petycja w sprawie r=r

Tu wstawiamy wątki odnośnie różnych akcji prozwierzęcych

Postprzez Apcik » 2008-04-12, 19:29

jezeli pies były polecony przez hodowce to oczywiscie jak najbardziej za ale samemu tak w"ciemno" jezeli ktos kupuje pierwszego spa to każdy może mu zrobić zamęt w głowie...i niezauważy niedoskonałosci hodowli..
Oczywiscie jezeli komuś zależy na psie jego dobru itp to nie wazna jest dla niego cena...
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez saganka » 2008-04-12, 19:38

Ja mysle, ze warto sie wlaczyc w akcje, ktore sa prowadzone przez powazne stowarzyszenia , ktore maja juz doswiadczenie w swoim dzialaniu. Nie ma co sie rozdrabniac, a w kupie sila ;-) (ze tak powiem kolokwialnie)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Wydra » 2008-04-12, 19:56

saganka ma rację.Myślę że jako młodzi ludzie więcej zdziałacie jako wolontariusze niż petycje.Uświadamianie i bezpośrednie rozmowy mogą ździałać więcej.Pomyślcie jeszcze o takiej możliwości jaką teraz wykorzytuje policja a mianowicie kościół.Kto ma bliższe kontakty może nawet koleżeńskie z księżmi ,to można w kościele poruszyć temat braci mniejszych :oops:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez agapi » 2008-04-12, 19:58

Saganko ja nie mówię że każdy spontaniczny zakup jest zły... kupiłaś Bruna pod wpływem impulsu i super że trafił w takie ręce jak Twoje! Jednakże większość takich historii niestety nie kończy się happy endem! Nawet wśród moich znajomych zdarzały się sytuacje że kupowali psa bo był taki słodki taki piękny itp itd nie znali rasy a jak psy dorosły to nagle stał się problemem! po warczy na dziecko bo demoluje mieszkanie bo chcę wyjechać a co z psem? Ale jak ktoś mieszka w bloku kupuje hyskiego i wyprowadza na 3 spacery po 15 minut to trudno się dziwić że tak jest! Każda małą kulka jest boska ale taki już urok szczeniąt! Ale każdy z nas nim kupi psa powinien 10x razy się zastanowić czy jest w stanie wsiąść na siebie tą odpowiedzialność!

A tak apropos niby niższych cen psów bez rodowodu to tylko pozory!!! większość z tych psów jest naprawdę w złym stanie!!! My Astrę wzięliśmy bo wiedzieliśmy że jak nie my to odejdzie... 8 tygodniowy szczeniak wyglądający jak szkapa...sama skóra i kości miała zapalenie płuc zaropiałe oczy wyglądała STRASZNIE nie mamy żadnych zdjęć z okresu szczenięcego bo nie było ślicznej kuleczki...był wyczerpany maluch który ledwo oddychał a my drżeliśmy co z nią będzie za godzinę...stanęła na nogi w wieku 4 miesięcy...o kosztach leczenia nie wspomnę ale były naprawdę duże i ciągnęły się za nami przez 3 pierwsze lata... byłby za to na pewno nie jeden rodowodowy pies!
Avatar użytkownika
agapi
 
Posty: 181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-28, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
psy: Pirat "Szczęście Ty Moje"& Astra:)

Postprzez Przemo » 2008-04-12, 21:35

Poniewaz nastapilo zamieszanie a ja zglupialem
Rozprostowuje sprawe i poisze co nastepuje.
Pragne jeszcze powiedziec ze jestem po rozmowie z Brombkowa.
Dla niewiedzacych- Vel Pan Rekin
A wiec co nastepuje.
Moja decyzja jest taka.
Powyzszy tekst trza zmienic.
Na stronie www petzcje jest rubryka prozby.
Brombkowa powiedziala mi ze. Cytuje. lepiej jakby forum wystapilo jako nadawca
Odbiarca tej prozby byla by telewizja TVN 24 lub jakas gazeta.
Cytuyje Brombkowa : niech wladze - modzi i admini zadecyduja i napisza prozbe. W zasadzie to by wkleili prawidlowy tekst
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-12, 21:54

PRzemo, pozwol ze sprostuje
ja uwazam, ze petycja niczemu nie wadzi i takowa napisac mozna... NAwet jesli nie osiagnie ona wlasciwych adresatow, lub nie zmieni prawa, to rpzez ludzi, do ktorych trafi link, moze sie "rozszerzyc" pojecie spoleczne, na czym polega roznica miedzy zwierzeciem z papierami a bez.

Uwazam jednoczesnie, ze o takowej petycji z krotka notka warto poinformowac media...

Procz tego - nie ukrywam, ja wyslalabym takie onfo do slynnych, ktorzy maja szwajcary...

Petycja sobie - TO RAZ
Popieram KAsie, ze w kupie sila i podlaczyc sie mozna - TO DWA
Media - To TRZY
A uświadamianie, żmudne i codzienne, niemal jak misja - TO CZTERY

I Przemo - sorki, ale pisze sie PROŚBA :-D
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Przemo » 2008-04-12, 21:58

Dziekuje za sprotowanie i dokladne wyjasnienie. :-D

A za blad ortograficzny przepraszam
Avatar użytkownika
Przemo
 
Posty: 2830
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 16:58
psy: Bera(*)

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-12, 22:02

ty nie przepraszaj :-P Ty zapamiętaj :-D
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez marzena » 2008-04-12, 22:56

Tam jest sporo błędów (ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych)... Jeśli to ma zostać dokądkolwiek wysłane, to nie w takim kształcie. Intencje wspaniałe, pomysł dobry, zapał ogromny, wykonanie niedoskonałe...
Konieczne są poprawki.
Bez urazy ;-)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Hekate » 2008-04-12, 23:47

agapi napisał(a):Ja tak czytam te posty i analizuje to co tu mówimy no przychodzi mi jeszcze jedna rzecz do głowy...
Moim zdaniem wiele ludzi kupuje psy z pseudohodowli gdyż zakup psa jest całkowicie nie przemyślany i przeprowadzany w tępię ekspresowym... :-/ podejmują decyzje o zakupie psa a za tydzień już go mają...
nie próbują nawet niczego dowiedzieć się o rasie nie czytają nie pytają...
przecież w każdej książce na temat jakiejkolwiek rasy jest wzmianka o tym jak ważny jest rodowód i czym jest tak naprawdę!
Ciekawa jestem czy chociaż 1/100 z tych osób które mają berna bez rodowodu przeczytała choć jedną książkę na ten temat?!
Osobiście szczerze wątpię...
Niestety nasze wspaniale społeczeństwo poza tym że kocha podróbki to jeszcze jest nieodpowiedzialne i kupuje psy na hurrra :-(
później mamy pełne schroniska i psy poprzywiązywane do drzew w lesie...

Jestem przykładem osoby która ma psa bez rodowodu, po pierwsze mineło pół roku od momentu kiedy zamarzył mi sie bern do jego zakupu, niewiem dokładnie o jaką tematykę książki co chodziło, ale mam róźne kilka o rasach, wychowaniu, po poradnik weterynaryjny dla właścicieli psówZajrzałam z ciekawości do kilku atlasów psów, nie ma w nich zmianki o waznosci rodowodu, o tym dowiedziałam się dopiero z forum, tylko że na nie trafiłam dopiero po zakupie psa, fakt musiała się odbyć tutaj niezła dyskusja zanim zrozumiałam jego wartość, nie tak łatwom szło forumowiczom przekonanie mnie ;-) , ale to dlatego że musiałam wyjaśnić wszystkie wątpliwości i na nowo wyrobic opinie, jestem otwarta na nowe doświadczenia i wiedzę i prosze nie przyklejaj mi tak łatwo etykietki osoby nieodpowiedzialnej, nigdy nie traktowałam żadnego zwierzęcia jak chwilowy kaprys
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Postprzez AT » 2008-04-13, 00:47

Aniu to dziwne bo ja też przeczytałam kilka książek o różnych rasach w tym 3 dostępne na polskim rynku książki o Berneńczykach i w każdej z nich było napisane, żeby kupić psa z pewnego źródła z metryczką/rodowodem (we wszystkich było to podkreślone między innymi ze względu na trapiące rasę choroby) ;-)
myślę, że Tobie nikt etykietki osoby nieodpowiedzialnej nikt tu nie chce przyczepić - bo choćby to że jesteś na forum i zgłębiasz temat świadczy, że taka nie jesteś.
Jednak niestety wiele osób kupuje nieodpowiedzialnie pod wpływem chwili byle jak i byle gdzie pieska bo taka ładna kulka a potem kulka rośnie i różnie się dalej jej losy toczą :-(
jeszcze poruszając kwestię finansową to z moich obserwacji wynika, że w Polsce psy w typie jakiejś rasy wcale nie sa kupowane przez ludzi biednych - tylko takich co mają pieniądze i chcą sobie jeszcze jedną ,,ładną zabawkę" kupić. Na mojej ulicy mieszkają 4 ,,ONki",2 ,,rotki" wszystkie żyją na pięknych posesjach z pięknymi domami a żaden nie ma rodowodu, choć ich właściciele 500 zł wydają ot tak idąc na obiad z rodziną. bilans ,,rasowych" jest taki 8 wygląda na rasowe a tylko 2 są rasowe naprawdę (Mufka i koleżanka akita) - myślę, że to smutna średnia :-(
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez agapi » 2008-04-13, 09:33

AT napisał(a):Polsce psy w typie jakiejś rasy wcale nie sa kupowane przez ludzi biednych


dokładnie tak! w mojej okolicy to samo! przepiękne domy super samochody typu audi a pies bez papierów u nas na 15 psów w okolicy tylko Pirat i jeden goldenek mają rodowód!

Hekate napisał(a):niewiem dokładnie o jaką tematykę książki co chodziło


chodziło mi np. o książkę na temat rasy z serii Hobby cały rozdział na temat rodowodu gdzie kupować gdzie nie i to nie tylko w tej na temat bernów ale każdej z serii hobby która mam! To samo w galaktyce o bernusiach!

Do tego na stronie każdej hodowli jest baner r=r! Na wielu z nich jest też szerzej opisane czym jest rodowód! Nawet w ogłoszeniach na allegro dotyczących oczywiście psów z rodowodem hodowcy często wyjaśniają czym jest!

Hekate napisał(a):prosze nie przyklejaj mi tak łatwo etykietki osoby nieodpowiedzialne


nie przyklejam Ci etykiety osoby nieodpowiedzialnej! Tak jak sama napisałaś dopiero burzliwa dyskusja na forum przekonała Cie do rodowodu! I super że tak się stało! Wiesz moim zdaniem najważniejsze jest uczenie się na błędach i Ty się nauczyłaś bo następny Twój pies będzie z rodowodem prawda? ;-)
Avatar użytkownika
agapi
 
Posty: 181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-28, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
psy: Pirat "Szczęście Ty Moje"& Astra:)

Postprzez Apcik » 2008-04-13, 09:55

Hekate ze mną było tak samo.... przecież ja przeczytałam wiele na temat ras wychowania itp... jednak uwierzcie mi nigdzie nie rzucilo mi sie w oczy KUP TYLKO RODOWODOWEGO owszem na niektorych stronkach jest napisane ale gdzies tam i pobieżnie.... Gdybym trafia na to forum wczesniej to może by sie wszystko inaczej potoczyło....i napewno nie kupiłam psa pod wpływem impulsu.. bo mój ojciec na to by nie pozwolił( mniej wiecej od pół roku z mamą usiłowałyśmy go przekonać do zakupu zanim doszło to decyzji)
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez Apcik » 2008-04-13, 09:58

marzena napisał(a):Tam jest sporo błędów (ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych)... Jeśli to ma zostać dokądkolwiek wysłane, to nie w takim kształcie. Intencje wspaniałe, pomysł dobry, zapał ogromny, wykonanie niedoskonałe...
Konieczne są poprawki.
Bez urazy ;-)

ja się podjęłam poprawki, czekam tylko na potwierdzenie czy pójdzie to w świat czy nie....
Jeżeli tak to mogę dzisiaj sie nad tym popastwić :-P Oczywiście w miarę moich możliwości..... :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-13, 12:04

To się popastw, a potem możesz wysłać mi. Zerknę, jeśli chcesz :-)
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Vel_Pan_Rekin » 2008-04-13, 12:08

AT napisał(a):
jeszcze poruszając kwestię finansową to z moich obserwacji wynika, że w Polsce psy w typie jakiejś rasy wcale nie sa kupowane przez ludzi biednych - tylko takich co mają pieniądze i chcą sobie jeszcze jedną ,,ładną zabawkę" kupić.


Asia - nie wiesz jak to jest? Bo im pies do koloru elewacji pasuje :-(
Avatar użytkownika
Vel_Pan_Rekin
 
Posty: 1763
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 06:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez agusia » 2008-04-13, 12:43

Jest jeszcze motyw "mody" na daną rasę...
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Postprzez Apcik » 2008-04-13, 13:02

Vel_Pan_Rekin napisał(a):Asia - nie wiesz jak to jest? Bo im pies do koloru elewacji pasuje :-(


Agusia napisał(a):jest jeszcze motyw "mody" na daną rasę...

zgadzam sie w 100%
inni wyznaja jeszcze zasadę, że wypada mieć psa tak dla dobrego wizerunku :-/
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Postprzez agusia » 2008-04-13, 13:08

Szkoda tylko,że w wielu przypadkach na dobrym wizerunku się kończ... :-/
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Postprzez Apcik » 2008-04-13, 13:12

Vel_Pan_Rekin napisał(a):To się popastw, a potem możesz wysłać mi. Zerknę, jeśli chcesz :-)

dzięki :mrgreen:
tylko ma to pozostać w takiej formie jak jest(tylko popoprawiać błędy)czy zmienić charakter tego pisma... :?: :!:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcje na rzecz zwierząt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości