Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Moderator: Anirysova

Postprzez Anna Rozalska » 2008-04-17, 09:44

No i widzisz jak to jest. Rodzice wolni a maluch nie. Czy Janicki powiedział, że to genetyczne czy np. od złej diety.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Postprzez Aga-2 » 2008-04-17, 09:55

madox napisał(a):Wniosek: wyraźne cechy obciążenia genetycznego fenotypu miednicy dysplazją stawów biodrowych.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Aga-2 » 2008-04-17, 10:00

Z dysplazją, jak się rozwinie, to już trudna sprawa. Ale przypominam sobie, że macie śliskie podłogi w domu. Jeśli Madox dużo tam czasu spędza, to ja bym jednak "zainwestowała" w wykładziny. Nie chodzi o coś eleganckiego, tylko o coś przejściowego. Jak Madox dorośnie, to zdejmiecie. Takie "rozjeżdżanie" się łap psa na płytkach nie poprawia sprawy. Ja wiem, że to pewnie nie ma wiele wspólnego z kulawizną przedniej łapy, ale jak już wiecie, że istnieją tendencje dysplastyczne, to chyba trzeba na zimne dmuchać i w każdym razie zapenić mu najlepszy możliwy komfort poruszania się.
Co innego, jeśli Madox teraz już przebywa poza domem. Wtedy wykładziny w środku już mu nie pomogą ;-)
Daj znać, jakie są zalecenia i co dalej będziecie robić. Trzymajcie się!
Biedne te nasze "kulawizny"
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-04-17, 10:27

Wszystko będzie dobrze - w razie jak czegoś nie wiesz to pisz śmiało. Z pewnością pomożemy :!: Wszystko będzie dobrze ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez madox » 2008-04-17, 13:22

ze wzgledu na nasze nowe mieszkanie juz po dwóch tyg. posiadania Madoxa przeprowadzilismy sie do naszego starego mieszkania i tu podłogi nie sa sliskie, specjalnie zrobilismy to bo tu mieszkamy na parterze i nie musiał chodzic po schodach
ograniczylismy wiekszosc "zewnetrznych" niedogodnosci "natury ludzkiej"....

juz pare razy czytałam na forum ze psom rasowym dysplazja sie przytrafia bez wzgledu na brak obciążeń ze strony rodziców, dziadków i pradziadków...nie ma reguły na to jak widac

wazne ze "dzieki" kulawiźnie chwilowej psiaka zrobilismy wczesnie rtg i wyszło co wyszło, przynajmniej mamy szanse to jakos kontrolowac i leczyc i mam na dzieje w miare mozliwosci zahamowac:)

najbardziej mi zal jego bo jak to młodzian chce latac i brykac a my go "więzimy" w domu i na spacerze prowadzamy na smyczy a jemu sie nogi do zabawy same wyrywaja:(musimy jakos przetrwac czas leczenia i za 5tyg mamy zrobic znowu rtg i zobaczymy czy sa jakies poprawy czy nie...
kochamy go jeszcze bardziej:)o ile to w ogóle mozliwe:)
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

Postprzez Busola » 2008-04-17, 14:03

oj, miłość do bernusiów jest nieskończona i zawsze rosnąca :mrgreen:

niech się kawaler kuruje
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Aga-2 » 2008-04-17, 14:37

No to u mojego Benka sytuacja jest odwrotna. Pies marnie chodzi i dopiero parę dni temu wykazał chęć wyjścia na spacer poza teren naszego ogrodu. Z kolei chodzić MUSI i to często. Na zdjęciach RTG nie widać żadnych zmian i weterynarze nie wiedzą co jest nie tak. Wyniki krwi w normie. Chyba pójdę do wróżki normalnie! :-|
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez saganka » 2008-04-17, 16:13

Aga, do wrozki moze nie, ale porozmawiak z Ania od Berena o biorezonansie. Ona do Opola jezdzi.
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez madox » 2008-05-29, 12:11

dzisiaj bylismy na powtórnym przeswietleniu prawej łapki...ze wstepnych wiadomosci od lekarza przeswietlającego łapka wyglada dobrze:)wiecej bede wiedziała po ponownej wizycie u dr Janickiego 4.06:)mam nadzieje ze łapka jest zdrowa i ze martwica sie "wyleczyła":)biedak wygladał strasznie po tym głupim jasiu..az sie popłakałam:)straszny widok takiego bezbronnego zwierza...
dam znac w srodę
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Tess » 2008-05-29, 12:18

Żeby tylko było dobrze! Trzymamy kciuki nadal ( na wszelki wypadek) i wznosimy modlitwy do Świetego Franciszka ( to tez nigdy nie zawadzi).
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez marzena » 2008-05-29, 13:07

Niech już będzie dobrze! Trzymam kciuki
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Kasia » 2008-05-29, 18:18

ja równiez - mam nadzieje ze teraz juz będzie tylko lepiej...
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Anna Rozalska » 2008-05-29, 19:10

Musi być dobrze pod opieką tak dobrych lekarzy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Hekate » 2008-05-29, 23:46

Kciuki zaciśnięte
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Anirysova » 2008-05-30, 10:17

Mam nadzieję, że to były "tylko młodzieńcze bóle wzrostowe", trzymamy kciuki za Madoxa :-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Cefreud » 2008-05-30, 10:59

trzymamy!
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez lidia i forest » 2008-05-30, 20:21

Trzymamy kciuki ,żeby Madox wracał do zdrowia
Avatar użytkownika
lidia i forest
 
Posty: 671
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-07, 15:50
Lokalizacja: Jawiszowice

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez madox » 2008-06-16, 20:21

witam
troszke bylismy zajeci(spodziewamy sie dzidziusia:))ale Madox jest juz po konsultacji u dr Janickiego...
pan doktor stwierdził ze "mamy zdrowego psa":)oczywiście w kwestii martwicy...kośc sie naprawiła i nie ma sladu po tych zmianach które były widoczne na pierwszym przeswietleniu, pies nie ma reakcji takze na ból przy naciąganiu tej łapy no i jak juz wczesniej pisałam Madox kulał tylko chwile przed robieniem zdjęć potem nie było juz zadnych objawów kulawizny:)uffff spadł mi kamień z serca bo bałam sie ze bedzie musiał być operowany:)
co do dysplazji to z racji tego ze i tak nie miał byc psem wystawowym wiec póki co nie ma problemu, lekarz stwierdzil ze skoro uwielbia chodzić, biegac i jest absolutnie anty-leżący:)to znaczy ze dysplazja jest nieuciążliwa i póki co dla jego formy fizycznej i zdrowia niezagrażająca:)mamy zrobic przeswietlenie za jakis rok jak bedzie miał 1.5-2 lata no chyba ze cos by sie zaczeło dziać niepokojącego to wczesniej
oczywiście zakaz skoków i wspinania na tylne łapy , spacery w przyzwoitym tempie, umiarkowanie z zabawami z psami ale nie mamy przesadzac i jesli pies ma ochote to dawac mu jak najwiecej ruchu
no i nie mozemy go oczywiście zapasac co raczej mu nie grozi:):)bedziemy mieli psa co wyglada jak suczka:Pale wazne zeby był zdrowy...
madox
 
Posty: 98
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-21, 11:51
Lokalizacja: ząbki

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Tess » 2008-06-16, 21:26

Zatem gratulujemy! Cieszymy sie rodzinnie ogromnie, że Madox jest zdrowy i trzymamy kciuki za niego cały czas. Niech rośnie na pociechę Wam i forumowiczom :lol:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Re: Aseptyczna martwica głowy kości ramiennej prawej

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-06-16, 21:52

No i to jest dowód na to że jak pies jest młody to wszystko może sie jeszcze zmienić ;-)
Gratulacje z powodu Madoxa i spodziewanego bernomaniaka ;-)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do - Choroby układu kostnego i aparatu ruchowego (stawy)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość