Lenka wita:)

Jeżeli dopiero dołączyliście do grona Użytkowników naszego Forum zapraszamy do krótkiej autoprezentacji.

Moderatorzy: saganka2, Barbel

Re: Lenka wita:)

Postprzez Lenka » 2009-10-17, 00:39

Lenka w schronie czekała na nas:) Przeszukałam neta, jak mogłam i nigdzie nie znalazłam nawet wzmianki, aby ktoś jej szukał.
Jeden z moich synków stwierdził, że 9.9. to fajna data, więc coś mnie tknęło i pojechaliśmy do schroniska po psiaka...a ona na nas czekała:))
sunia jest bardzo lękliwa, ale do pytań i próśb o pomoc jeszcze wrócę...
Dziękuję wszystkim za powitanie i pomoc ;-) w umieszczeniu zdjęć również.
Avatar użytkownika
Lenka
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-15, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lenka wita:)

Postprzez iwona_k1 » 2009-10-17, 00:49

Ależ cudeńko z tej Lenki;jest urocza-dobrze,że jest już u Was bezpieczna :mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Lenka wita:)

Postprzez santa » 2009-10-17, 10:57

Witamy Lenke :-)
mysle ze z entlebuchera moze miec calkiem sporo, ma nawet biala koncowke na ogonku... :->
koniecznie zalozcie jej galerie :-)
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Lenka wita:)

Postprzez kerovynn » 2009-10-17, 11:17

Witamy serdecznie - Lenka prześliczna i ma fajne bystre spojrzenie. Wygląda całkiem jak mały entliczek. Dzięki, że ją zabraliście ze schronu - będzie miała ciepły i przyjazny dom zamiast zimnego, betonowego kojca.
Prosimy więcej fotek i opowieści :-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Lenka wita:)

Postprzez Kasia » 2009-10-17, 11:26

Witamy! Lenka śliczna, dobrze,że znalazła u Was dom ;-)
Kasia
 
Posty: 535
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-01, 17:28
Lokalizacja: Wrocław
psy: Oliver i Rita [*]

Re: Lenka wita:)

Postprzez Lenka » 2009-10-17, 21:51

Jeszcze nie ogarnęłam całego forum, a najbardziej przeraża mnie zamieszczanie zdjęć. Pewnie to przyczyna tego, że zwlekam z założeniem galerii, ale obiecuję poprawę ;-)
Lenka to nasz pierwszy psiak i stąd moje rozterki, nie chciałabym jej skrzywić :-|
Czytając informacje w necie i książki jakie zdążyłam zakupić, wiem, że kochać nie wystarczy :-(
Lenka jest bardzo mądra i już w pierwszym tygodniu z nami nauczyła się komed: siad, daj łapę, przynieś (choć nadal zdarza się, że rozkojarzona gdzieś umknę z zabawką :-D ), później nauczyła się leżeć i skakać na hasło: hop.
Już w drugim tygodniu sierść zrobiła jej się błyszcząca, ale za to musiała przejść terapię antybiotykową, bo miała problemy żołądkowe. Później lekkie problemy z uszkami, ale daliśmy radę i jest OK.
Jednak martwi mnie, bo mam wrażenie, że jest dosyć lękliwa, często przyjmuje taką pozycję, jakby się bała, a na pewno od pobytu z nami nikt jej nie bije i nie karze :!: :?: (tu: poniżej przykładowe 2 zdjęcia). Poza tym niepokoi mnie jej reakcja na inne psiaki, zawsze Lenka jest przy ziemi (bez względu na wielkośc i wiek zwierzaka, 1 zdjęcie mam i też zamieszczam link3). Zawsze jakby poddawała się innym i prosiła: tylko nie rób mi krzywdy. Możę ja to źle interpretuję?? Podajcie proszę może jakieś przypuszczenia, wskazówki, a będę wdzięczna :mrgreen:
Jeżeli te info powinny się znaleźć w innym miejscu forum, to z góry przepraszam za zamieszanie i proszę o wskazanie prawidłowego miejsca.
http://img24.imageshack.us/img24/8879/p1040110o.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/5654/p1040104g.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/8540/p1040075u.jpg
(i niestety jeszcze tylko linki :lol: )
Avatar użytkownika
Lenka
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-15, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lenka wita:)

Postprzez asia78 » 2009-10-17, 22:13

Witajcie!
Nie martwcie się, mała po prostu wie jak nie pakować sie w kłopoty. Jak moja Amanda była w tym wieku to przed każdym obcym psem kładła sie na ziemie i na dodatek sikała. To jest oznaka uległości. Teraz dorosła i jest suką dominantką.
Jeżeli chodzi o zachowania lękowe, to Entle są niestety często lękliwe, ale dobrą socjalizacją można dużo nadrobić. Okres szczenięcy jest najlepszy, żeby zapoznać psa z nowymi sytuacjami, obcymi ludźmi itp.
Polecam wam zakup jakiejś książki o wychowywaniu szczeniąt.
I pamiętajcie, żeby nie pocieszać jej jak się boi, bo to utrwala lęk.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: Lenka wita:)

Postprzez santa » 2009-10-17, 22:13

zeby zdjecie bylo widoczne wystarczy kliknac w taki kwadracik nad okienkiem posta Img a pojawi sie cos takiego -[img]tu_trzeba_wstawic_link[/img] - i miedzy te dwie ramki trzeba wstawic link.


Jezeli chodzi o jej bojazliwosc. Przede wszytskim socjalizcja - poznawanie jak najwiekszej liczby nowych osob, psow, miejsc, dziwnych rzeczy. Nagradzanie, zachecanie do nowych wyzwan. Szczenieta bywaja bardzo rozne - jedne odwazne, ciekawskie i wszedzie ich pelno, inne sa troszke wycofane, ostrozne, bojazliwe. Sa szczenieta ktore na widok psa wskakuja mu na kark i sa takie ktore beda ulegle. Psy tak jak ludzie - kazdy z nich ma inny charakter. W dodatku Lenka pochodzi ze schroniska, nie wiadomo wiec jacy byli jej rodzicie, jak sie zachowywali i czego ona sama tam doswiadczyla. Jest bardzo mlodziutka wiec jeszcze wiele rzeczy trzeba jej pokazac, trzeba ja nauczyc ze swiat nie jest taki straszny.

a co do tej pozy w ktorej wyglada jakby sie bala... hmm to powiem ci ze entle chyba maja w sobie cos takiego bo santa czasem skuli uszy, zrobi takie smutne biedne oczka jakby niewiadomo co sie z nia dzialo ;-)
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Lenka wita:)

Postprzez dakota0508 » 2009-10-17, 22:25

Nic podobnego...moja Entle jest kawał baby. Jeden owczarek jej podskakiwał. podgryzał. Pozwalała do czasu. jak warkneła za kark do ziemi, fukneła i już wszystko było jasne . Bawiły się dalej ale owczarek już jej nie podgryzał. Jedyne czekgo się obawia to nadepnąć mniejszego psa. Raz jak nadepneła to tamten z piskiem uciekał a ta go goniła by chciała zobaczyc dlaczego tamten wyje i chciała pomóc. Nie wiedziała że on przed nia ucieka :) i tak się by ganiały do dziś :) Opiekuńczość ma straszną. Nie wolno przy niej dzieci bić, siebie poklepywac bo się denerwuje i albo sczeka i rozdziela albo lapie cokolwiek i tarmosi w nerwach, tak jak by chciała pokazać co nam zrobi jak nie przestaniemy :)
Ale, ale ...kłamczucha jestem! Boi się deski do prasowania i suszarki do prania :roll:
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Lenka wita:)

Postprzez DolceVita » 2009-10-17, 22:25

witamy,ślicznota, macie wielkie serducha!!!
DolceVita
Moderator
 
Posty: 902
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-10, 10:55
Lokalizacja: Tarnów
psy: Demi (DolceVita Stróż Zagrody) (*),Mia i Figa

Re: Lenka wita:)

Postprzez dakota0508 » 2009-10-17, 22:27

a co do Lenki...poproś obce osoby jak się witają z nią niech ją głaszcza, ale nie na silę , rodzina niech ma dobry zapach na rękachnp.kiełbasa. Niech jej daja małe kawałki. Nie róbcie gwałtownych ruchów i chałasu. Sa specjalne wtyczki w kontakt z zapachem przyjaznym i uspokojajacym dla psów ( miałam taki dla kotów adoptowanych po pobiciach i skatowanych...POMAGAŁY)
Dużo dobroci , cierpliwości ale nie na siłę.Niech sama wychodzi z tego kokonu emocjonalnego. Nie za duzo się nia interesowac, samam niech przychodzi.
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Lenka wita:)

Postprzez dakota0508 » 2009-10-17, 22:37

nazwa zapachu to chyba Smell well
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Re: Lenka wita:)

Postprzez marcinek » 2009-10-17, 22:44

Witam . Właściwie wszystko co najważniejsze odnośnie socjalizacji już zostało napisane. Pozdrawiam i życze , aby wam się zdrowo howała
Ostatnio edytowano 2009-10-17, 22:45 przez marcinek, łącznie edytowano 1 raz
marcinek
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-08, 12:01

Re: Lenka wita:)

Postprzez santa » 2009-10-17, 22:45

tak, do niczego jej nie zmuszajcie bo to bedzie mialo odwrotny skutek. jedyne co mozecie zrobic to goraco i entuzjastycznie zachecac. jezeli jednak nie wykaze inicjatywy, a wrecz zacznie sie wycofywac to trzeba odpuscic i poczekac na kolejna okazje.


Wiekszosc entlebucherow o ktorych slyszalam, czytalam, rozmawialam z wlascicielami - zachowuje dystans w stosunku do obcych ludzi. I nie wynika to chyba ze zlej socjalizacji bo np. moja suka jako szczenie lgnela do kazdego czlowieka a my jej tego kontaktu nie zabranialismy. Teraz wobec obcych zachowuje dystans, czasem ich obszczeka a czasem podejdzie do kogos i da sie poglaskac wedlug zupelnie nieznanego mi klucza.
Nieufnosc traktuje sie jako cechce wpisana we wzorzec. Trzeba jednak odroznic nieufnosc od bojazliwosci w stosunku do calego swiata ktora zdecydowanie wystepowac nie powinna, a niestety zdarza sie wsrod tej rasy.
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Lenka wita:)

Postprzez Lenka » 2009-10-17, 23:10

Wielkie dzięki wszystkim, uczuję się spokojniejsza:)
Nie wszystko napisałam, bo Lenka w stosunku do ludzi jest bardzo ufna, do każdej osoby podbiega z radością machając radośnie ogonkiem :lol: Na dziecięce głosy, czy tow domu, czy na spacerze reaguje, nasłuchuje i obserwuje, chyba sprawdza czy to jej domownicy (mam dwóch 10-letnich synów :-D )
Jak już wspominałam to nasz pierwszy psiaczek (wcześniej tylko kotkę dachowca mieliśmy, no mąż jako dzieciak miał psiaka), ale ja i dzieciaki bardzo chcieliśmy pieska już od kilku lat. Dopiero w tym roku zgodziłam się na sunię, bo chłopcy byli zbyt młodzi (kotkę męczyli na maksa :-| ). Pewnie brak doświadczenia z wychowywaniem psów trochę mnie przewrażliwia, ale myślę, że to lepsze niż lekceważenie :-D
I tak, zatem pozę Lenki już rozumiem, bo mi wytłumaczyliście i Wielkie Dzieki za to :!:
Niekiedy jak Lenka zrobi siku w domu, to taką pozę łapie...jakby przepraszała :lol:
Z psami też rozumiem, ze młoda jest i jeszcze się odnajdzie w towarzystwie psów, a spotkań jej nie szczędzimy ;-)
Za instrukcję zamieszczania zdjęć również bardzo dziękuję;) Dakotko, najpóźniej jutro galeria powinna się znaleźć na forum, dam znać. (ten szczegół, który mnie blokował, to: ODPOWIEDZ :lol: - na potwierdzenie jedna fotka z Lenką przy papu)
Obrazek

I jeszcze raz buziaki lizaki :-P dla wszystkich :mrgreen: po Waszych odpowiedziach spokojniej zasnę :!:
Avatar użytkownika
Lenka
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-15, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lenka wita:)

Postprzez santa » 2009-10-17, 23:23

w takim razie dobrej nocy i czekamy na galerie :mrgreen:

ps. to niesamowite w ciagu zaledwie kilku dni przybyly nam 3 entliki :mrgreen:
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Lenka wita:)

Postprzez Lenka » 2009-10-17, 23:28

Dzięki Santa:)

w sumie to ja nie wiem, czy Lenka to Entlik, ale mam nadzieję, że w dużej części TAK.
Lenka jest raczej drobna, więc pewnie jakaś mieszanka, może z pinczera jakiegoś :mrgreen:
Dobrej nocy :-) ja idę działać w galerii Lenki:*
Avatar użytkownika
Lenka
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-15, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lenka wita:)

Postprzez Lenka » 2009-10-18, 00:26

Galeria zamieszczona:))
viewtopic.php?f=28&t=4147&view=unread#unread

jeszcze jedno pytanko mi się nasunęło: czy te krótkie wąsy to norma?? na moje to albo ktoś je obciął, albo jak wet mi sugerował, że mogły się skruszyć z braku witamin.

qrcze jeszcze jedno :-> Lenka kącik prawego oka ma czarny (nie wiem jak to opisać, ale może na zdjęciach będzie widać - ostatnie jak puduchę tarmosi :-) )
Avatar użytkownika
Lenka
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-15, 23:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lenka wita:)

Postprzez santa » 2009-10-25, 23:41

jezeli chodzi o wasiki to niestety nie wiem, ale obserwujcie, powinny urosnac. a co do oczka to przyjzalam sie i santa ma dokladnie to samo - na poczatku myslalam ze to jakas choroba, ale wet mi uswiadomil ze ma po prostu ta powieke wybarwioną na czarno a z drugiego oczka jest biala.

widac to na tym zdjeciu

Obrazek
santa
 
Posty: 843
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-03-28, 21:47

Re: Lenka wita:)

Postprzez dakota0508 » 2009-10-26, 10:18

co do wąsów to czasem tak bywa, ktos mógł je obciąć, ona mogla gdzieś mordkę wsadzić i je jej ciachnelo czy przypalilo, albo tak jak mówi vet..brak witamin i sa kruche. Daj jej, od cazsu do czasu ,do karmy witamine A+E,
Avatar użytkownika
dakota0508
 
Posty: 206
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-17, 17:56
Lokalizacja: Kalisz, Łodź
psy: DAKOTA i KASTOR oba DSPP,

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawiamy się!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości