Egzema

Moderator: Anirysova

Egzema

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-05-10, 10:53

Czy ktoś z Was miał problem skórny określony przez veta jako egzema ?
Coffee ma na karku taki , chyba swędzący bo się drapie , plac . Mnie akurat nie było jak się to zaczęło więc nie wiem jak wyglądało na początku , teraz wystrzygłam jej sierść i wyglada to jak różowa zdarta skóra , no i strupy . Dostaje antybiotyk , bo coś się sączyło i robię jej kompresy ze środka dezynfekcyjnego żeby odmoczyć strupy. Najgorsze , że ona sobie rozdrapuje to miejsce , szczególnie na spacerze jak się trochę oddali .
Czy może ma ktoś przećwiczony sposób na przeciwdziałanie swędzeniu.
Pozdrawiam Grażyna i biedna Coffee
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Cefreud » 2007-05-10, 12:02

najprostszy to fenistil żel, tylko nie wiem jak na strupki działa.Musisz weta podpyta.Egzema to chyba inaczej nazywany objaw skórny jakiejś alergi
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez MB » 2007-05-12, 09:29

Może warto spróbować Peroxyvet - można kupić u weterynarza. To taki preparat w formie szamponu, bardzo fajnie pomaga zagajać takie zmiany skórne i zmniejsza swędzenie, a dodatkowo bardzo prosty w stosowaniu : wystarczy kilka razy dziennie umyć nim zmienioną chorobowo skórę.
Tylko chyba lepiej skonsultować użycie go z lekarzem.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Postprzez LUI_33 » 2007-05-13, 00:30

Egzema to po prostu reakcja skórna na coś.....może być wywołana róznymi czynnikami : zewnetrznymi - wziewna, wewnętrznymi - pokarm. A na jakiej podstawie wet określił objaw jako egzemę? Czy robił posiew, jakieś badania? Są wyniki?
CZy wyeliminowana została grzybica?
LUI_33
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2007-05-14, 12:18

Nie udało się ustalić przyczyny . Jest już prawie dobrze , dziś jedziemy na ostatni zastrzyk antybiotyku, który był konieczny bo "małpa" się drapała i zainfekowała ranę .
Ostatnio bardzo się nasiliły takie przypadki , najczęściej po ukąszeniu przez pchły .Tylko w sobotę w naszej lecznicy były 3 psy z egzemą po kąpieli w zatoce.
Jeżeli chodzi o zastosowaną terapię oprócz antybiotyku przecieram jej to miejsce rivanolem
(zdrapuję strupy ) i psikam Dexapolcortem . Przez jakiś czas będzie miała na karku łysinę.
Dzisiaj dowiedziałam się od męża , że dawał jej Frolic , może to po tym w grę wchodzi też coś ostrego lub słonego , tak to jest jak się zostawia psa z moim męzem.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję serdecznie za wszystkie rady
Grażyna
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez LUI_33 » 2007-05-16, 22:21

My też pozdrawiamy ciepło. Tak to jest z tymi niespodziewanymi zmianami skórnymi które tak trudno czasami zdiagnozować.
A przyczyn może być wiele. Najwazniejsze, żeby powstrzymać ekspansję tych zmian.
Trzymamy kciuki za zdrowie!
LUI_33
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2007-05-17, 09:24

Nie martw się Grazynko.Moj mąż jak poszłam na porodówke nakarmił Freuda mleczkiem.Jak wróciłam pierwsze co musiałam zrobic to...iśc do weta.Freud był matowy, opsypany łupieżem i wydzielał dziwna woń.
Tak to już z tymi męzami bywa... ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez kiwi » 2007-06-13, 21:12

W zeszłym roku o tej porze przeszliśmy z Melonem wielką egzemę na głowie, potem na policzku. Sprawdzę co miał podawane, gdyby Pani, Pani Grażyno podała mi maila to napiszę.
Avatar użytkownika
kiwi
 
Posty: 382
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 22:37
Lokalizacja: Pręgowo koło Gdańska
psy: Daktyl i Groszek, [*] Melon Arbuz Imbir Agrest

Postprzez kreska » 2007-06-13, 23:37

Ja stawiam na pchly lub inne uczulenie zewnetrzne :roll: jedynym srodkiem na drapanie jest w tym przypadku kolnierz, moze zbyt "powaznie" wygladac ale przy egzemie wazne jest aby nie zakazac....
Do psikania polecam taki spray/nie pamietam nazwy:(/ ale wyglada jak alu farba :-) jest dobry na gojenie bo zapobiega powstawaniu takich twardych/suchych strupkow.
Zycze szybkiego zdrowienia :-)
pozdr....
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Postprzez Grażyna i Coffee » 2007-06-14, 09:29

Dziękuję za wszystkie dobre rady . Juz jesteśmy po wszystkim , sierśc pięknie odrasta.
Dostawała zastrzyki z jakims środkiem przeciwzapalnym , bo od drapania wdała się infekcja i sączyło , ale proces terapeutyczny opisałam już wyżej ( jako gość )
Pozdrawiam serdecznie :-D
Avatar użytkownika
Grażyna i Coffee
 
Posty: 1244
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 09:45
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez inbloom » 2007-06-14, 10:56

super, że już jesteście po :-D mam nadzieję, że szybko pójdziemy w wasze ślady!
pozdrawiamy ciepło :-)
Avatar użytkownika
inbloom
 
Posty: 3210
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-11, 21:59
psy: Bosman(*) Chaber (*) Felu


Powrót do - Choroby skóry: (wysypki, hotspoty, łupież i inne)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość