Dyskusje o wystawach

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Postprzez bea » 2007-07-10, 00:02

Ja pominę sędziego,mam wiele "ale" do jego oceny,ale chyba nie potrafię być obiektywna ,Jedno natomiast mi się zdecydowanie nie podobało na wystawie.a mianowicie brak bezpieczeństwa.Przyjechaliśmy dość wcześnie udało nam sie wtulić w kat przy namiocie,ale i tak grozę budziło to co działo sie obok nas-starszy Pan miły ,ale całkowicie niepanujący nad swoja Tosą,co omal nie skończyło sie potężna utarczka psów,a i tak maleńka wnuczka i sam właściciel leżeli dwukrotnie na ziemi niemogąc sobie poradzić z szarpiącym sie psem,Z drugiej strony mieliśmy kilka sztuk Cane Corso cały czas próbujących ze sobą konfrontacji na zęby. Strach ,było sie ruszyć. Sama nie wiedziałam co "podziwiac" bardziej-odwagę przepychających sie między wsciekłymi psami widzów w tym dzieci, czy beztroskę niektórych właścicieli Canów,czy Tos. Cud,ze nie doszło do wypadku z pogryzieniem, w takim tłoku .Jeżeli chodzi o wielkości ringów to,myślę,ze buldogi angielskie były zadowolone. :mrgreen: chcę jeszcze powiedzieć,ze bardzo wspólczuję Gammciowym,wielkie brawa dla wspaniałej suni za to,ze w ogóle nie podziękowała za taka "szalejącą"wystawę i nie zeszła z ringu.No ,nie wytrzymam,muszę to powiedzieć> opis Gammy po tym zdarzeniu jest kosmicznie abstrakcyjny i niesprawiedliwy :!: szkoda gadać,ale ciekawe jak by Pan sędzia sie sam :lol: 'wystawiał" ,gdyby rąbnął w Niego namiot :-? Na koniec mąż Jujki powinien dostać jakaś specjalną nagrodę za próbę dokonania cudu wprowadzenia psa w kłus na mikroskopijnym ringu,pokrytym mokra trawą :shock:To chyba tyle.
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez jujka » 2007-07-10, 08:25

Ano fakt... Maniek wyłożył się dość pokazowo... Przejechał na zębach pół ringu. Suka wpadła w poślizg razem z nim i jechała razem z nim. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby zrobić zdjęcia, więc Wam nie udokumentuje, ale faktycznie wyglądało to dość... obrazowo :-/ Sęk w tym, że zarówno mój mąż, jak i nasz pies to istoty dość... duże. Długonożne. Więc ciężko im się było w czymś takim "rozhuśtać" :(

Co do ocen i opinii... nas zastanawia cudowność naszego opisu. W konfrontacji z tym, co słyszał na własne uszy mój mąż, zdaje się, że ocena sędziego Bea była często gęsto po prostu ŹLE tłumaczona... Pytanie teraz... w co wierzyć? :-?

Mnie osobiście te wybory też nie leżały. Mnie się podoba mocny, ciężki, przyziemny typ berna z grubą kością, mocną wyraźną głową, no i doskonałym ruchem przy okazji 8-)
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jujka » 2007-07-10, 08:30

Aha... chciałam wyrazić żal... Wielki żal, że nie udało mi się chociaż pogadać z wieloma z Was! Widzę, że na wystawie była i Gosia Tasmanka i Tomek od Dżosza... i nie było żadnej sposobności, żeby chociaż słowo zamienić :( Udało mi się jedynie porozmawiać chwilkę z Beą, a to tylko dzięki Jej spostrzegawczości! Dzięki Bea... Taki ścisk był, że ja nie miałam odwagi w ogóle wędrować wokół ringu :(
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tasmanska » 2007-07-10, 09:44

Faktycznie Jujka ma rację z tym tłumaczeniem niestety bywa u nas kiepsko.
Potwierdziła to wystawa w Krakowie gdzie tłumacze niestety nie spisali się, tutaj podejrzewam było podobnie:(.
Jednak co tu dużo mówić, kiedy na wystawie w Ustroniu sędzina Rogowska dyktowała opis naszej Mokrej - mówiąć trochę za wąska kufa, w opisie mamy napisane trochę za wąska pupa;).
Wracając jednak do warszawskiej wystawy, jedno małe ringi, mało miejsca wokół nich a drugie totalny brak wyobraźni niektórych właścicieli psów.
My już na samym wstępie mieliśmy niezłą jazdę na parkingu, kiedy nagle naszą Mokrą zaatakował potężny psiur, którego trzymała 8 letnia dziewczynka.
Tatuś dziewczynki stał obok z drugim psem i bezradnie patrzył kiedy
ten wyrwał w pogoń za nami ciagnąc za sobą nieszczęsne dziecię i rzucił się na Mokrą.
Całe szczęście, że skończyło się na kilku kudłach wyrwanych z tyłka Mokrej.
Niestety pan nie poczuwał się do obowiązku, żeby chociażby przeprosić za swoją bezmyślność.
Usłyszeliśmy, że przecież nic się nie stało....Szkoda gadać.
Więc jak dotarliśmy pod ring, przycupnęliśmy w jednym miejscu i nie mieliśmy najmniejszej ochoty aby się stamtąd ruszyć.
Tym bardziej, że na około non stop wybuchały jakieś sprzeczki między psami.
Większość z nich niestety wynikała z totalniej głupoty właścicieli. Dlatego my również nie mielismy okazji na przywitanie się niektórymi osobami:(
Mam nadzieję, że przy kolejnej wystawie w bardziej sprzyjających warunkach odrobimy straty:)
Jeszcze kilka słów za właścicieli Gammy - nie przejmujcie się tak, jeszcze nie raz będziecie mieć opis który was zbije z nóg.
Nieraz nawet jest tak, że ten sam sędzia 2 razy oceniąc tego samego psa za każdym razem da inny opis,
przy tym nieraz wymyślając takie bzdury, że zgroza czytać;).
Ja do dziś pomimo, że było to kilka lat temu nie zapomnę jednego z opisów mojej suki," wypukły grzbiet. mocny, prosty grzbiet".
Teraz jak czytam tego typu opisy to poprostu się śmieję.
Dlatego głowa do góry - macie śliczną sunię i to jest najważniejsze - dla Was ona jest najśliczniejsza a jeśli ktoś myśli inaczej to jego problem;).
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez Zuzanda » 2007-07-10, 10:03

Tasmanka , masz racje , czasem wypisuja takie dziwne rzeczy ,że nie wiadomo czy śmiać się czt plakać . Z ciekawszych fragmentów opisu mojej suki to np. "oczy ma".
Generalnie bedąc z Bianką na kilkunastu wystawach mam z opisów co najmniej 3-4 suki w domu o różnej budowie , także prosze Cię Tomku nie przejmuj sie tak bo jeszcze czeka Was wiele niespodzianek
:mrgreen: :mrgreen:
W całej rozciąglości popieram zdanie przedmówców co do warunków ,Biance też sie na wejściu oberwało od gończego ,zostala ugryziona w fafel :evil:
I po tej wystawie następnego dnia kupiłam taki namiot - klatke dla dziewczyn, wcześniej byłam przeciwniczką takiego "więzienia" ale po tym co sie działo na wystawie zmienilam zdanie ,niestety mam obawy że to nie ostatnia tak wyglądająca wystawa.
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Postprzez jujka » 2007-07-10, 10:09

My życie, zdrowie i spokój psychiczny zawdzięczamy Przyjaciołom (za co jesteśmy dozgonnie wdzięczni), którzy zgarnęli nas po prostu do swojego namiotu. Inaczej... marnie byśmy wyglądali :( Zza bezpiecznych ścian słyszeliśmy stałe draki, któe wybuchały pomiędzy caniakami... Więc jak przycupnęliśmy w tym namiocie, tak nie drgnęliśmy nawet na milimetr... Zgroza, zgroza i jeszcze raz ZGROZA!!!
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jasiunia » 2007-07-10, 11:11

Po przeczytaniu tych rewelacji mam tylko jedno pytanie, czy można w jakiś sposób zainterweniować w związku, zwracając uwagę na wszystkie niedociągnięcia(stanowiące niejako zagrożenie dla życia i zdowia ludzi i zwierząt), nie wiem może jakiś list otwarty, cokolwiek. Jak dla mnie nieciekawa była też inna rzecz: ceny za parking i wejściówki. POdobno mamy promować hodowlę psów pod wezwaniem rasowy=rodowodowy, tylko jak to robić, skoro 5 osobowa rodzinam która chce zobaczyć psy i wystawę, musi ze swojej kieszeni wyłożyć prawie 100, a potem przeciskać się pomiędzy agresywnymi psami. Taka wystawa mogłaby być swego rodzaju wydarzeniem rodzinnym, okazją do miłego spaceru. A tu nic. No chyba że się mylę i wystawy są tylko i wyłącznie dla hodowców. Ja mam inną wizję. W tych okolicznościach tym większe gratulacje dla fotumowiczów, którzy przeszli tą gehennę i jeszcze większe wyrazy uznania dla naszych psiutów za cierpliwość i siłę spokoju :-)
Jasiunia
 
Posty: 121
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-10, 21:42
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez jujka » 2007-07-10, 11:20

Jasiucha, z tego co mówiła Margo, trzeba po prostu PISEMNIE składać skargi. To jedyna metoda.

Z Toimi spostrzeżeniami jak najbardziej się zgadzam! Gdybym szukając psa poszła na taką wystawę, zabuliła najpierw 20 zł za parking, potem 80 zł za bilety (nas jest 4), a na koniec zobaczyła warunki... powiedziałabym "pieprzę ich i ich CHORE wystawy!". To nie jest promocja! To jest nabijanie związkowego garnuszka, kompletnie nieadekwatne do jakości!!! Porównując choćby malutki Płock i warunki KRAJOWEJ wystawy, Warszawa mnie załamała...
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ania od Berena » 2007-07-10, 11:36

Tasmanska napisał(a):Jednak co tu dużo mówić, kiedy na wystawie w Ustroniu sędzina Rogowska dyktowała opis naszej Mokrej - mówiąć trochę za wąska kufa, w opisie mamy napisane trochę za wąska pupa;).


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To mój tyB poprawny to pikuś.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Tasmanska » 2007-07-10, 11:38

Jujka - niestety co rok w Warszawie jest tak samo:( i chyba nic się nie zmieni.
Jak dla mnie bardzo ciekawą i świetnie zorganizowaną wystawą jest Wrocław.
Duże ringu, dużo wolnej przesterzeni wokół nich, miejsca zacienione pomiędzy drzewami.
Jeżdzimy na ta wystawę od kilku lat i zawsze jesteśmy zadowoleni.
Naprawdę miejsca jest wystarczająco dla wystawców, psów i osób zwiedzających.
Jak się che to można znaleźć obiekt który się nadaje na organizowanie tego typu imprez.
Avatar użytkownika
Tasmanska
 
Posty: 1181
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 09:18
Lokalizacja: Rokitno Szlacheckie
Hodowla: Tasmańska Elitte

Postprzez jujka » 2007-07-10, 11:40

Tylko że od nas to niemal 400 km. Ale na przyszły rok postaramy się wyrwać. Niechno tylko Tymi troszkę większy będzie :)
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meggy » 2007-07-10, 11:49

Witam a czy moze mozna by byloo wyslac jakos ten temat do zwiazku glownego do w-wy Bez danyvh oczywiscie i niech tam sobie ludziska poczytaja to co tu piszemy!!!!!!! !!!!! ,a ze LUDZISKA sa ciekawskie to napewno by przeczytaly :roll: :roll:(ktos madry musial by ladnie wyczyscic nasze opinie z imionek itd )?????
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez jujka » 2007-07-10, 11:55

Meggy, ale ja uważam, że jak już coś wysyłać, to NA PEWNO nie anonim. Jeśli już piszemy jakąś negatywną opinię, czemu mamy być tchórzami i nie mieć odwagi się pod nią podpisać?...
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez meggy » 2007-07-10, 11:59

to nie o to chodzi, czasami trzeba troche przebieglosci,jak cos sie roznosi poczta pantoflowa ,albo po kryjomu to dociera do szerszego grona bo jest to ciekawsze .Oficjalne pisma nie zawsze trafiaja tam gdzie trzeba!!!
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez bea » 2007-07-10, 17:36

Pisałam o tym w wątku Szczecińskim i Krakowskim .Może stwórzmy ankietę ocen dla wystaw,niech znajdzie sie w niej miejsce dla oceny-ringów,ich oznaczeń, tłumacza, gospodarza, sędziego, sekretariatu, parkingu, itp, oraz dział uwag specjalnych na "super kwiatki"np. CWC dla suki , która zeszła tyłem z ringu, co właścicielka tłumaczyła ,sedzinie jej bojażliwościa :-? :mrgreen: :mrgreen: , albo CWC dla psa z białą łatą na karku śr.30cm, to przykłady z życia wzięte , niestety.Może być to ocena w skali np.tak jak w szkole od 1 do 6.Taka ocenę forum przez Klub (ten istniejący juz),mogłoby wysłać do organizatorów.Zawsze mozemy zagrozić bojkotem wystaw poniżej średniej.W ten sposób możemy promować sprawnych organizatorów,a naciskać tych zdecydowanie słabych.Rozmawiałam z Margo ,która jest sekretarzem naszego Klubu i taka forma jest możliwa. Klub może wystosować pismo, ale potrzebna jest mu podstawa np.otrzymana od Forum ocena.Nie wiem jak to można zorganizować od strony technicznej,ale może ktoś mądry mógłby coć takiego opracować. :roll:Aniryska sugerowała ,żebym ten pomysł wrzuciła w oddzielny temat,bo nie każdy śledzi wątki wystawowe,jeżeli tez tak uważacie ludziska kochane,to może poproszę o przerzucenie tego postu. :->
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Cefreud » 2007-07-10, 21:36

Bea jestem jak najbardziej za.Tylko owe specjalne kwiatki mnie raczej niepokoja.Wiesz,ze mamy bojaźliwe championy (czy agresywne), mamy i championy z farbowaną łatą itd.
Wiesz jaka burze to by wywołało?A najlepsze jest to,ze była by to tradycyjnie burza w szklance wody.oprócz wzajemnego obrażania nic by nie wniosła.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez bea » 2007-07-10, 23:41

Karolina,"Specjalne Kwiatki "mogą być też innego rodzaju,np.fruwajacy namiot atakujący wystawców.Może podane przeze mnie w poprzedniej wypowiedzi przykłady nie były właściwe,bo rzeczywiście może na tym tle dochodzić do bezsensownych sporów, w pierwszej chwili wydawało mi sie ,ze tak oczywisty brak kompetencji nie podlega dyskusji.ale chyba masz rację.W końcu jak sędzia będzie oceniał skrajnie dziwacznie to od większości forumowiczów nie będzie mógł sie spodziewać
wysokiej noty,więc i średnią będzie miał nie za wysoka Ale ,"Specjalny kwiatek" to np; parking w błocie po pas, albo w pampasach za jedyne 20 zł lub brak katalogów.Coś co skojarzy nam sie z obrazem danej wystawy.Martwi mnie tylko to ,ze trzeci raz wspominam o tym pomyśle,a odzew w postaci 5 osób.Może wolimy sobie tylko tak ponarzekać na forum,zamiast coś zmienić.Nie wiem Karolinko co do końca o tym myśleć. :roll:
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Cefreud » 2007-07-11, 04:15

Bea-ja mogę Wam kibicowac bo sama nie wystawiam.Załóż osobny wątek .Wklej tabelkę najlepiej w Excelu i reszta sie na pewno ośmieli. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez jujka » 2007-07-11, 07:56

Bea, ja sądzę, że jednak taka ankieta nie znajdzie zastosowania. Chyba, że pod nią będą imienne podpisy członków związku.

Co zaś tyczy się fruwającego namiotu... to chyba nie była wina organizatora, a wystawcy? Fakt faktem, że wystawcy w duuuuużej mierze są winni ogólnie panującemu bałaganowi. Osobiście uważam np., że trzymając na drugiej stronie smyczy cane, należałoby pomyśleć, że owo cane powinno siedzieć jednak w klatce, a nie plątać się między ludźmi i psami. Za swoje zwierze odpowiada przede wszystkim właściciel!
jujka
 
Posty: 307
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bea » 2007-07-11, 09:23

Jujka ja mysle ,ze mozna to zrobic tak,ze ankiete wypełniaja np.tylko osoby zalogowane obecne na wystawie,mozna to na pewno jakos skonstruować.Ankietę podsumowujacą przedstawiamy Klubowi,a ten przesyła na tej podstawie notę do organizatoraZaznaczam formalne pismo wystosowuje do organizatora Klub,ale jego władze muszą miec jakąś podstawę do tego,zeby nie być np.posadzone o jakieś prywatne rozgrywki.Podstawą może być oficjalna ankieta wypełniana na forum.Taka forma wg.mnie najlepiej zabezpiecza nasze interesy,nie jest ani donosem,ani straceńczym podkładaniem sie pod "nóż"danego sędziego,w końcu sędzia ,tez człowiek i nic co ludzkie nie musi ,być mu obce :-P (czyli coś pośredniego między tym, co zaproponowała Meggi ,a TY)Powtarzam ankieta-.to nie ma być krytykanctwo,ale ocena .Chodzi tez o promowanie sprawnych organizatorów,dla których wysoka nota może byc formą hołdu oddanego ich rzetelnej pracy.Ps.przykład z namiotem natychmiast skojarzyłas z wystawa warszawska,a to naprawdę nie jedyny namiot jaki sie zwalił na wystawie,zresztą chodziło mi o PRZYKŁAD :-D
Avatar użytkownika
bea
 
Posty: 1427
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-01, 15:35
Lokalizacja: mazowieckie

Następna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość