Kajka

Galeria z ogólnym dostępem. Można się tu pochwalić swoją pociechą!

Moderator: Apcik

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-14, 20:28

Chciałabym, chciała.... Ale byłby czad. <juhu> <juhu> <juhu> <juhu>

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez właścicielka Florka » 2013-01-14, 21:30

Gosia1812 napisał(a):Pańcia się pochorowała, więc się nią opiekuję. Okłady z psiego sadło pomogą jak mało co :lol:
obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Adaśkowi zdjęli wreszcie gips więc młody teraz pod specjalnym nadzorem, nawet go skubać nie pozwalają. Tylko mną nie ma się kto zająć. Gdyby im Pani nie kazała pójść na spacer to by się chyba nie domyślili ;> ;>

Gosia z Kajką

Biedulko choć do nas, poszalejesz po polach i lasach z Floreczkiem <haha>
Będziesz u nas miała atrakcje i wakacje :lol:
...potem zdecydujesz co dalej <haha> :lol:
<buzki> <buzki> <buzki>
Avatar użytkownika
właścicielka Florka
 
Posty: 1771
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-09, 11:46
Lokalizacja: Szczecin/ osiedle Kasztanowe
psy: Florek Majowy Skarbiec

Re: Kajka

Postprzez koralik » 2013-01-14, 21:42

Gosia, jakbyście się wybierały do stolicy czy cóś...zapraszamy serdecznie!
Temu spojrzeniu się nie odmawia :-D

Spoiler:
Avatar użytkownika
koralik
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 10:21
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz/Janówek Pierwszy
psy: DSPP - Rico, DSPP - Mozart

Re: Kajka

Postprzez Ella » 2013-01-14, 22:02

Zdrówka życzymy-oj,szwajcary grzeją jak nikt <tak> przy takim termoforze grypsko nie ma szans :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-15, 10:57

Dzięki, już mi trochę lepiej. Myślę, że w sobotę już pójdziemy na spacer.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez Joni00 » 2013-01-15, 10:58

:love: :love2: :love:
Avatar użytkownika
Joni00
 
Posty: 782
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-11-21, 19:33
Lokalizacja: Okolice Poznania
psy: Ramzej (Ziomek) Czandoria & Lamia Czandoria
Hodowla: Czandoria

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-15, 12:46

Do Warszawy czasami przyjeżdżamy w odwiedziny do mojej siostry - ona mieszka w Aninie. Ale wtedy bezwzględnie bez Kajki bo oni tacy anty psowi są ;> ;> ;> ;> Jak nie rodzina :mrgreen: . Nawet jak do nas przyjadą, to Kajeczka na dworze samotnie musi czekać, aż się zbiorą do babci na noc.
Ja sobie tak czasami myślę, że chętnie bym odwiedziła kogoś, ale bliżej wiosny, bo warunki zimowe to nie na moje umiejętności samochodowe. Tak nie robiąc kłopotu na trzy, cztery godzinki bym podskoczyła. Do Anina jedziemy ok 1,5h. Więc to nie koniec świata. Bliżej wiosny może się zgadamy. Bo spojrzenie faktycznie obłędne.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez Ella » 2013-01-15, 13:46

Antypsowi przyjeżdżają i Kajeczka na dworze??!! sama??!!-nie,no skandal po prostu .My na szczęście nie mamy antypsowych znajomych ani rodziny :mrgreen:
I zapraszamy Kajeczkę z pańciostwem w Beskidy z wiosną-możemy sobie zrobić wspólny spacer na Czantorię :-D
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Kajka

Postprzez kerovynn » 2013-01-15, 13:58

Gosia1812 napisał(a):Do Warszawy czasami przyjeżdżamy w odwiedziny do mojej siostry - ona mieszka w Aninie. Ale wtedy bezwzględnie bez Kajki bo oni tacy anty psowi są ;> ;> ;> ;> Jak nie rodzina :mrgreen: . Nawet jak do nas przyjadą, to Kajeczka na dworze samotnie musi czekać, aż się zbiorą do babci na noc.

Moi tez byli antypsowi, zwłaszcza po remoncie, ale im powiedziałam, że jak im chałupa ważniejsza niż siostra i córka to nic tam po mnie <bezrady2> .
No i jeździmy wszyscy :-D
A na grypę polecam naturalną vit. C - od 2 lat pijemy z SZM herbatkę z dzikiej róży i nawet durny katar nie chce się nas czepić ;-)
Zdrówka!!!!
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-15, 14:35

Najbardziej anty psowa to jest moja siostra i jej córcia ( 6 lat ). Dziecko potrafię zrozumieć, bo jest małe i może się bać dużego psa. Moja siostra się w zasadzie nie boi , tylko brzydzi psów i innych futerkowych. Jak przyjechali kiedyś i ja tak zachwalałam, że Kajeczka niedawno kąpana była i taka czyściutka i takie tam..., a ona się mnie pyta to co ile ją kapiemy, że to takie wydarzenie. Ja prawdę mówię, że 3 razy w roku. A ją tak trząchnęło, jakby żywą żabę zjadła <hahaha> <hahaha> <hahaha> . I mówi jak ona może podejść do takiego psa jak on tak rzadko detergentami traktowany jest :sciana: :sciana: :sciana: .
Szwagier toleruje, ale bez emocji. Natomiast ich 12 letni syn bardzo Kajeczkę lubi i zawsze się z nią mizia.

Ella napisał(a):I zapraszamy Kajeczkę z pańciostwem w Beskidy z wiosną-możemy sobie zrobić wspólny spacer na Czantorię :-D
Dzięki, będziemy pamiętać.
My natomiast zapraszamy jak by ktoś się wybierał do Kazimierza, Nałęczowa czy gdzieś w nasze okolice.

Ze zdrowiem już co raz lepiej.
kerovynn napisał(a):A na grypę polecam naturalną vit. C - od 2 lat pijemy z SZM herbatkę z dzikiej róży i nawet durny katar nie chce się nas czepić ;-)
Zdrówka!!!!
Ja leczę się czosnkiem, który uwielbiam. Ale jak chodzę do pracy to czosnek odpada.
Stosujemy też taki preparat jak coś się zaczyna : kieliszek wódki, kieliszek wrzątku, 1/4 łyżeczki imbiru, łyżeczka miodu, sok z 1/2 cytrynu. Dość skuteczny, ale tym razem nie pomógł. ;>
Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez kerovynn » 2013-01-15, 14:55

czytałam kiedyś, że dzieci chowane w nadmiernie sterylnych warunkach częściej chorują na astmy i alergie. Jakby na potwierdzenie tej tezy - koleżanka z uporem maniaka lata ze szmatką po domu i poleruje wszystko na błysk nie żałując chemi w różnej postaci. Córka od zawsze ma kłopoty z normalnym oddychaniem, kosmiczne pieniądze poszły na leczenie... a może wystarczyłoby nie truć regularnie dziecka chemią?
Moje psiury kąpane były rok temu- jak jechaliśmy do rodziny a brat był świeżo po przeszczepie. W tym roku Esie wyszorowałam mokrą myjką, potem na sucho i cacy. Robina nie trzeba było dotykać, on sie jakoś nie brudzi :mrgreen: Raz tez zrobiłam im szorowanie sniegiem. I czyste są.
A dzika róża najlepiej działa długofalowo i profilaktycznie stosowana. We wrześniu i październiku na spacerze z psem trzeba narwać z krzaków, ususzyć i potem regularnie parzyć herbatki.
Ale.... nie każdy ma takiego SZM jak ja, któremu chce sie to robić :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-15, 15:32

Z moją siostrą to trochę taki paradoks jest. Ona wcale nie mieszka w sterylnych warunkach. Ja mając troje dzieci, psa w domu i duży dom mam zdecydowanie czyściej niż ona. I to mnie najbardziej wku...a. Bo gdyby ona była taką pedantką generalnie, to mogłabym to jakoś zrozumieć. Dla mnie to jej podejście do zwierząt jest czym w rodzaju uprzedzeni czy fobii. A my jesteśmy w tym samym wieku ( z tego samego roku ), zawsze razem spędzałyśmy wakacje na wieś do babci. I to taka prawdziwa wieś była z kibelkiem za stodołą. I wtedy jej to nie przeszkadzało, że na progu obory czekało się na mleko prosto od krowy, że na gnoju z dziadkiem wozem w pole się jechało. A teraz tak na stare lata, czy co...

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez kerovynn » 2013-01-15, 16:05

to teraz juz całkiem nic nie rozumiem :shock:
niemniej jednak współczuję Kajce ;-) <pies>
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Kajka

Postprzez koralik » 2013-01-15, 16:12

Gosia przyjeżdżaj koniecznie z Kajeczką!!
Faktycznie z siostrą dziwna sprawa..
W razie czego możesz ją u nas zostawić na czas odwiedzin..my się absolutnie nie pogniewamy!! :-D
My wyszliśmy z założenia że albo jeździmy całą rodziną albo wcale.W związku z czym Wielkanoc i Wigilia kończy się nalotem naszych czworonożnych i każdy w locie jakieś wazoniki i inne durnostojki łapie coby panowie ogonami nie postrącali :-D
A co do mycia..jak Rico był mały to czasem co 4 miesiące go kąpaliśmy jak był mocno zakurzony ale to i tak najczęściej jak ciepło było..no i lżejszy był i do wanny dał się wsadzić :-D
Teraz to tylko latem w ogrodzie wodą z polewaczki i do przodu.
W lutym minie rok jak Mocuś jest z nami - kąpaliśmy go raz w lipcu i jakoś czysty jest.Teraz trochę śniegu na rękawicę i myju myju - kurz się wyśnieguje :-D
Avatar użytkownika
koralik
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 10:21
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz/Janówek Pierwszy
psy: DSPP - Rico, DSPP - Mozart

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-15, 17:14

Jasna sprawa, że z Kajeczką w odwiedziny do kawalerów. Siostrę się "załatwi" innym razem.
To byłby taki wypad specjalnie dla Kajki. :love:

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez koralik » 2013-01-15, 17:25

W takim razie czekamy z ustęknieniem :-D
Avatar użytkownika
koralik
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 10:21
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz/Janówek Pierwszy
psy: DSPP - Rico, DSPP - Mozart

Re: Kajka

Postprzez kerovynn » 2013-01-15, 18:15

koralik napisał(a):Teraz trochę śniegu na rękawicę i myju myju - kurz się wyśnieguje :-D
:mrgreen:
Eska dokładnie takie samo mycie zaliczyła przed świętami :mrgreen: Normalna kąpiel obu psów była rok temu jak jechaliśmy na poprzednie święta do domu a brat była na świeżo po przeszczepie. W tym roku Eśkę wyczochrałam w śniegu a Robin... był czysty ;-)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Kajka

Postprzez zadra » 2013-01-16, 09:27

Mnie to najbardziej irytują komentarze niektórych osób w moim własnym domu, ale jest krótka piłka i po sprawie. A propos sterylności - moje dzieci od urodzenia wychowywane z psami, pewnie nieraz z jednej miski jadły :mrgreen: I żadne afty, czy pleśniawki nam się jakoś po drodze nie przytrafiały. A te wychuchane, wydmuchane lekko brudną zabawkę do buzi wezmą i od razu jakaś infekcja. We wszystkim potrzebny jakiś umiar :mrgreen: A poza tym - jak to już wielu na tym forum pisało - brudny pies = szczęśliwy pies.

Pozdrawiamy serdecznie
Avatar użytkownika
zadra
 
Posty: 834
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-16, 16:51
Lokalizacja: Goleniów
psy: Dexter Czandoria 21.05.2010

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-16, 10:45

Też jestem tego zdania. We wszystkim potrzebny jest umiar.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Kajka

Postprzez Gosia1812 » 2013-01-17, 09:44

Po tygodniu siedzenia w domu wyszłam dziś rano z Kajeczka na dwór. Oprócz psa mam inne obowiązki wobec dzikich lokatorów naszego ogrodu - ptaków. Od kiedy się wprowadziliśmy, pierwsza "architekturą" ogrodu były karmniki i budki lęgowe. A ptaki przylatują przepiękne: dzięcioły, dzwońce, grubodzioby, sójki, kosy sikorki i wróbelki.

Kajusia o poranku, sprawdza co tam spadło z karmnika. Wyjada czasami łupinki po słoneczku.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
przegląd ogrodu,
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
małe pozowanko
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
I zmykamy do domu, bo się mi trochę zimno zrobiło.

Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Galeria psiaków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości