psy pasterskie - ankieta

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

psy pasterskie - ankieta

Postprzez klaudia982 » 2014-02-23, 16:08

Witam. Piszę pracę magisterską na temat psów pasterskich. Będę bardzo wdzięczna jeśli poświęcą Państwo chwilkę i wypełnią poniższą ankietę. Państwa odpowiedzi na pewno okażą się bardzo pomocne. Dziękuję

https://docs.google.com/forms/d/1AIFDnw ... E/viewform
Z poważaniem
Klaudia Krysztofowicz

Studentka UP Poznań
klaudia982
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-23, 16:06
psy: 2

Re: psy pas

Postprzez baksak » 2014-02-23, 19:21

To co piszę poniżej nie wynika z czepiactwa ani złośliwości - to taka gratisowa porada metodologiczna, jeśli byś tę ankietę chciała traktować poważnie. Bo jeśli promotor to widział i nic nie mówił to najwyraźniej się obija... ;> Albo mu to nie przeszkadza ;>

Jeśli w ankiecie można zaznaczyć posiadanie więcej niż jednego psa i jednocześnie można zaznaczyć tylko jedną płeć to wyniki będą zafałszowane.
Już nie mówiąc o tym, gdyby ktoś posiadał dwa psy pasterskie różnych ras, np. DSPP i BPP.
W przypadku większej ilości psów (a tu na forum to nic nadzwyczajnego) to już w ogóle kicha, bo wtedy odpowiedzi będą dotyczyły tylko jednego psa, a reszta się w odpowiedziach nie pojawi. A to szkoda, bo większa grupa badana = obraz bliższy rzeczywistości. No mniej więcej... ;)
Pytanie o "wysoki instynkt psa stróżującego" bez jednoznacznego wyjaśnienia odpowiadającemu o co chodzi wymaga założenia, że odpowiadający jakimś cudem będzie miał to samo na myśli co pytający.
Pytanie "Czy Pana/Pani pies brał udział w pokazach psów pasterskich?" powinno mieć dodatek "pokazach pracy", bo inaczej odpowiadający może mieć na myśli np. pokazy frisbee czy coś takiego.
Podobnie w pytaniu: "Czy Pana/Pani pies odznacza się dobrym zdrowiem?" określenie dobre zdrowie jest niejednoznaczne - chyba, że bada się opinie ten temat, a nie rzeczywisty stan zdrowia. Żeby to pytanie dawało prawdziwe odpowiedzi powinno mieć jasne wskaźniki, np. ilość wizyt u weterynarza nie powodowanych koniecznością wykonywania szczepień i odrobaczeń. Można też na przykład zapytać o konieczność podawania leków zapisanych przez weterynarza przez dłużej niż X dni.
No i tak dalej... <bezrady2>

Pozdrawiam :]
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: psy pas

Postprzez klaudia982 » 2014-02-23, 21:33

Nie skupiam się tylko na tej ankiecie. Ona jest tak jakby dodatkowa. Ciekawi mnie doświadczenie nie tylko hodowców ale i właścicieli psów. Każdy boryka się z różnymi problemami dotyczącymi wychowania psów. Analizowaliśmy problem ilości psów. Ustaliliśmy, że najłatwiej będzie założyć, że właściciel wypełnia ankietę skupiając się na jednym psie. Odnośnie stanu zdrowia, miałam właśnie na myśli ogólną opinię na ten temat. Co do pytania o pokazy psów pasterskich wprowadzę zmiany. Dziękuję bardzo za sugestię :)
klaudia982
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-23, 16:06
psy: 2

Re: psy pas

Postprzez marieanne » 2014-02-23, 21:52

Szczerze? Wypełniłam.
Ale w trakcie wypełniania mialam poczucie strasznej bezsensowności tej ankiety. Niestety zgadzam się z baksak - nie wiem, jaki promotor to przepuscił i nie wiem jakie wnioski masz zamiar z niej wyciągać, ale nie wygląda to dobrze :(
Podstawowe komendy? A co to znaczy? Tylko "do nogi" czy może np. również "siad, waruj, daj łapę"?
Ech :( tyle dobrze, że krótka - gdyby byłą dłuższa nie traciłabym na nią czasu.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: psy pas

Postprzez aurorabea » 2014-02-23, 21:53

Jako osoba, która ankietą wypełniła, również pozwolę sobie dodać moje 3 grosze :)

Faktycznie, pytaniem dla mnie najmniej konkretnym było to, o zdrowie - Baksak już bardzo dobrze to opisała :) dodatkowo, uważam, że ważną kwestią (zarówno w tym pytaniu jak i tym o choroby genetyczne) jest wiek psa. Wiadomo, że wiele rzeczy ma tendencję do ujawniania się w konkretnym wieku u psa, tak samo jak młode psy zazwyczaj odznaczają się mniejszymi problemami zdrowotnymi. Delikatnie czepiłabym się również pytania o charakter psa, gdyż podane tam opcje nie są rozłączne, tzn pies może być zarówno przyjazny jak i stanowczy jednocześnie. Naturalnie, właściciele prawdopodobnie najchętniej napisaliby epopeję na temat charakteru swego psa (przynajmniej ja się delikatnie oburzyłam, że mogę zaznaczyć tylko jedną opcję :D) ale pomijając ten fakt, z powodu jednokrotności wyboru, traci Pani informacje (możnaby się nawet pokusić o korelacje danych cech charakteru wśród psów pasterskich)

To tyle :) ogólnie gratuluję ciekawego wyboru tematu pracy i życze powodzenia :)
Avatar użytkownika
aurorabea
 
Posty: 107
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-08-05, 14:20
Lokalizacja: Bolechowice k. Krakowa
psy: berneński pies pasterski

Re: psy pas

Postprzez baksak » 2014-02-23, 23:45

Taaa..., no to jednak pozdrowienia dla promotora ;>
Pewno ma już swoje lata, bo zapał dydaktyczny podobno gdzieś po dziesięciu latach ulatuje ;)
Albo po setnym magistrancie z "Już starożytni Grecy..." we wstępie ;>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: psy pas

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-02-24, 08:34

ja mam rozne rasy i zabrakło mi tej opcji wiec skupiłam sie na moim owczarku anatolijskim, niestety zabrakło mi w pytaniach np o charakter mozliwosci zaznaczenia kilku odpowiedzi ale wypelniłam
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: psy pas

Postprzez klaudia982 » 2014-02-24, 11:44

Przykro mi, że ankieta nie spełnia Państwa wymogów. Wiadomo opierałam się na opinii mojego Promotora. Widocznie zbyt zbagatelizował sprawę, gdyż w ankiecie dla hodowców wszystkie problemy o których mówicie są rozwiązane. Nie rozumiem dlaczego stwierdził, że ankieta przedstawiona dla właścicieli jest mniej ważna. Mimo wszystko dziękuję za przekazanie problemów i przede wszystkim za wypełnienie ankiety. Analizując wyniki będę miała na uwadze Wasze sugestie :)
klaudia982
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-23, 16:06
psy: 2

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez klaudia982 » 2014-02-24, 12:19

Czy rozwiązaniem problemu z więcej niż jedną rasą mogłoby być ponowne wypełnienie ankiety? Musiałabym stworzyć dodatkową opcję, aby wpisać np swoje imię. Co o tym sądzicie? Proszę o wyrozumiałość. Pierwszy raz coś takiego robię, chcę się dostosować do Waszych wskazówek, uważam, że są trafne. Robić coś byle jak nie ma sensu.
klaudia982
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-23, 16:06
psy: 2

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez jbeata » 2014-02-24, 14:29

<okok> :-)
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez klaudia982 » 2014-02-24, 16:35

Dokonałam poprawek
https://docs.google.com/forms/d/1AIFDnw ... E/viewform
Jeśli nadal chcielibyście wpisać swoje psy w pierwszym polu wystarczy, że wpiszecie województwo, rasę oraz swój wiek. Nie powinnam mieć problemów z odszukaniem wcześniejszych odpowiedzi. Dziękuję i przepraszam:)
klaudia982
 
Posty: 5
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-23, 16:06
psy: 2

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez beta68 » 2014-02-24, 17:36

Ja też wypełniłam ankietę i miałam problem z wyborem. Wasze sugestie są ok, ale było tam coś takiego- ile pies spedza sam w domu, a gdy on mieszka na podwórku to co?
A tak to fajną masz prace mag.Powodzenia!
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: psy pas

Postprzez baksak » 2014-02-25, 11:11

klaudia982 napisał(a):Przykro mi, że ankieta nie spełnia Państwa wymogów (...)

To są wymogi prowadzenia badań naukowych: trafność, rzetelność, powtarzalność, etc. Teoretycznie pisanie pracy magisterskiej służy zapoznaniu się z tymże. ;)

klaudia982 napisał(a):(...) Widocznie zbyt zbagatelizował sprawę (...) Nie rozumiem dlaczego (...)

Bo płacą od obronionego magistranta, a nie od jakości pracy magisterskiej ;> Co najwyżej śmigną tylko on-line czy nie ma plagiatów, bo wtedy promotor dostanie ewentualnie ochrzan ;> I policzą pozycje w bibliografii... ;>

No i nie ma za co przepraszać, my przecież chcemy pomóc <tak>
A ty po prostu na żywo zrobiłaś sobie coś co zawsze trzeba robić przy kwestionariuszach czyli badanie pilotażowe: wtedy właśnie wychodzą niedociągnięcia samego kwestionariusza. Tylko, że trzeba ją robić właśnie na części próby, bo inni czytający takich rzeczy na ogół nie wychwycą <okok>
Świetny pomysł z tym dopiskiem żeby wypełnić dwa razy jeśli jest więcej psów <brawo> I ze zmianą na wielokrotny wybór przy cechach psa i agresji. Fajny dopisek o podstawowych poleceniach: wypełniający wie o co chodzi <tak> <brawo>
Chociaż zmiana treści kwestionariusza w trakcie badań teoretycznie dyskwalifikuje badanie. Ale nie bądźmy drobiazgowi - w końcu nie testujesz leków, więc wspominam o tym tylko dla porządku ;)

Jednak mimo wszystko jeśli będziesz chciała poddawać uzyskane dane jekiejś obróbce statystycznej wykraczającej poza banały to ci wyjdą kocopoły. Ale to nawet lepiej: w dyskusji wyników napiszesz standardowe "ze względu na niejednoznaczne wyniki kwestia wymaga dalszych badań z uwzględnieniem..., bla, bla, bla...".
Życzymy wielu owocnych cytatów z promotora i recenzenta ;>

A sam promotor ( <blee> ), cóż, można mu kupić pod choinkę coś o metodologii badań społecznych i o etyce wykładowcy uczelni wyższej... ]:->
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2014-02-25, 12:28

JA TAK TYLKO SPRECYZUJE, W ANKIECIE JESLI CHODZI O PIELEGNACJE ZAZNACZYŁAM OPCJE TA NAJMNIEJ CZASU TO TAK NA BERNENCZYKI, CO DO ANATOLIANA-KANGALA, TO COZ PIELEGNACJA KĄPIEL RAZ NA 2-3 LATA, W OKRESIE LINIENIA RAZ MOZE OD NIECHCENIA PRZELECE SZCZOTKĄ, GENERALNIE PIELEGNACJA OGRANICZA SIE DO ZEBÓW I USZU

PS SORRY ZA CAPSA NIE ZAUWAŻYŁAM NA SZYBKIEGO PISAŁAM
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez Layla » 2014-02-25, 15:10

Pisz dziewczyno pisz i tak tego nikt nie będzie czytał:-). Jako student ekonometrii ( to taka dziedzina statystyki i prognozowania w ekonomii ) usłyszałem od mojego promotora - Panie Jarku, Pan tą pracę napisze, wydrukuje a te wszystkie statystyki to se można w ..... wsadzić bo i tak tego nikt nie będzie czytał :-) Ot taka teraźniejsza edukacyja ;-) :mlotek:
Avatar użytkownika
Layla
 
Posty: 60
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-12-14, 22:58
psy: Layla z Cichej Górki

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez baksak » 2014-02-25, 15:45

Layla napisał(a):Pisz dziewczyno pisz i tak tego nikt nie będzie czytał:-). (...)

Co nie znaczy, że należy produkować kaszanę i jeszcze się pod nią podpisać ;>
Zresztą myślę, że akurat do czytania tej pracy to by się na forum paru chętnych znalazło <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez gadacz » 2014-03-02, 11:15

Cześć Wam!
Od dziś nowy użytkownik Waszego/naszego forum :-) :-) :-)
gadacz
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-02, 10:47

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez iwona_k1 » 2014-03-02, 16:31

A poza tym,to ,że ktoś nie jest hodowcą nie oznacza,ze ma tylko 1 psa :-D
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: psy pasterskie - ankieta

Postprzez KubaBuba » 2014-03-17, 16:25

Ankieta wypełniona a czy poznamy jej wyniki?
KubaBuba
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-16, 18:05


Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron