Sucha Karma

Sucha Karma

Postprzez Marta i Cera » 2006-10-05, 16:50

Odnawiam temat ze starego forum a mianowicie dobór suchej karmy dla naszych psiaków.

Mam własnie teraz taki problem,nie mam pojęcia jaką karmę kupić dla Cery :-( Psina za chwilkę skończy 15 miesięcy i myślałam żeby zmienić jej karmę ze szczenięcej na dorosłą.Tak do końca to nie wiem czy to dobry pomysł ale chodzi mi o zmniejszenie ilości białka(kłopoty ze skórą najprawdopodobniej spowodowane przebiałkowaniem lub jakaś alergia).Kończymy właśnie worek Royala hypoalergicznego i trzeba kupić jakiś następny.Cerucha dodatkowo ma problemy ze stawami(dysplazja stawów łokciowych) i z wiązku z tym ma mało ruchu,większość spacerów to niestety chodzenie na smyczy.
Bardzo Was proszę doradźcie coś i pomóżcie w wyborze karmy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Marta i Cera
 
Posty: 265
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:31
Lokalizacja: Jarosław
psy: Karolina Psy i My - Cera

Postprzez Kasia » 2006-10-05, 18:18

Martuś moje zdanie znasz - purina pro plan z jagnięcinką albo zwykła purina z jagnięcinką.ja Bossowi daję ta drugą i na razie nie mam zastrzezeń.
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Sucha Karma

Postprzez Gapcio » 2006-10-05, 18:36

Marta i Cera napisał(a):Cerucha dodatkowo ma problemy ze stawami(dysplazja stawów łokciowych) i z wiązku z tym ma mało ruchu,większość spacerów to niestety chodzenie na smyczy.
Bardzo Was proszę doradźcie coś i pomóżcie w wyborze karmy :mrgreen:


Worek jakiejś Eagle Pack dla psów dorosłych słabo aktywnych stoi :evil: - Gapcio nie chce jej jeść. Nawet powąchać nie chce :evil:
To tyle doswiadczeń ze specjalną suchą karmą u Gapcia, co ma problem ze stawami ;-)
Życzymy wiecej szczęścia...
Avatar użytkownika
Gapcio
 
Posty: 179
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 18:57

Postprzez Cefreud » 2006-10-05, 19:48

purina pro plan z jagnięciną jest ok-no może nie zjadał jej z dzikim apetytem ale jadł.Purina dog chow z jagnięcina zapoczątkowała u nas problemy skórne ( z którymi od czerwca wciąż walczę mimo wyeliminowaniu kurczaka ciągle coś się dzieje).Od wczoraj daję Britt z jagniecina (ponoc bez kurczaka).Na razie je-ale czy problemy skórne się skonczą-nie wiem...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Karson » 2006-10-05, 23:00

Malta wcina Purinę Pro Plan, raz chętnie, raz mniej. ;-) Raz w tygodniu mieszam jej karmę z połową puszki jakiegoś mięska - niech i sunia poświętuje.
Po sterylizacji planuję jej zmienić odrobinkę dietę i wprowadzić ryż z warzywami do menu. To w trosce przed utyciem. :mrgreen:
Karson
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Kasia » 2006-10-06, 08:36

Marta przyszła mi jeszcze do głowy proformance z jagnieciną
Kasia
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Bożena od Pretora » 2006-10-06, 08:52

Mój Pretor je od początku ANF -teraz z jagnięciną i ryżem -jeden posiłek, pozostałe dwa gotowane. Nie miał nigdy żadnych problemów żołądkowych a sierść piękna.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Postprzez Szam » 2006-10-06, 08:53

Marta jakaś karmę z jagnięciną dla dużych ras np. Eukanuba Large Breed Lamb & Rice (to na drapanie).

Poza tym drapanie to może być wynik alergii na kuraka, nabiał, ryż czy problemów z wątrobą.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Ania od Berena » 2006-10-06, 09:10

Bożenko ale ANF z jagnięciną na pierwszym miejscu ma... kurczaka.

Marta a Cera jest na kurczaka uczulona? Jeśli tak to czytaj składy bo wiele karm z jagnięciną ma w swoim składzie kurczaka, który nie wszystkie psy- ale część jednak uczula.

Co do dodatków na stawy- ja bym dawała osobno- poczytaj dogomanię- dział żywienie- tam nawet jedna z dystrybutorek przyznała że ilość oddatków na stawy w karmie jest niewystarczająca dla psa z problemami.

Co do karmy- chyba jedynie metodą szukajcie a znajdziecie. Ja ostatnio Berenkowi daję trochę Acany z łososiem na dodatkowy posiłek (tak to je swoją zalewajkę) i ładnie ją toleruje.

Jeśli masz możliwość kupna najpierw 3 kg karmy to chyba to najlepszy sposób na przetestowanie (próbki to czasami za mało).
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

karmy

Postprzez Aga-2 » 2006-10-06, 17:03

A co sądzicie o diecie BARF?
Aga-2
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Marta i Cera » 2006-10-06, 17:31

Dziękuję za informacje i porady.Napewno będzie jagnięcina i ryż tylko jeszcze nie wiem jaka firma,nad tym musimy jeszcze pomyśleć :roll:

Jeżeli chodzi o stawy to Cera dostaje dodatkowo tabletki,także nie bazujemy tylko na karmie :-D

A co do BRAF-u to ja mam za mało czasu i cierpliwości :oops: ,pozatym Cera często przebywa z nami poza domem i sucha jest najwygodniejsza(dla mnie oczywiście nie wiem co Cerucha o tym myśli 8-) )
Avatar użytkownika
Marta i Cera
 
Posty: 265
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 10:31
Lokalizacja: Jarosław
psy: Karolina Psy i My - Cera

Postprzez Cefreud » 2006-10-06, 21:10

ja próbowałam Barfu i byłam dośc zadowolona.Kudłacze Joli są na barfie i mają piękna siersc i są zdrowe.
U nas z racji wykluczenia z diety nabiału i drobiu BARF wychodzi za drogo...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: karmy

Postprzez Koko » 2006-10-08, 14:47

Aga-2 napisał(a):A co sądzicie o diecie BARF?

Koko uwielbia, podobnie jak gotowane u mojej mamy, za którą dałaby się pociąć.
Zapewne kojarzy jej się z żarełkiem, ale to i tak miłe gdy piesek piszczy jakby się
najadł lubczyka. :-D
Średnio dostaje jeden posiłek dziennie z BARF'u (kurczak lub wołowina) i zawsze ma mało,
czego nie było widać po kulkach...
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez frappe » 2006-10-08, 16:06

Kasia napisał(a):purina pro plan z jagnięcinką albo zwykła purina z jagnięcinką.ja Bossowi daję ta drugą i na razie nie mam zastrzezeń.


Kiarcia też jest na Purince ale nieraz robi się bardziej wybredna 8-)
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez Olga » 2006-10-08, 20:21

moje zdanie chyba tez wszyscy juz znaja - Hill's. Oferta jest bogata i na pewno znajdziesz cos dla Cery, co zmniejszy wasze problemy :D
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Wanda » 2006-10-08, 21:43

Tylko teraźniejszy Hills to ni to co kiedys bardzo sie w tym roku pogorszył.
Moja Basma jest na Royalu ale ona jest wszystko jedząca :lol:
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez Olga » 2006-10-08, 22:33

niestety z hill'sem mam w tym roku znikomy kontakt, z wiadomych powodow ( :cry: ), wiec nie wiem jak to jest z jego jakoscia... Z karmami, nawet tymi najlepszymi niestety tak bywa ze maja lepsze i gorsze okresy w swoim zyciu rynkowym. Moj Jarvis nie chcial Royala jesc pod zadna postacia, prosba, grozba czy zacheta, wiec nie znam ich karm dla psow. Za to koty karmie Royalem i jestem bardzo zadowolona :) Z tej perspektywy moge polecic wiec nawet psiarzom :mrgreen:
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez nugatika » 2006-10-15, 20:27

Nugat od maluszka je Royala Giant, nie mielismy rzadnych problemow, wyglada super [Nugat, nie karma :-P ale jej tez niczego raczej nie brakuje, ze wzgledow estetycznych :lol: ], alergii zadnych nie bylo, takze my tez polecamy ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

JAKA KARMA DLA 10- TYG BERNEŃCZYKA

Postprzez FITKASIA » 2006-10-19, 21:23

PROSZĘ O WSKAZANIE CO JEST NAJ DLA TAKIEGO MALCA , HODOWCA ZALECAŁ HAPPY DOG .
FITKASIA
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Gość » 2006-10-20, 09:47

Ja odchowałam Lu na Happy dogu (ich junior dla starszych był chyba jedyną karmą zawierajacą 3 rodzaje mięsa- z jagnięciny, ryby i kurczaka). Ale ostatnio skład dla juniorów im isę pogorszył :-| Lu w wieku ok 6-7 mcy miała robione wyniki krwi- był idealne. Choć ja nigdy nie karmiłam samym suchym- dodatkowo było mięso, podroby, ser biały, żółtko- starałam się jak najbardziej urozmaicać. A'propos nieszczęsnego zbilansowania - opinia jednego z vetów z AR jak karmi swoje psy- daję karmę, zalewam zupą i dodaje surowe mieso i tak 2 razy dziennie... Jakie zbilansowanie? To takie gadanie....
Tu temat na dogomanii:
http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=33

A zwłaszcza posty osoby ktrebor

Ostatnio byłyśmy u dr Rudnickiej która bada karmy pod katem zagrzybienia i stwierdziła iż najczęściej zagrzybioną karmą bywa...Hills

Royal z kolei jest konserowwany dwoma składnikami które są zabronione w ludzkiej żywności...

I tak dalej ;) Do każdej karmy, do każdego sposobu żywienia można sie przyczepić--- sama musisz dobrać karme do psiaka- jeśli pies ma brzydkie kupy, gazy, drapie się- to zmieniaj karmę bez zastanowienia że 10 innym służy- to bardzo indywidualna sprawa.
Gość
 
Ostrzeżeń: 0

Następna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości