):matka Dalia , hodowla Borchachalnia , ojciec to Zachar z Czandorii . Czandoria to dosyc znana hodowla , przewija się na forum . :(

Tak, zauwaz jednak w jakich kontekstach sie przewija...
To nie jest z reszta pierwszy pies sprzedany przez nich do pseudohodowli na rozmnazanie , ech :(
Naprawde dobrze sie zastanow przed wyborem szczeniaka- na tym sie nie da zaoszczedzic i wierz mi wiem co mowie, niestety :(
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-07-30, 07:30

2kreski, dziękuję .
Wiem, że kupno szczeniaka to poważna sprawa, że wybór hodowli jeszcze ważniejszy . Nie znam się na tym , przyznaję <mysli> ale miałem już pieska z domowej hodowli po świetnych rodzicach z tytułami i okazał się tak chory, że po dwóch miesiącach odszedł :-( Pomyślałem, że może taki mniej wypieszczony piesek będzie zdrowszy !!! Wiem, wiem to błędne założenie.
Dużo jest rad pojeździj po hodowlach , pooglądaj szczeniaki , zastanów się i wybierz dobrze ! Tylko, że okazuje się w praktyce, że rezerwacje szczeniąt są od pierwszych niemal godzin zycia maluchów, to po co mam jechać jak już są porezerwowane :( Tylko szczeniaki z dużych hodowli są na okrągło do wyboru do koloru , ciągle się ogłaszaja , a takie masówki dobre też nie są . Co robić, co robić !!! <mysli> <mysli> <mysli>
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez Barbel » 2016-07-30, 08:08

Poczekać, pies to nie auto ani telewizor. Co nagle to po diable.
Ale jak to - szczeniak zmarł w wieku 4 miesięcy???? Coś bliżej???? Na co zmarł?
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: pieskie życie

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2016-07-30, 09:54

a może poszukaj za granicą?? niestety ale zauważyłam, że w czechach u dużych bardziej dbają o zdrówko robią więcej badań, dodatkowo mają bonitacje a nawet niektóre kluby robią badania dna na rodzicielstwo, więc masz pewność po jakich rodzicach jest dany pies, u nas to jeszcze różnie bywa... my mamy psiórka z czech, wiadomo nikt gwarancji zdrowia ci nie da, bo niek nie jest stanie, ale zawsze większa szansa.
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: pieskie życie

Postprzez allam3 » 2016-07-30, 13:44

2kreski napisał(a):To nie jest z reszta pierwszy pies sprzedany przez nich do pseudohodowli na rozmnazanie , ech :(


Mam rozumieć, że masz dowód, iż hodowcy z Czandorii świadomie sprzedają psy do pseudo "na rozmnażanie"?
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-07-30, 17:50

Barbel,
wiem, że kupno psa to nie kupno tv, tylko, że czekam ponad rok.Najpierw znalazłem Hodowlę( wydawała się i może jest ) w porządku ale szczeniak zmarł( miał dysplazję nerek ) , Od tamtego czasu szukam i rozglądam się i coraz bardziej głupieję , gdzie kupić, z jakiej hodowli .
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-07-30, 17:53

Daria + Chila i Luna napisał(a):a może poszukaj za granicą?? niestety ale zauważyłam, że w czechach u dużych bardziej dbają o zdrówko robią więcej badań, dodatkowo mają bonitacje a nawet niektóre kluby robią badania dna na rodzicielstwo, więc masz pewność po jakich rodzicach jest dany pies, u nas to jeszcze różnie bywa... my mamy psiórka z czech, wiadomo nikt gwarancji zdrowia ci nie da, bo niek nie jest stanie, ale zawsze większa szansa.

A może jakieś namiary na czeską hodowlę ???
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez Barbel » 2016-07-30, 21:26

Strona czeskiego klubu, gdzie sa ogłaszane wszystkie mioty
http://www.kssp.cz/Chov/Menu/Nabidka-stenat.aspx
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-07-31, 16:59

allam3 napisał(a):
2kreski napisał(a):To nie jest z reszta pierwszy pies sprzedany przez nich do pseudohodowli na rozmnazanie , ech :(


Mam rozumieć, że masz dowód, iż hodowcy z Czandorii świadomie sprzedają psy do pseudo "na rozmnażanie"?
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-07-31, 16:59

allam3 napisał(a):
2kreski napisał(a):To nie jest z reszta pierwszy pies sprzedany przez nich do pseudohodowli na rozmnazanie , ech :(


Mam rozumieć, że masz dowód, iż hodowcy z Czandorii świadomie sprzedają psy do pseudo "na rozmnażanie"?



Nigdzie co prawda nie napisałam, że świadomie , aczkolwiek....
Wiem, że to nie pierwsze pseudo z psami od nich. Te o których wiem, znajdują się w tym samym województwie, ba - jedna tylko kilka km oddalona od Czandori. Zdaje mi się, że przy zachowaniu minimum staranności. .... a z resztą wnioski, niech każdy wyciągnie sobie sam.

A i żeby nie było, nie wyszukiwałam maniakalnie tych informacji . Przez rok szukałam odpowiedniego szczeniaka dla siebie, więc szukając info i przeglądając ogłoszenia, natykałam się i na tego typu informacje.
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez allam3 » 2016-08-02, 15:40

Większość pseudo chwali się, że "po rodzicach z rodowodem..."
Ale Ty z pewnością uważasz, że inni to nie wiedzieli, ale akurat ta hodowla...
Miałaś pecha, fakt (chyba). Jednakże Twoja Coco nie jest jedynym psem z Czandorii, nawet tutaj na forum.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-08-02, 16:43

allam3 napisał(a):Większość pseudo chwali się, że "po rodzicach z rodowodem..."
Ale Ty z pewnością uważasz, że inni to nie wiedzieli, ale akurat ta hodowla...
Miałaś pecha, fakt (chyba). Jednakże Twoja Coco nie jest jedynym psem z Czandorii, nawet tutaj na forum.


Hmmm ale o co Ci chodzi?
Gdzieś napisałam nieprawdę? Nie rozumiem.

Acha, i bardzo proszę, nie pisz po raz kolejny, co JA uważam.

A z ciekawostek, to w pseudo, rozmnazających DSPP , powtarzają się w większości przypadków te same przydomki rodziców rodowodowych, a przydomków innych hodowli, tam np nie znajdziesz. Dziwne nie?
Dodatkowo w wielu hodowlach zkwp, będziesz mieć paragraf w umowie, o zakazie rozmnażania poza zkwp. No ale to trzeba trochę chcieć.
Naprawdę nie róbmy wody z mózgu przyszłym kupującym!
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez allam3 » 2016-08-02, 18:43

2kreski napisał(a):Naprawdę nie róbmy wody z mózgu przyszłym kupującym!

Właśnie, dokładnie o to mi chodzi.

Robisz regularną nagonkę na hodowlę. A ja mam psa z tej hodowli, i nie tylko ja. Mam wspaniałego, mądrego psa, który skończył 6 lat i ani razu nie chorował. Poza "mankamentem" z sierścią nie mam się do czego przyczepić, a i ta sierść nie bardzo mi przeszkadza. I nie pasuje mi, żeby ktoś później powiedział: "A to Twój pies jest z TEJ hodowli?"
Nie wiem, czy kolejnego psa kupiłabym w Czandorii. Jeżeli będą po linii Bohuna to najprawdopodobniej tak, bo takie mnie się podobają, krępe. Nie podobają mi się te smukłe, co to przyszła na nie moda.
Byłam w Czandorii, warunki widziałam, nikt mi psa nie wciskał, debilem nie jestem, kupiłam co chciałam. Więc przestań robić ludziom wodę z mózgu, bo Ty jesteś niezadowolona ze swojego psa.
allam3
 
Posty: 344
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:20

Re: pieskie życie

Postprzez 2kreski » 2016-08-02, 20:23

allam3 napisał(a):
2kreski napisał(a):Naprawdę nie róbmy wody z mózgu przyszłym kupującym!

Właśnie, dokładnie o to mi chodzi.

Robisz regularną nagonkę na hodowlę. A ja mam psa z tej hodowli, i nie tylko ja. Mam wspaniałego, mądrego psa, który skończył 6 lat i ani razu nie chorował. Poza "mankamentem" z sierścią nie mam się do czego przyczepić, a i ta sierść nie bardzo mi przeszkadza. I nie pasuje mi, żeby ktoś później powiedział: "A to Twój pies jest z TEJ hodowli?"
Nie wiem, czy kolejnego psa kupiłabym w Czandorii. Jeżeli będą po linii Bohuna to najprawdopodobniej tak, bo takie mnie się podobają, krępe. Nie podobają mi się te smukłe, co to przyszła na nie moda.
Byłam w Czandorii, warunki widziałam, nikt mi psa nie wciskał, debilem nie jestem, kupiłam co chciałam. Więc przestań robić ludziom wodę z mózgu, bo Ty jesteś niezadowolona ze swojego psa.



Ty masz takie doświadczenie, ja parę lat później, mam zgoła inne i nie zamierzam go przemilczeć tylko dlatego , żeby ktoś nie powiedział, że masz psa z tej hodowli. No wybacz.
Mam córkę Bohuna ( tak ma w metryce)- 37 kg, 58 cm wzrostu - nie jest moim wymarzonym " typem" szwajcara. Ale to nie ma nic do rzeczy w tym wątku!
Ktoś pytał, ja odpowiedziałam. Zauważ, że o faktach, a że ktoś uzna , że mam psa z "tej" hodowli.... a co mnie to obchodzi?!


Jałowa, do niczego nie prowadząca dyskusja.

Odpowiedziałam pytającemu i tyle w tym temacie odemnie.
Pozrawiam :)
Avatar użytkownika
2kreski
 
Posty: 696
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-01, 10:59
psy: DSPP Coco, DSPP Kvant

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-08-06, 13:53

Właśnie z takich mniej więcej powodów mam dylemat żeby dobrze zakupic psa . Nie jest sztuką zapłacić za psa 3500- 4000 zł tylko zastanawiam się czy jest sens skoro gwarancji zdrowia ani wyglądu dorosłego psa nikt nie da . <mysli> Psy z np. Czandorii nie przypuszczam żeby były tanie, a też zdania sa podzielone .
Mój sąsiad posiada hodowlę psów , zarejestrowaną , dba o psiaki , w odpowiednim czasie szczepi i odrobacza itd ale na wystawy nie jeździ . Jest to mała hmmm trudno nazwać hodowla ( jedna suczka - miot raz do roku ) Czy to znaczy, że jest pseudo-hodowcą ???? Sprzedaje zazwyczaj taniej niż te bardziej znane hodowle ale czy to znaczy , że jego psy są gorsze ??? Ma kontakt z nowymi rodzinami i wszystkie pieski z miotów maja się świetnie :)
Im więcej czytam na temat hodowli tym bardziej głupieję !!! <szok> <szok> <szok>
:?: :?: :?:
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Re: pieskie życie

Postprzez Cefreud » 2016-08-06, 14:27

gdzie zarejestrowaną? Bo jak w ZKwP to na wystawy jeździć musiał ( minimum 3 razy)...Samo szczepienie i odrobaczenie wystarczy być może u świnek morskich. Większość ras psów ma jakieś " rasowe przypadłości" więc normalny hodowca stara się w miarę możliwości badać swoje psy ( testy, prześwietlenia itp) a nie tylko odrobaczać i szczepić. Dobór partnera dla psa/suki też prosty nie jest. Trzeba prześledzić rodowody aby uniknąć pokrewieństwa, aby sprawdzić jak rozwijało się rodzeństwo, kuzyni, dziadkowie itp. Ile lat żyli i na co zmarli. Nie jestem zwolennikiem hodowli kojcowych ale chyba wolała bym psa z profesjonalnej hodowli kojcowej niż hodowli " domowej"prowadzonej bez pojecia. Oczywiście najlepszy złoty środek ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: pieskie życie

Postprzez ANDY9 » 2016-08-06, 16:59

no właśnie , złoty środek !!!! jak go znaleźć ?
ANDY9
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-07-23, 16:57

Następna strona

Powrót do Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron