Dyskusja na temat zasadnosci i zasad tworzenia katalogu

Moderator: Anirysova

Postprzez bea » 2008-04-19, 16:06

Przerwalam bo balam sie ze mnie znowu wyrzuci jako 14 latke chcochlik portalowy.Posatwa jaka zaprezentowales swiadczy dobitnie o tym,ze nie ma mowy o tworzeniu takiego klimatu.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2008-04-19, 16:28

Drodzy Państwo, wiem że temat emocjonujący, ale sprawea jest poważna i ddobrze by było zostawić na boku osobiste urazy. To niczemu nie służy, a tylko zaszkodzi dyskusji która teraz szybko zmierza do zablokowania tematu. Proponuję każdemu kubeł zimnej wody lub spacerek z pieskiem - ochłonąć, przemyśleć i wrócić z pomysłami.

Mnie samą paluszki swędzą ale niestety moja mała "Krwawa Mary" nie daje mi dzisiaj żyć. Spróbuję wieczorem.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 16:30

teraz napisalam odpowiedz Tobie Karolino,ale mnie znowu wyrzuciło :-/ .Ben postawil teze ,ze moze istniec zwiazek miedzy niewydolnoscia nerek Koji a inna suka,bo mialy jakis wspolnych przodków.Wg.mnie to nieprofesjonalne dzialnie,szczegolnie gdy robi to doswiadczony hodowca.Do postawienia tezy o zaleznosci genetycznej,konieczne sa konkretne dane(wybacz sam fakt posiadania wspolnych przodkow jest znikoma wiadomoscia na podstawie ktorej nie mozan wysnuc zadnych wniosków)Gdyby Ben w offie zapytal czy ma ktos konkretne dane dotyczace przyczyn zgony tych,a tych psów,sprawdzil wiarygodnosc zródla,poszukal co mowia badania na temat przenoszenia danej cechy w genetyce i dopiero wysnul wnioski i nawet podal jej pod rozwazania innym byloby ok.Inaczej to szerzenie dezinormacji.A własnie z dezinformacja walcze na tym froum.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 16:37

Druga rzecz.piszesz,ze TY podasz prawdziwe dane do katalogu,a co zrobia hodowcy masz w nosie.No wiesz ,wybacz karolino,ale jezeli hodowcy nie podadzą prawdziwych danych,albo tzw."oleja" temat jako niepowazny wartosc tego katalogu spadnie do..... DEZINFORMACJI.Tupanie nózką i mówienie wlasnie,ze beda to rzetelne informacje ,bo ja tak chce itp graniczy z naiwnoscia.Ja zapraszam do rozwazań co zrobic,żeby działanie mialo prawdziwa wartosc a nie bylo dezinformujaca sztuka dla sztuki spotyka sie z czym widac powyzej i nie ma co dalej tego komentować.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez bea » 2008-04-19, 16:46

I trzecia sprawa Karolino-nigdzie nie napisalam,ze na forum nie bylo ŻADNYCH udanych akcji ,mysle,ze w kilku sama brałam udział mniej lub bradziej czynny.To ewidentnie wielkie dobro.To o czym piszę to zwiekszenie skutecznosci działań poprzez ich własciwa organizacje.skupienie sie na rzeczach kardynalnych jakimi wg.mnie sa Powłanie Fundacji i praca nad Programem Zdrowia Rasy,sukces bowiem tych dwóch zadecyduje o sukcesie kolejnej inicjatywy jakim jest stworzenie Katalogu.Dlaczego ,napisalm wcześniej.Jest mi niebywale przykro,ze gdy dziele sie swoim dosiadczeniem w zamian otrzymuje obelzywe dla mnie jako hodowcy wypowiedzi,Na pewno zastanowie,sie,czy chce sie jeszcze na takie kwiatki narażać.Ps.Alicjo sprawa jest bardzo powazna i tak ja wlasnie chciałam potraktowac.Zdobyłaś sie na prawdziwy heroizm i mnie osobiscie zalezy by Twoje poswiecenie nie poszlo na marne.,ale bylo cegielka w budowaniu gmachu rzetelnej wiedzy.Tak by kazda smierć naszych psów byla przyczynkiem do prawdziwej wiedzy i w miare mozliowsci uchronila jakies kolejne istnienie.Niestety do tego potrzebne sa bardzo przemyślane działania i uwzględnienie wielu aspektów sprawy,ignorowanie ich......jest błędem
Ostatnio edytowano 2008-04-19, 16:54 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Zuzanda » 2008-04-19, 16:48

Tu nie ma co rozważać ,snuć domysły czy spekulować .
Jeszcze nigdy te "nocnePolakow rozmowy" do niczego nie doprowadzil;y
Trzeba działać i już. Potrzebne sa konkrety.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-19, 16:49

Podpisuje sie pod Zuza. Bedzie gotowy schemat katalogu, zostanie przedstawiona wersja, co dalej. Juz niebawem.
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Apcik » 2008-04-19, 16:55

widze,ze niektórym niepodoba sie własnie to,ze wszystko bedzie pokazane czarno na białym,czyli np.ze w hodowli X ilośc psów odchodzacych na nowotwory to jest np.60%

może własnie ta informacja zmusi troszkę hodowców aby ten wskaźnik obniżyć :?:może będa oni bardziej sprawdzać pochodzenie swoich psów... aby reputacja ich hodowli nie spadła.. :?: :?:
Takie moje przemyślenie... jeżeli błędne to przepraszam :-|
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez bea » 2008-04-19, 16:56

No ja jestem z innej szkoly .Najpierw dziesiec razy pomysl jak przepłynac rzekę nim rzucisz sie w jej nurt.Mnie chodzi ,by przepłynąc rzekę,a nie sie utopić,to kazdy potrafi ;-)Ps.Apcik jestem za wiedza informacja tyle ,ze prawdziwa...i chodzi tylko o sposób jak ja uzyskac.Dodam,ze w mojej hodowli na nowotwór odeszla tylko pierwsza sunia,wiec uwagi Pawla sugerujace dziwne rzeczy,ktorych niby mam sie obawiac sa wielce obrazliwe dla mnie,niepowazne i podwazajace zaufanie do pawla jako osoby ,ktora mialaby zawiadywac danymi.i tyle.
Ostatnio edytowano 2008-04-19, 17:02 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez MartaD » 2008-04-19, 17:02

A dla mnie najważniejsze jest to, że ktoś do tej rzeki chce w ogóle wejść :-D
Z jakim skutkiem...to się okaże.
Nawet jak się utopi :-P , to najważniejsze, że są takie inicjatywy. A może akurat ten katalog okaże się "strzałem w dziesiątkę"....nie dowiemy się póki nie powstanie :-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez bea » 2008-04-19, 17:04

A jak sie utopi to sie też dowiemy,zmarnujemy czyjes wysilki,co tam mówi sie trudno.... ,wybacz MartaD,ale po cos dostalismy rozum.Nie moze byc wazne tylko to,ze cos tam powstanie uda sie fajnie ,nie uda narobi zamieszania,kogos skrzywdzi.,co tam kogo to obchodzi,fajnie,ze sie cos dzieje.A gdzie odpowiedzialnosc za to co sie robi.Koniec mam dosyc , wychodze .Widze,ze tu niechodzi o powazne sprawy tylko o jaks zabawe,cóz ja jestem na to za stara.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez MartaD » 2008-04-19, 17:09

Jeśli dobrze zrozumiałam dane w katalogu będą umieszczać właściciele psów a nie jakieś przypadkowe osoby.
W jaki więc sposób ma on kogoś skrzywdzić :?: Ja naprawdę tego nie rozumiem.
Dlaczego każdy pomysł jest uznawany za krzywdzący, niewygodny.....
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez bea » 2008-04-19, 17:16

Marta ,a moze bys przeczytala kochana wczesniejsze wypowiedzi,to zrozumiesz.Jak jedna osoba poda nieprawdziwe dane ,a druga prwadziwe trzecia pól na pól i powiedzmy,ze w kazdej z tych hodowli padl pies na niewydolnosc nerwk,to co?Kto bedzietzw"frajerem"ten ktory podal prawdziwe dane.Nie wiem czy to naprawde prosba na wyrost by czytac calosc a nie wyrywkowo.Troszke trudu sobie zadalam stracilam kilka godzin na walke z chochlikiem hforumowym nieustanie wyrzucajacym mnie z wypowidzi,wiec bardzo prosze,przeczytaj calość,co :-> tam masz wszytsko napisane co jak i dlaczego?I przepraszam gdzie ty masz,ze kazdy pomysl jest krzywdzacy,itp ja chce by pomysl byl skuteczny w tym problem.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Gość » 2008-04-19, 17:19

Lubię prowadzić dyskusje z ludźmi którzy nie czytają ze zrozumieniem tego co mówię/piszę... A więc:
bea napisał(a):Spróbuje jeszcze raz,choc ciagle system dzila dziwnie i wywala moje odpowiedzi.

Znaczy się - sesja Ci wygasa. Jeżeli ktoś pisze powoli na klawiaturze to powinien najpierw napisać sobie w jakimś edytorze tekstu.
bea napisał(a):Pytasz pawle naiwnie dlaczego nie nalezy przerywac czyjejs wypowiedzi

Tutaj widać, że nie doczytałaś dokładnie (albo nie chcesz dokładnie przeczytać tego co napisałem). A więc cytat:
Tak się może naiwnie spytam, bo chyba jednak nie rozumiem zasady pisemnej wypowiedzi.... jak można komuś przerwać w trakcie takiego odpowiadania :?: :-)

W razie jakby ktoś jeszcze nie zrozumiał o co się pytam.... Pytam się jak można kogoś zmusić do przerwania swojej wypowiedzi, skoro jest to wypowiedź pisemna a nie ustna, więc nie można komuś wejść w słowo.... Chyba, że ktoś sam przerywa swoje wypowiedzi....
bea napisał(a):Po drugie napisalam,ze nie mampretensji do dziewczyn ,ktore mi przerywaly,choc znacznie wydłuzylo to moja wypowiedz,przez koniecznosc im odpowiadania,a wypowiedz uczynilo mniej spójna i zrozumiała.ale rozumiem.....emocje.

Tutaj ponownie odsyłam do edytora tekstu. Napiszesz raz całość i będzie po problemie. Dodatkowo - w trakcie pisania nikt nie karze czytać odpowiedzi i od razu na nie odpowiadać.... A więc - nikt nikomu nie przerywa, bo nikt nie ma możliwości. Chyba, że wszyscy mamy przestać pisać posty, aby przypadkiem komuś nie przerwać...
bea napisał(a):Twoja wypowiedz zas traktuje jako wyraz od dawna nieukrywanej niechęci do mojej osoby.W porzadku nie musisz mnie lubic,ale postaraj sie czytac uwaznie to co piszę.

I vice versa
bea napisał(a):A napisalam ,ze tworcy katalogu musza zadac sobie pare pytań.Twoja odpowiedz,ze bedziesz zbieral tylko rzetelne ,prawdziwe dane jest wyrazem kompletnego braku refleksji nad tym co zapisalam.Jak zamierzasz sprawdzać ,ze ktos napisal prawde ,za pomoca różdżki.

Schemat pobierania danych oraz inne technikalia będą uzgadniane z twórcami katalogu (przede wszystkim ludzie zbierający i uaktualniający dane). Ja stworzę tylko i wyłącznie silnik, który będzie zasilał cały katalog (kod w php i bazę danych). Nie mamy obowiązku nikogo informować w jaki sposób i jakie dane będą zbierane. W razie błędów będzie możliwość ich zgłoszenia. Poza tym.... czemu z góry zakładasz, że wszyscy będą kłamać :?:
bea napisał(a):Twoja sugestia,[...] jest paskudana nieprawdziwa i obrazliwa.Po takiej wypowiedzi Twojej wielkiego twórcy katalogu,powazni hodowcy 100 razy sie zastanowia nim beda Ci chcieli podac jakiekolwiek dane,nie mówiac o ich prawdziwosci.!!!!swoim zachowaniem obrazujesz tylko problem ,ktory przedstawiłam.Do zbierania danych potrzebny jest klimat zaufania ,to moznaby osiagnąc przez program dla zdrowia

Tutaj się zgodzę - do zbierania danych potrzebne są zaufane osoby. Dlatego tak jak pisałem - jest zamknięte grono które będzie tworzyło katalog. Swoją drogą to nie hodowcy będą tam umieszczać dane.

W żadnym miejscu nie zaatakowałem Twojej hodowli, jeżeli tak to odebrałaś to jest mi przykro. Po prostu nie rozumiem jak można nie popierać samego pomysłu katalogu. Jeżeli znasz sposób na to jak go udoskonalić to napisz, a nie zniechęcaj wszystkich do współtworzenia i odwiedzania.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2008-04-19, 17:21

bea napisał(a):A jak sie utopi to sie też dowiemy,zmarnujemy czyjes wysilki,co tam mówi sie trudno.... ,wybacz MartaD,ale po cos dostalismy rozum.Nie moze byc wazne tylko to,ze cos tam powstanie uda sie fajnie ,nie uda narobi zamieszania,kogos skrzywdzi.,co tam kogo to obchodzi,fajnie,ze sie cos dzieje.A gdzie odpowiedzialnosc za to co sie robi.Koniec mam dosyc , wychodze .Widze,ze tu niechodzi o powazne sprawy tylko o jaks zabawe,cóz ja jestem na to za stara.


Beatko, nie myli sie tylko ten co nic nie robi.

Ben absolutnie nie wysnuł tezy że rzekomo wspólni przodkowie dwóch psów są "nosicielami" niewydolności nerek, tylko zwrócił nam uwagę że taki związek może istnieć i należałoby oba przypadki poddać głębszej analizie. Nie znalazłam w jego wypowiedzi informacji że jest tego pewien. Bez genetyczxnycxh badań porównawczych niczego nie można być pewnym.

"Mam nastepujące przemyślenia jeżeli chodzi o przypadek Koi. ........... Może to tylko wróżenie z fusów, a może coś w tym jest."

a poza tym bez porównywania konkretnych psów do niczego nie dojdziemy, bo będzie to tylko gdybanie na podwalinach obaw że urazi sie jakiuegoś hodowcę.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 17:38

Alicjo,ale wszystko w porzadku tylko w innej kolejnosci,jezeli Ben mial podejrzenia to najpirw powinien je sprawdzic jak juz pisalm ,a dopiero o nich pisac.Alu wiesz dobrze jak czesto dochodzi do dezinformacji i jak łatwo jej ulec.Tu trzeba byc bardzo uwaznym.Od Bena ,którego bardzo szanuje,mam zdecydowanie wieksze wymagania niz od kogos niedoswiadczonego.jezeli chcemy dojsc prawdy to trzeba to robic jak najbardziej dokladnie i rozwaznie,bo tylko wtedy mozemy mówic o konkretnej wiedzy, rzetelnej wiedzy ktora jako jedyna moze byc nam pomocna.Hodowce nie obrazi prawda,natomiast insynuacje,teorie wziete z nieba wypowiadane nieodpowiedzialnie tak,a z tym na forum niestety spotykamy sie nagminnie.Mi chodzi by dojsc do prawdziwej wiedzy.A teraz Pawle,gdybys przeczytal moje wypwoiedzi dokładnie wiedzialbys o tym ,bo pisalm o tym razy kilka wtym temacie ,ze _POPIERAM STWORZENIE RZETELNEGO KATALOGU-slatego uwazam,ze taki moze powstac tylko w wyniku uruchomienia pkT 1 Fundacji 2 Programu zdrowia Rasy.Dlaczego ?napisalam tez conajmniej kilka razy.Moja wypowiedz tutaj mialabyc jedynie refleksja nad tym jak sprawic by Katalog ten był zbiorem wiadomosci rzetelnych,bo tylko takie moga byc pomocne.Prawde mówiac wyglada na to,ze mi jednej zalezy tylko na tym by byla to wartosciowa rzecz.Oczywiscie tak nie jest,wierze w najlepsze intencje jego twórców,ale wg.mnie nie uwazgledniono tu najwazniejszych problemów zwiazanychze zbiorem informacji.ps pisze Pawle szybko na klawiaturze,a jezeli sesja mi wygasa po jednym zdaniu to wiesz raczej trudno dopatrzec sie w tym ,ze za wolno piszę,poza tym napisalam ,ze po prostu komputer traktuje mnie nagle jako 14 latke i nie chce zapisac -tego rodzaju uwagi mogles mi wyslac na pw.tutaj trochce chyba po czasie,nie
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2008-04-19, 18:15

No to przynaj,mniej wiemy jedno - wszystkim nam zależy na dobru rasy.
nie ma co kruszyć kopii i łapać sie za słówka.
Wszyscy wiemy ze trzxeba coś zerobić bo sytuacja ze zdrowiem bernusiów jest dramatyczna.
Jeśli pozwolicie, moja opinia:
KATALOG - NIEZBĘDNY - jednak nie będzie wiarygodny i nikt nie będzie sie z nim liczył jeśli nie zostanie stworzony przez społeczność zorganizowaną, usystematyzowaną statutem i konkretnymi celami do realizacji.Wniosek z tego....

KLUB RASY - NIEZBĘDNY by realizować cele związane z katalogiem, kontrola nad prZepływem danych, rygory i wymogi dla hodowców, kontrola kojarzeń, aby nie tylko ograniczyć choroby w rasie, ale by im zapobiegać, dochodzimy do....

PROGRAM ZDROWOTNY - NIEZBĘDNY by szerzyć wiedzę wsród hodowców i opiekunów: niezbędnik badań (nie będę wymieniać bo każdy wie), finansowanie badań nad chorobami genettycznymi, współpraca z lekarzami weterynarii.

Fakt, dużo do zrobienia, dużo do ogarnięcia, dlatego miom zdaniem wszystkie te przedsięwzięcia należy robić już i jednocześnie.

{Oczywiście klub nie tylko powinien zajmować sie sprawami zdrowia, ale w tym wątku tylko o tym chchiałam napisać.}

Jeśli nie zostanie to Zrobione razem - nie wróżę tym wszystkim przedsięwzięciom długiego życia, ze względu na pewny opór hodowców i próbę oczerniania twórców katalogu o brak rzetelności.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2008-04-19, 18:16

To tak po krótce było :-)
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez bea » 2008-04-19, 18:27

Ze niby ja Alu oczerniam twórców katalogu?no to fajnie dziekuje wszystkim bylo milo moze nie do końca,ale...cóz.To,ze zwracam uwagę na to,ze skuteczna droga do uzyskania rzetelnych informacji prowadzi przez program dla zdrowia rasy...to jest to oczernianie :shock: .Nie da sie tego zrobic na poczatku jednoczesnie,najpierw musi zafunkcjonowac program(ciekawe,czy ktos z rozmówców pofatygowal sie by w koncu przeczytac jak on wyglada u aussi)Pozniej moze oczywiscie byc prowadzony jednoczesnie wraz z programem.Wiecie co,ale ja jestem jednak z innej bajki jak widac.
Ostatnio edytowano 2008-04-19, 18:32 przez bea, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Busola » 2008-04-19, 18:29

Nie nie, to nie było personalnie skierowane.
Po prostu zakładam że tak będzie i trzeba sie na to przygotować i zabezpieczyć.
...a i tak chylę czoła Tobie, bo niewielu hodowców zabiera głos w tej dyskusji.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Hodowlane dylematy na różne tematy, czyli o wszystkim po trochu; inne problemy i kwestie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość